Ingrid Zasadová
07.11.10,16:43
Sama vlastním byt v Košiciach, v ktorom nemám trvalý pobyt. Mám firmu sro, ktorá má sídlo v mojom trvalom bydlisku Vranov n. T. Potrebujem si zriadiť prevádzku v tom mojom byte v Košiciach, lebo tam mám teraz podnikateľské činnosti. Vo firme som sama konateľka aj jediná spoločníčka. Môžem si urobiť dodatok k zakladateľskej listine - zriadenie prevádzky v Košiciach a nájomnú zmluvu mňa ako súkromnej osoby a mňa ako podnikateľa v sro a musím v tej zmluve určiť aj presnú sumu nájmu? Ak má s tým niekto skúsenosti, prosím, poraďte. Možno to pomôže aj ďalším.
Ďakujem. Ingrid.
KEJKA
07.11.10,16:53
môžeš. Prenajímanie nahlás a zaregistruj sa ako občan na DU. Nájomné budeš priznávať a zdaňovať.
Ingrid Zasadová
07.11.10,21:29
Ďakujem pekne za radu. Ak mám okrem toho živnosť, tak sa musím aj tak nahlásiť na DÚ, alebo príjmy z prenájmu zdaním v daňovom priznaní FO?
Ingrid Zasadová
07.11.10,21:47
K mojej veci mám ešte zopár otázok:
Je nutné uviesť výšku nájmu v nájomnej zmluve, ktorá sa predkladá spolu s dodatkom k zakladateľskej zmluve na OR, keďže výška nájmu sa môže po čase zmeniť?
Keď je nehnuteľnosť nová, kúpená v r. 2010, môžem si ako súkromník medzi výdavky zarátať okrem energie aj jednu dvadsatinu kúpnej ceny, ako som sa to niekde dočítala? Samozrejme za predpokladu, že si neuplatním paušál.