moonunko
07.11.10,17:22
Prosim Vas o pomoc. Kupila som si v jednom cinskom obchode cizmi na kt. sa mi za dva tyzdne uplne rozpadla a odlepila podrazka. Ked som ich isla reklamovat predavacka mi vypisala listok a povedala ze sa mam zastavit ked tam bude veduci a mozem si v tejto hodnote vybrat iny tovar. ale ja o nic ine zaujem nemam ja som chcela tie topanky a nebudem si tam nasilu vyberat ine veci. Som jej povedala ze ja chcem vratit peniaze pretoze takto to vzdy fungovalo ze sa vracali peniaze. pani mi povedala ze za tych 5 rokov co tam pracuje veduci este nikomu nevratil peniaze. Ma pravo nevratit mi peniaze a ja si musim len vybrat tovar v hodnote tych ciziem? Ved ja som chcela len tie cizmi a ked nemozem mat tie nechcem nic ine len spat moje peniaze!:mee: Dakujem za pomoc.
arizona
07.11.10,17:20
Ak ti reklamáciu uznali,môže Ti ponúknuť na výmenu rovnaký výrobok,aký si reklamovala,ale nik ťa nemôže nútiť,aby si si vybrala nejaký iný náhradný tovar (ak pôvodný tovar už nemajú).
tokoska
07.11.10,17:39
V prípade oprávnenej reklamácie:
1. oprava výrobku
2. výmena za ten istý výrobok, ak nie je možné až potom
3. vrátenie kúpnej ceny

Výmenu za iný výrobok možno uskutočniť iba so súhlasom kupujúceho. V prípade problémov sa treba obrátiť na slovenskú obchodnú inšpekciu, ktorá prípad prešetrí. Treba mať reklamačný list a doklad o kúpe.
profesional
12.11.10,08:22
Ak sa tie cizmy doslova rozpadli ako pises, mas pravo podstupit od kupnej zmluvy. Toto musis urobit pisomne a dorucit to druhej strane. Kupna zmluva medzi tebou a predavajucou firmou vznikla konkludentne.
V pripade odstupenia od kupnej zmluvy mas narok na vratenie penazi.