svito1982
07.11.10,12:18
Som vo firme konateľom a chcem si stanoviť odmenu za túto funkciu.
Musí byť spravená zmluva o Výkone funkcie konateľa alebo tým, že som už konateľom nejakým dodatkom sa stanový mesačná odmena?
JankaO
07.11.10,14:05
Som vo firme konateľom a chcem si stanoviť odmenu za túto funkciu.
Musí byť spravená zmluva o Výkone funkcie konateľa alebo tým, že som už konateľom nejakým dodatkom sa stanový mesačná odmena?
§ 66 odst. 3 Obchodného zákonníka:
(3) Vzťah medzi spoločnosťou a členom orgánu spoločnosti alebo spoločníkom pri zariaďovaní záležitostí spoločnosti sa spravuje primerane ustanoveniami o mandátnej zmluve, ak zo zmluvy o výkone funkcie uzatvorenej medzi spoločnosťou a členom orgánu spoločnosti alebo spoločníkom, ak bola zmluva o výkone funkcie uzavretá alebo zo zákona nevyplýva iné určenie práv a povinností. Zmluva o výkone funkcie musí mať písomnú formu a musí ju schváliť valné zhromaždenie spoločnosti alebo písomne všetci spoločníci, ktorí ručia za záväzky spoločnosti neobmedzene. Stanovy akciovej spoločnosti môžu určiť, že zmluvu o výkone funkcie člena predstavenstva schvaľuje dozorná rada.
svito1982
07.11.10,15:36
§ 66 odst. 3 Obchodného zákonníka:......
Ďakujem za info.

Ešte mám jednu otázku.
Túto zmluvu musí schváliť valné zhromaždenie čo som pozeral. Mňa len zaujíma keď kvôli tomu to teraz spravím valné zhromaždenie či zápis s takéhoto zhromaždenie musím poslať/nahlásiť na Obchodný register?
mysimis
07.11.10,15:39
Ďakujem za info.

Ešte mám jednu otázku.
Túto zmluvu musí schváliť valné zhromaždenie čo som pozeral. Mňa len zaujíma keď kvôli tomu to teraz spravím valné zhromaždenie či zápis s takéhoto zhromaždenie musím poslať/nahlásiť na Obchodný register?

Zápisnicu nemusíš posielať do OR.