Karina
23.11.05,07:10
Prajem pekné ránko, moja otázočka na Vás:
Ak je jeden človek v jednej spoločnosti (s.r.o.) konateľom a v druhej spoločnosti (a.s.) členom predstavenstva, považujú sa takéto spoločnosti za spriaznené?:confused:
účtovník 007
23.11.05,10:35
Pozri Zákon o dani z príjmov §2 písm. n,o,p,r.
proIT
27.02.06,12:51
Vie niekto aké povinnosti vyplývajú pre spriaznené osoby. V našej spoločnosti ma 40% podiel zahraničná spoločnosť od ktorej nakupujeme služby, ktoré následne predávame. Máme povinnosť nejako tieto transakcie vykazovať?
KEJKA
27.02.06,19:19
Vie niekto aké povinnosti vyplývajú pre spriaznené osoby. V našej spoločnosti ma 40% podiel zahraničná spoločnosť od ktorej nakupujeme služby, ktoré následne predávame. Máme povinnosť nejako tieto transakcie vykazovať?
V poznámkach k RUZ áno - osobitne sa majú vypísať transakcie medzi spriaznenými osbami.
tima
22.03.06,11:39
Ahoj,

chcela by som sa este raz spytat na spriaznene, co sa ma pisat do poznamok k danovemu priznaniu: ked konatel nasej firmy ma este dalsie firmy, uvadza sa tam spriaznena osoba konatel alebo konkretne obchod s tou inou firmou?

Dakujem
JUDDIT
07.03.08,08:51
účtujem dve sročky, v ktorých sú tí istí konatelia a spoločníci
a neviem to posúdiť v akom pomere sú keďže prebiehajú obchody i medzi spoločnosťami, či sú vzájomne prepojené , môžte mi niekto pomôcť?
čítam § 2 ods. n, o, p, r ale nemá to z tohto hľadiska jasné
zuwo111
25.01.10,04:45
Poprosila by som skúsených o radu.
Prečítala som si §2 OZ (n,o,p,r), ale nie som si istá.

SRO ALFA poskytla pôžičku FO, ktorá je zároveň konateľom SRO BETA. SRO-čky medzi sebou minulý rok obchodovali (materiál,práce). Ide v takomto prípade o spriaznené osoby?
Myslím si, že áno, ale rada by som počula iné názory.

Ďakujem pekne :-)
ekonom1
25.01.10,08:02
Poprosila by som skúsených o radu.
Prečítala som si §2 OZ (n,o,p,r), ale nie som si istá.

SRO ALFA poskytla pôžičku FO, ktorá je zároveň konateľom SRO BETA. SRO-čky medzi sebou minulý rok obchodovali (materiál,práce). Ide v takomto prípade o spriaznené osoby?
Myslím si, že áno, ale rada by som počula iné názory.

Ďakujem pekne :-)

Určite áno, uvedieš to v poznámkach.
zuwo111
29.01.10,00:56
Ďakujem pekne za odpoveď ekonom1 :-)
Katka2
29.01.10,01:26
Ahojte. Uvádzajú sa tieto poznámky aj pri DzP FO? Začiarknem ekonomické, personálne alebo iné prepojenie a V zmysle, že dám to na VIII. oddiel - miesto pre osobitné záznamy daňovníka? Ďakujem.
dadika22
14.03.12,06:07
Aj ja mám otázku, je spriaznenou osobou člen štatutárneho orgánu pre spoločnosť, ak poskytol spoločnosti krátkodobú finančnú výpomoc? Bolo to na obdobie jedného mesiaca v priebehu roka, pôžička sa hneď, ako boli peniaze vrátila. Štatutár je zároveň aj zamestnancom v spoločnosti. Má sa uvádzať tento obchod v Poznámkach?
Fany
27.03.12,21:33
Aj ja mám otázku, je spriaznenou osobou člen štatutárneho orgánu pre spoločnosť, ak poskytol spoločnosti krátkodobú finančnú výpomoc? Bolo to na obdobie jedného mesiaca v priebehu roka, pôžička sa hneď, ako boli peniaze vrátila. Štatutár je zároveň aj zamestnancom v spoločnosti. Má sa uvádzať tento obchod v Poznámkach?

aj ja poprosím o odpoveď na túto otázku.