DVX
07.11.10,14:52
Zdravím.

Mám dve otázky :

1. prečo ked niečo vytvorím (myslím vba) v office 2010 nefunguje to v 2007 ? to je normalne?

2. Hlavna otazka: stalo sa mi že funkčny "program" vba v exceli vytvoreny v 2010-ne nefunguje na jednom počitači ... odskušané na niekolkých počitačoch v 2010 plne funkčné a v tom jednom je tiež 2010 a jednoducho nefunguju vba veci..???

nepotrebuje to do operáku doinštalovat nejaký "framework" ... ?(to sa mi stavalo s visual studiom a aplikaciami v nom vytvoremymi)

najzaujímavejšie je že iný súbor (tiež s vba) tam pracuje uplne bez problemov a tento konretny (čo nefunguje) hlasi akusi chybu s "hidden module" či čo ... po tom čo sa ma spustit kodovy proces...

Ma niekto s tým skúsenosti?
DVX
08.11.10,09:46
Tie počítače sú naozaj "nevypočítateľné" ....

Stále nás prekvapujú všelijakými anomáliami...

To čo som písal v bode 2. už samo od seba zrazu funguje a nič sme s počitačom neurobili ... len sme ho nechali cez víkend oddýchnut...no čo je to už "starší pán" ... teraz som zvedavý kedy sa to prejaví znova...

Ale aj tak ma zaujíma bod 1. - mam skusenosť že vytvorené vba v 2010 nefunguju v 2007 je to normálne?

Stali sa mi 4 pripady :
1- 2007-čka zobrazila harok bez akychkolvek prvkov (tlačidie) a nič neslo len holý excel aj ked kod vba sa dal zobraziť
2- vobec sa neotvoril excel, vyhlasil chybu
3- otvoril sa s tlačidlami ale automaticky zakazal makra bez možnosti povolit ich a nepomohla ani doveryhodna lokalita...
4- otvoril sa harok s tlačidlami a nešlo vba a ani sa nedal zobrazit kod vba

2010 a 2007 nie su kompatibilne?
DVX
11.11.10,11:11
Tak teraz neviem ? (ked nikto nereaguje)

Bud všetci robia VBA v 2003-ke, alebo všetkym funguje ta 2007-ka?

Nemam problem s 2003kou ani s 2010 ale 2007 akosi robi pri makrach problemy...

Je to iba u mna alebo su take skusenoasti aj u niekoho iného??