gizmo22
07.11.10,13:03
zdravim vsetkych a prosim o radu ak sa vyznate niekto..mama 2,5rocny notebook toshiba satelit v piatok vecer som ho regulerne vypla a od soboty ho uz nie je mozne zapnut..ak ho zapnem tak naskoci len microsoft corporation a stale sa tvari akoze nacitava a tak moze tocit aj 4 hodiny proate dalej sa neepohne..skusila som znovu vypnut a zapnut napisal ,ze nebol regulerne vypnuty ponukal bielym pismom na ciernom zapnut moznost ,ze oprava sofrwaru a kes som vybrala tuto ponuku napisal po chvilke ,ze program sa neda nacitat a vypnite..dalej sa neda dostat..operacny syst. mam vistu home oficialne s notebookom kupeny software.
Je mozne ,ze som chytila nejaky virus co mi zbicil cely pc?
dakujem za rady:)
Vlado40
07.11.10,12:08
Skús zapnúť núdzový režim cez F8 po štarte.
besttracker
07.11.10,20:04
najrychlepsie bude asi nanovo ,,nahodit,, novy operacny system,a nie riesit co to sposobilo,ak mas nejake dokumenty si ich zalohuj,ak nic zavazne tam nemas,tak ked to mas oficialne,tak ak si dostal DVD s windowsom
maurer2
08.11.10,04:58
ak ti nepojde obnova systemu cez F8 z nudzoveho rezimu este mozes skusit Live CD Ubuntu (vhodne na zachranu dat ) ak nie si moc zbehla radsej niekoho najdi kto tomu rozumie aby si neprisla zbytocne o data na disku (potrebne dokumenty ,praca , foto)Dovod poruchy nemusi byt len virus ale zblbnutie windows v horsom pripade disku :(
gizmo22
10.11.10,14:01
Dakujem za rada, som nasla original CD k Notebooku a pomocou jedneho sa mi to podarilo cele na novo preinstalovat aj ked so stratou dat..ale som rada ,ze to zatial ide..
salvosko
10.11.10,14:04
Moze byt aj porucha na disku a stane sa ti to zas.
Urobila si chkdsk? Skus to spustit ci vypise chybne sektory alebo nie.
expeeert
10.11.10,14:48
Na ochranu straty dát niekedy pomôže rozdelenie disku na dve časti, (napr. C, D) kde do jednej nainštaluješ Win a do druhej si uložíš dáta (foto, dokumenty...) V prípade blbnutia Win stačí preinštalovať len prvý disk a dáta na druhom zostanú zachované (teda pokiaľ "nerupne" rovno celý disk :) )
gizmo22
10.11.10,15:41
co je to chkdsk?
gizmo22
10.11.10,15:44
Na ochranu straty dát niekedy pomôže rozdelenie disku na dve časti, (napr. C, D) kde do jednej nainštaluješ Win a do druhej si uložíš dáta (foto, dokumenty...) V prípade blbnutia Win stačí preinštalovať len prvý disk a dáta na druhom zostanú zachované (teda pokiaľ "nerupne" rovno celý disk :) )
mam asi dva disky lebo mam vista znacene ako C a data ako E, ale neviem ci nahodou mi ku krachu nepomohla ,ze som si stiahla demo verziu jedneho uctovnickeho programu alebo co..
expeeert
11.11.10,17:46
mam asi dva disky lebo mam vista znacene ako C a data ako E, ale neviem ci nahodou mi ku krachu nepomohla ,ze som si stiahla demo verziu jedneho uctovnickeho programu alebo co..

Áno, len potom si aj veci musíš ukladať nie klasicky do "mojich dokumentov" a "obrázkov" čo ti ponúkne windows, ale na ten druhý disk - data. Aj keď ak rupne disk, tak je jedno či ho máš rozdelený, dôležité veci ako fotky a vlastné dokumenty by si si mala zálohovať raz za čas aj na kľúč, dvd, druhý harddisk...
všetko ostatné - filmy, hudba a pod sa dá znova zohnať, ale vlastné fotky a dokumenty ak stratíš, tak to je niekedy dosť problém...