ricco24
07.11.10,14:00
Chcel by som sa spýtať čo by sa dalo spraviť keď mám veľmi citlivé ďasná, mám ich zapálené a pri sebemenšom kontakte napríklad zubnou kefkou mi začnú krvácať. Trvá mi to už vyše roka ...

Najradšej by som použil niečo prírodné ako bylinky ale budem vďačný aj za radu normálnych liekov ktoré máte odskúšané.

Vopred ďakujem
ivka70
07.11.10,13:06
Ist k zubarovi, dat si odstranit zubny kamen na dentalnej hygiene.

Ako prva pomoc Corsondyl, kupis v lekarni, 10 dni vyplachovat po umyti zubov.
a_je_to
07.11.10,14:03
Môžeš skúšať čokoľvek, akékoľvek ústne vody a pasty. Ak nezačneš aspoň 2 krát denne používať medzizubné kefky, tak nepomôže ani kloktanie Savom ... Zájdi do čakárne k zubárovi, prehľadaj tam letáky a jeden o medzizubných kefkách si zober a preštuduj. Potom do lekárne, kúpiť tú najtenšiu a začať jemne používať. Najlepšie uprostred umývania zubov klasickou kefkou. Nie nasucho, ale natrieť zubnou pastou a prepichnúť cez medzizubný priestor pod ďasnom, stačí raz, tam a späť. Zubár ma povzbudil, že vyvolanie krvácania nevadí, že to je iba dôkaz, že je tam zápal a jeho príčina. Po týždni používania krvácanie zmizne ... a bola to pravda. To platí, ak je príčina zápalu v nedostatočnom čistení zubov. Samozrejme, že zápal nemôže byť v štádiu, keď už vypadávajú zuby. Ak je príčinou nedostatok vitamínu C, tak treba olúpať citrón a denne aspoň polovicu zjesť tak, ako sa je pomaranč. Je to beštiálne kyslé, ale pomôže. Po citróne sa zuby aspoň hodinu nesmú umývať kefkou, lebo sklovina je naleptaná. Treba počkať, kým sliny zneutralizujú kyslú chuť, alebo cmúľať tabletku vápnika /Calcium/.
Až potom niečo iné .... pasty, vody a kefky, ktoré v rámci zaplatenej bombastickej reklamy doporučujú 9 z 10 dobre honorovaných zubárov.
lujza.j
07.11.10,14:05
ja som tento problém mala "100" rokov, ale teraz je to pre mňa pár rokov minulosťou môj recept: červená elmex+najjemnejšia zubná kefka curaprox+správna technika umývania zubov:) ďasná mám zdravé-pekné ružové a môžem použivať aj medzi zubné kefky bez toho, aby mi ďasná krvácali. toto je môj recept, ktorý fakt funguje;)
lujza.j
07.11.10,14:11
Môžeš skúšať čokoľvek, akékoľvek ústne vody a pasty. Ak nezačneš aspoň 2 krát denne používať medzizubné kefky, tak nepomôže ani kloktanie Savom ... Zájdi do čakárne k zubárovi, prehľadaj tam letáky a jeden o medzizubných kefkách si zober a preštuduj. Potom do lekárne, kúpiť tú najtenšiu a začať jemne používať. Najlepšie uprostred umývania zubov klasickou kefkou. Nie nasucho, ale natrieť zubnou pastou a prepichnúť cez medzizubný priestor pod ďasnom, stačí raz, tam a späť. Zubár ma povzbudil, že vyvolanie krvácania nevadí, že to je iba dôkaz, že je tam zápal a jeho príčina. Po týždni používania krvácanie zmizne ... a bola to pravda. To platí, ak je príčina zápalu v nedostatočnom čistení zubov. Samozrejme, že zápal nemôže byť v štádiu, keď už vypadávajú zuby. Ak je príčinou nedostatok vitamínu C, tak treba olúpať citrón a denne aspoň polovicu zjesť tak, ako sa je pomaranč. Je to beštiálne kyslé, ale pomôže. Po citróne sa zuby aspoň hodinu nesmú umývať kefkou, lebo sklovina je naleptaná. Treba počkať, kým sliny zneutralizujú kyslú chuť, alebo cmúľať tabletku vápnika /Calcium/.
Až potom niečo iné .... pasty, vody a kefky, ktoré v rámci zaplatenej bombastickej reklamy doporučujú 9 z 10 dobre honorovaných zubárov.
určite by som medzi zapálené ďasná nestrkala medzi zubné kefky:eek: /ďasná by predsa liali ako besné/, najprv treba odstrániť zápal, úplne by som ďasná vyliečila a potom používala medzi zubné kefky.
ricco24
07.11.10,16:18
ja som tento problém mala "100" rokov, ale teraz je to pre mňa pár rokov minulosťou môj recept: červená elmex+najjemnejšia zubná kefka curaprox+správna technika umývania zubov:) ďasná mám zdravé-pekné ružové a môžem použivať aj medzi zubné kefky bez toho, aby mi ďasná krvácali. toto je môj recept, ktorý fakt funguje;)

