misurka
23.11.05,06:40
Prosím Vás o radu. 2 závislé s.r.o.-čky sa dohodli, že časť zamestnancov jednej s.r.o. bude pracovať pre 2. s.r.o. Išlo o určitý druh práce, ktorá trvala celý október. Firma A chce teraz vyfakturovať firme B počet všetkých odpracovaných hodín jeho zamestnancami, pričom cena hodiny práce bude 250 Sk. Je mi jasné, že to budem faktúrovať s DPH. Akú zmluvu musia mať však firmy medzi sebou uzavretú a aké náležitosti musí táto zmluva obsahovať? Ďakujem za akúkoľvek pomoc
STRELEC
23.11.05,05:59
Ak sú obe firmy zamestnávateľom, tj. nepribudne ďalšia agenda - tak by som použil Zákonník práce - "poveril" by som potrebných zamestnancov výkonom práce u iného zamestnávateľa.
§58 a nasl. - dočasné pridelenie
cepeva
23.11.05,07:12
Dodam, ze zmluva o docasnom prideleni medzi firmami by mala existovat este pred pridelenim (cize by som do nej dala vhodne datumy:))

Dalej by mala mat firma poskytujuca zamestnancov so zamestnancami dohodu o docasnom prideleni na pracu u uzivatelskeho zamestnavatela.
STRELEC
23.11.05,07:18
S tými dátumami je to jasné. Otázka je o októbri. Ja mám ale pocit, že nás ekonómov by "mohli priradiť" aj k hasičom. Na koľko vecí "hľadáme spätné riešenia!!!:D ;) :o :( :mad: :mee: :p
Tweety
23.11.05,07:34
S tými dátumami je to jasné. Otázka je o októbri. Ja mám ale pocit, že nás ekonómov by "mohli priradiť" aj k hasičom. Na koľko vecí "hľadáme spätné riešenia!!!:D ;) :o :( :mad: :mee: :p
Ja súhlasím, len doplním, že na všetky vecí, o ktorých rozhodnú bez nás.:( :o :o :eek:
misurka
23.11.05,08:14
Najskôr Vám všetkým chcem pekne poďakovať za Vaše rady. Tie dohody o dočasnom pridelení medzi firmami sú mi jasné, aj zmluvy medzi poverujúcim zamestnávateľom a zamestnancami, avšak títo zamestnanci tam neodpracovali celý mesačný fond pracov. času, iba v prípade potreby (zvýšenia objemu objednávok), to zn. že v danom dni odpracovali napr. 3 hodiny u "svojho" a 5 hodín u "dočasného" zamestnávateľa. Naozaj neviem ako by mali tieto zmluvy vyzerať. A ešte jedna otázka, kt. s týmto súvisí. Tým, že mi bolo o tomto povedané až dnes (väčšinou sa podstatné veci dozviem až po funuse), potrebujem urobiť faktúru za odpracované hodiny tak, aby dátum dodania služby bol až novembrový (DPH priznanie za október som už podala), takže zmluva by mala byť uzatvorená na obdobie napr. od 1.10.2005 do 30.11.2005. Bolo by to v podstate čiastokové plnenie. Čo vy na to?
Jana Acsová
23.11.05,08:34
Tým, že mi bolo o tomto povedané až dnes (väčšinou sa podstatné veci dozviem až po funuse), potrebujem urobiť faktúru za odpracované hodiny tak, aby dátum dodania služby bol až novembrový (DPH priznanie za október som už podala), takže zmluva by mala byť uzatvorená na obdobie napr. od 1.10.2005 do 30.11.2005. Bolo by to v podstate čiastkové plnenie. Čo vy na to?Prečo čiastkové? Nebolo by to úplné plnenie, ak budete fakturovať po skončení obdobia dočasného pridelenia zamestnancov?
misurka
23.11.05,09:46
Máš pravdu, jednoducho do zmluvy si dám obdobie dočasného pridelenia od 1.9.2005 do 30.11.2005 a na základe zmluvy budem potom fakturovať s dátumom dodania 30.11.2005. Ďakujem za odpoveď.
Prečo čiastkové? Nebolo by to úplné plnenie, ak budete fakturovať po skončení obdobia dočasného pridelenia zamestnancov?
ĽUBAMÁRIA
14.08.06,09:50
Prosím, veľmi súrne by som potrebovala vzor zmluvy o dočasnom pridelení zamestnancov medzi zamestnávateľmi. Ďakujem za rýchlu odpoveď.
StanislavaF
14.08.06,10:17
všetky tie zmluvy sú v časopise Práca mzdy a odmeňovanie číslo 4/2006 kde je aj rozobratá táto tématika
ĽUBAMÁRIA
22.08.06,09:53
Bohužiaľ, nemám toto číslo k dispozícii.
danielko
14.09.06,07:06
Prosím, potrebovala by som vzor zmluvy o dočasnom pridelení zamestnancov medzi zamestnávateľmi. Spomínaný časopis Práca a odmeňovanie 4/2006 nemám k dispozícii. Viete mi niekto, prosím, pomôcť?
Maxinka
16.01.07,09:27
Prosím, potrebovala by som vzor zmluvy o dočasnom pridelení zamestnancov medzi zamestnávateľmi. Spomínaný časopis Práca a odmeňovanie 4/2006 nemám k dispozícii. Viete mi niekto, prosím, pomôcť?
Ja by som ju teraz potrebovala.
Maxinka
22.01.07,12:34
Máš pravdu, jednoducho do zmluvy si dám obdobie dočasného pridelenia od 1.9.2005 do 30.11.2005 a na základe zmluvy budem potom fakturovať s dátumom dodania 30.11.2005. Ďakujem za odpoveď.
Budete ten prenájom zamestnancov fakturovať s DPH alebo bez DPH?Veľmi by ste mi pomohli, ak by ste mi odpovedali!
Ďakujem za Váš čas.