Kaja.K
23.11.05,07:23
Ahojte, bola by som rada, keby mi niekto poradil, ako mi mala mzdárka vypočítať dovolenku, keď pracujeme vo verejnom záujme. :confused:
Hrubú mzdu som mala v októbri 19.830,- a k tomu dohodu na nejakých 3700,- v hrubom, ale myslím, že dohoda nijako neovplyvňuje výpočet dovolenky, či nie? Mala som v októbri dva dni dovolenky a zdá sa mi, že mi vypočítala menej, ako by mala, poradí mi niekto? Veľmi pekne ďakujem!!!
Katarína STR
23.11.05,06:48
Neviem koľko máš rokov, takže bude vychádzať z toho, že máš nárok na 20 dní za rok.

20/12=1,66 = 2 dni

Ešte otázka, pracovala si len jeden mesiac ?
vgabka
23.11.05,06:52
Kaja.K sa pýta asi na výpočet dovolenky v Sk. Pre výpočet dovolenky je potrebné vypočítať priemernú hodinovú mzdu za predchádzajúci štvrťrok.
Ak máš výplatné pásky, na páske je uvedený tento priemer.
Evaman
23.11.05,06:52
Kaja , Ty si asi chcela vedieť , či Ti dobre vyrátala náhradu za dovolenku. D sa vypočíta zo mzdy za predchádzajúci Q. Čiže hrubá mzda (bez dovoleniek sviatkov , PN ..) skrátka len mzda za prácu / počet odrobených hodín. Tak dostaneš priemer náhrad a vynásobíč počtom hodín dovolenky.
Katarína STR
23.11.05,06:54
Aha, asi som zle pochopila otázku.
vgabka
23.11.05,06:54
Evaman - chyba. Nie z priemeru náhrad za Q, pretože náhrady tam nejdu.
Kaja.K
23.11.05,06:54
Ďakujem ti za odpoveď, ale ja viem, na koľko mám nárok, myslím si, že viem aj to, ako sa dovolenka vo verejnom záujme počíta, ale mala som na mysli náhradu mzdy počas dovolenky, asi som sa zle vyjadrila. Takže kvôli tomu som napísala aj hrubú mzdu, pretože náhrada mzdy sa počíta z hrubej mzdy. Pracujem tu už dlhšie, ale vo verejnom záujme sa asi ako základ pre výpočet dovolenky berie mesačná mzda, nie priemer, teda práve tých 19.830,- a to sa prepočíta na náhradu mzdy a rozpočíta sa podľa odpracovaných dní aj základ podľa tabuľky a osobné ohodnotenie, len si nie som istá na 100%
PORADÍ niekto? Ešte raz dík!
Kaja.K
23.11.05,06:56
Jaj, som si nestihla prečítať ostatné príspevky, takže priemer za tri mesiace sa berie pri normálnej práci, myslím, že pri práci vo verejnom záujme sa berie práve jeden mesiac a to ten, za ktorý som dovolenku čerpala...
vgabka
23.11.05,07:02
Teraz som sa pýtala našej mzdárky, pretože taktiež pracujem vo verejnej správe. Dovolenka vo verejnej správe sa ráta z hrubej mzdy (nejde tam tá dohoda) v mesiaci, keď bola dovolenka. V podstate Ti za dovolenku mala výjsť mzda, ako keby si pracovala. Napríklad za október bolo 21 pracovných dní, tak vypočítaš hrubá mzda / 21 x 2 dni dovolenky. To je vraj novinka vo verejnej správe.
Evaman
23.11.05,07:05
Evaman - chyba. Nie z priemeru náhrad za Q, pretože náhrady tam nejdu.

Jasné , opravujem , samozrejme , že náhrady tam nejdú , nižšie som to uviedla.
Evaman
23.11.05,07:13
Teraz som sa pýtala našej mzdárky, pretože taktiež pracujem vo verejnej správe. Dovolenka vo verejnej správe sa ráta z hrubej mzdy (nejde tam tá dohoda) v mesiaci, keď bola dovolenka. V podstate Ti za dovolenku mala výjsť mzda, ako keby si pracovala. Napríklad za október bolo 21 pracovných dní, tak vypočítaš hrubá mzda / 21 x 2 dni dovolenky. To je vraj novinka vo verejnej správe.

Vgabka, nevieš náhodou aj §, alebo nariadenie ktoré o tom pojednáva?
Kaja.K
23.11.05,07:16
VGABKA:
Dakujem ti, v podstate si mi potvrdila to, co som si aj myslela, takze to mam vypocitane zle! Neslo mi to do hlavy a ked som jej povedala, nech to prepocita, tak mi odpovedala, ze ci malo mam aj tak!!!!
Ale tak co uz, este raz ti dakujem, prajem pekny dnicek!!!
Kaja.K
23.11.05,07:18
Počas dovolenky má zamestnanec v zmysle § 116 Zákonníka práce nárok na náhradu mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ktorým sa v súlade s ustanovením § 29 ods. 2 zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov rozumie jeho funkčný plat.
- to je citácia z nejakej múdrej knihy, ak ti to pomôže... hezký den!
vgabka
23.11.05,07:59
Zákon č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, komentár k § 4 hovorí ... funkčný plat zamestnanca sa používa na pracovnoprávne účely, používa sa na výpočet napr. náhrady za dovolenku alebo iné prekážky v práci ... Teda tak ako vo verejnej službe, ani v podmienkach systému odmeňovania zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme sa na pracovnoprávne účely nebude zisťovať a používať priemerný zárobok zamestnanca.
skocka
23.11.05,08:08
O preplatení dovolenky zamestnancom pracujúcim vo verejnom záujme sa písalo aj v téme:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=7784
citujem
Re: preplatenie dovolenky vo verejnej službe

--------------------------------------------------------------------------

Hovorí o tom zákon 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme ... § 29 ods.2.