Curaprox kefku mám ... skúsim ešte tú elmex pastu. A chcel by som sa ťa opýtať čo myslíš tou správnou technikou umývania zubov ... predtým som pri umývaní dosť tlačil čo sa prejavilo aj na tvare mojej kefky tak som prestal toľko tlačiť a čiastočne to pomohlo ale možno myslíš ešte niečo špecifickejšie ...
ricco24
07.11.10,16:19
A čo teda s tými medzi zubnými kefkami ? Mám ich doma ale pri ich použití mi krvácajú ďasná no názory sú to rôzne tak teraz som si neni istý či ich používať alebo nie ...
lujza.j
07.11.10,16:24
Curaprox kefku mám ... skúsim ešte tú elmex pastu. A chcel by som sa ťa opýtať čo myslíš tou správnou technikou umývania zubov ... predtým som pri umývaní dosť tlačil čo sa prejavilo aj na tvare mojej kefky tak som prestal toľko tlačiť a čiastočne to pomohlo ale možno myslíš ešte niečo špecifickejšie ...
neviem či to správne vysvetlím, alebo či to je tá pravá technika, ale sama viem aké som mala problémy s ďasnami. no ja netlačím na kefku, sú to krúživé pohyby, pričom kefku mám pol na zuboch a pol na ďasnách a krúžim:);) a neskôr keď to budeš mať v stave nekrvácajúcom tak medzi zubné kefky si kupujem obyčky z dm-ky.
ivka70
07.11.10,16:28
Objednaj sa k dentalnej hygienicke -odstrani ti zubny kamen, vysvetli spravny sposob cístenia zubov a pod.
Oplati sa ti tato mala investicia do vlastneho zdravia.

http://www.zdravedasna.sk/
linko1
07.11.10,16:40
ja by som poradila, zvýšiť príjem vitamínu C, popripade si kúpiť v lekárni v lekárni askorutin, používať ústnu vodu listerin, a používať čo najmäkšie kefky, čistiť nie krúživými pohybmi ale rovnými smerom od ďasna po koniec zubu...
kamoska1
07.11.10,16:52
Zapalené a krvácajúce ďasná som mala aj ja fakt tuším od jakživa.Keď mi aj zubarka dala dolu zubny kameň,bolo len na chvilu pokoj,aj to nie úplne.Teraz 2 roky už neviem,čo je zapalené ďasná a krvácanie.Minulý rok som bola prvý krat na dentalnej hygiene,teraz v lete druhy krat a budem chodiť každy rok.
Od vtedy ma zubarka len chvali,ake mam ukludnene ďasna.Aj ja sa citim vyborne,rano žiadny pach z úst.Doporučujem,tam Ti vysvetli na tvoje zuby čo je dobré.Pretože,ja mam zuby drsnejšie,mne drží povlak,poučili ma čo je pre mna dobré a mam pokoj.
tomage
07.07.11,16:51
ja som na tieto problemy pouzival a pouzivam - oramd -, ziadna chemia, proste krasa. nechcem robit reklamu, tak kto chce si to najde na webe. len dopisem ze sa to konecne dovaza aj na sk.
lujza.j
08.07.11,14:33
ja som na tieto problemy pouzival a pouzivam - oramd -, ziadna chemia, proste krasa. nechcem robit reklamu, tak kto chce si to najde na webe. len dopisem ze sa to konecne dovaza aj na sk.

