monya8258
07.11.10,13:35
Dobrý deň prednedávnom my bol prideleny obecný nájomný byt, chcela by som sa spýtať, či pred podpísaním nájomnej zmluvy mám nárok vidieť tento byt a či by som si ho mohla aj zmerať???? Ja som ho uz síce videla, ale keby som tam nešla sama tak by mi ho nikto neukázal. Rozmery toho bytu, ktoré som dostala na papieri sa mi akosi nezdajú. Ďakujem za odpoveď.
verkaz
07.11.10,14:35
Samozrejme, že si ho môžeš zmerať a nezrovnalosti ti musí vlastník (mesto) vysvetliť.
Mária27
07.11.10,14:53
Nájomná zmluva ťa k niečomu zaväzuje, niečo ňou preberáš, takže by si si mala byt riadne prezrieť.
V súčasnosti je dosť málo obecných nájomných bytov, lebo majú nižšie nájomné ako je trhové. Preto sú vyhľadávané a moc sa v nich asi vyberať nedá. Alebo u vás áno?

Občiansky zákonník:

§ 663

Nájomnou zmluvou prenajímateľ prenecháva za odplatu nájomcovi vec, aby ju dočasne (v dojednanej dobe) užíval alebo z nej bral aj úžitky.

§ 664

Prenajímateľ je povinný prenechať prenajatú vec nájomcovi v stave spôsobilom na dohodnuté užívanie, alebo ak sa spôsob užívania nedohodol, obvyklé užívanie, a v tomto stave ju na svoje náklady udržiavať.