mixal.s
07.11.10,09:04
Zdravíčko, kto vie poradiť, ako najlepšie napísať žiadoť o zvýšenie platu?
durisovad
07.11.10,08:11
Z vlastnej skusenosti viem, ze nic tak nevie sefov nahnevat, ako ziadost o zvysenia platu. Kolegyna to urobila a sef jej povedal, ze ak nie je spokojna s tym ako ju on ohodnotil, umozni jej ist inde. Ja som o zvysenie platu neziadala nikdy ale plat mi pravidelne zvysovali, tak ako vacsine kolegom a kolegyniam. Sefovia su alergicki na to, aby podriadeni urcovali, ako ich maju hodnotit.
ivka70
07.11.10,08:16
Tiez si nemyslim, ze pisat takuto ziadost je ten najlepsi sposob.

Ak si myslis, ze nie si dostatocne ohodnotena, poziadaj nadriadeneho o rozhovor, priprav si na tento rozhovor argumenty o tom, v com si sa zlepsila, co robis naviac a preco si myslis, ze by si mala byt ohodnotena inak.
A na rozhovore si to so sefom vydiskutuj.
mozno bude zdielat tvoj nazor, mozno bude mat iny a vysvetli ti svoj uhol pohladu.
mixal.s
07.11.10,08:18
No vies, ked som pred tromi rokmi nastupoval do tejto prace, tak mi slubili zvysenie o 12 mesiacov. Nie je nas tu vela, som najlepsi technik (podla slov veduceho). Lenze po 12 mesiacoch prisla kriza a preto mi zvysili plat iba o par percent. a takisto i o dalsich 12 mesiacov. Tak teraz to nechcem nechat len na pekne slovo, ale nech sa mi vyjadria. A prepustenia sa nebojim.
durisovad
07.11.10,08:25
Ak si najlepsi, skus sa stat pre sefa nepostradatelnym a po nejakom case mu oznam, ze hodlas odist. Ak mu na tebe zalezi, urcite ta odist nenecha a prida ti na plate. Ak ovsem bude mat, vzhladom na krizu, z coho.