mimotemy reklamu si rob niekde inde!!!
Erzebeth
10.07.11,21:04
No mne pomohol Corsodyl. Tiež som mala krvácajúce ďasná. Bolo to nepríjemné, mať krvavé zuby. Asi pred piatimi rokmi mi pomohol Corsodyl a od tej doby nemám problém. dostať ho v lekárni a nie je drahý. Už po niekoľkých výpachoch úst sa problém vytratil. Po využití dvoch balení som prestala a odvtedy ho nepotrebujem.
pasuliatko
11.07.11,12:57
treba začať jesť vo vyšších dávkach Celaskon a krvácanie prestane.
na citlivé ďasná je dobrá Elmex pasta zelená, prípadne ak sú to odhalené kŕčky dá sa to aj zaliať u zubára...
pasuliatko
11.07.11,12:58
mimotemy reklamu si rob niekde inde!!!

a ako má vysvetliť niekomu ako sa to volá? prípadne aký je to prípravok? veď jedine tak,že napíše názov toho produktu...
rastlinka
12.09.12,21:21
Ahojte, chcem sa opýtať na medzizubnú kefku. Týchto tém som tu našla viac, niečo som sa dočítala. Keďže sa v poslednom čase stále viac hovorí o ústnej hygiene, žiaľ stále viac a viac platíme u stomatológa, nedalo mi a predsa som si kúpila medzizubnú najtenšiu kefku, ktorú v obchode mali.
Po príchode domov som smerovala rovno do kúpelne umyť si zuby. Ostala som sklamaná, pretože mne sa kefka, medzi zuby nezmestí. Skúšala som viac priestorov no ako - tak sa podarilo vyčistiť jeden. Medzitým som musela kefku veľakrát narovnávať, pretože sa mi pokrivila.
Kde je problém ? V mojich zuboch - mám ich príliš nahusto ? V kefke ? Vo mne - som až také nemehlo ?
mimotemy Odpoveď na poslednú otázku Určite Nie ! ak sa zamyslím, čo všetko som v živote dokázala. Okrem vyčistenia si medzizubných priestorov. :D
Letko
13.09.12,03:18
http://www.zdravedasna.sk/

Vpravo takmer dole sú inštruktážne videá ako si čistiť zuby okrem iného aj medzizubnou kefkou.
Ak náhodou chodíš na Pohodu, zvykne tam byť stan Curaprox, kde sú hygienici a zadara ti urobia inštruktáž ako na čistenie zubov a na medzizubnú kefku.

Keď som niekedy jedol jablko, ostávali mi na ňom krvavé škvrny, no odkedy som si začal čistiť zuby medzizubnou kefkou, ďasná prestali krvácať.

Ústna voda zuby nevyčistí, to je skôr na voňavý dych. Pozor na tie s prídavkom alkoholu, aby ste nedostali návyk.
Letko
13.09.12,03:18
Medzizubnú kefku dávaj medzi zuby popri ďasnách, tam by mala vojsť.
rastlinka
13.09.12,15:00
Ďakujem. Nikdy by som nepovedala, že sa v 34 rokoch budem učiť čistiť si zuby. :eek:
Dnes to už išlo lepšie, no aj tak to bude chcieť ešte tréning. Nikdy by som nepovedala, koľko nečistoty medzi zubami je - hodnotenie po dnešnom dni, aj keď čistenie určite nebolo geniálne.
Práve som cca 2 týždne pred preventívnou prehliadkou - tak uvidím.

Na pohodu nechodím, na jablku mi neostávajú krvavé škvrny, ale stále som mala pocit, že niečo nie je v poriadku.
rastlinka
11.10.12,18:18
Ahojte, takže sa chcem pochváliť, že preventívna prehliadka dopadla na 1*. Samozrejme aj čistenie zubov s medzizubnou kefkou je stále lepšie a lepšie. Kefku už nemám zdeformovanú po prvom použití :D ale sa opotrebúvava prirodzene. Nečistoty bolo samozrejme najviac na začiatku.
lujza.j
11.10.12,18:23
Ahojte, takže sa chcem pochváliť, že preventívna prehliadka dopadla na 1*. Samozrejme aj čistenie zubov s medzizubnou kefkou je stále lepšie a lepšie. Kefku už nemám zdeformovanú po prvom použití :D ale sa opotrebúvava prirodzene. Nečistoty bolo samozrejme najviac na začiatku.
okrem nečistôt, ktoré sa vyčistia sa neukladá toľko zubného kameňa.....medzi zubnú kefku si nemusíš kupovať značkovú ja si kupujem obyč. v DM-ke, ale kefka musí byť Curaprox;) čistiť medzi-zubné priestory sa majú iba pri zdravých ďasnách....