saabinna
07.11.10,19:15
Zdravim,mam zivnost asi 4 mesiace a v podstate nemam ziaden prijem zo zivnosti, odvody do zp si platim...dostala som dotaciu z UP. V pripade nuloveho prijmu ako postupovat, moze byt moje danove priznanie na nule? treba to niekam nahlasit? dakujem za pomoc.
mysimis
07.11.10,18:16
Aj keď nemáš žiaden zisk musíš podať daňové priznanie.
veronikasad
07.11.10,18:20
Zdravim,mam zivnost asi 4 mesiace a v podstate nemam ziaden zisk, odvody do zp si platim...dostala som dotaciu z UP. V pripade nuloveho zisku ako postupovat, moze byt moje danove priznanie na nule? treba to niekam nahlasit? dakujem za pomoc.
píšeš o príjmoch alebo o zisku ?
saabinna
07.11.10,19:45
pardon,oprava, mam na mysli prijem 0 eur
KEJKA
07.11.10,19:47
aj dotácia je tvoj príjem - závisí od spôsobu vedenia účtovníctva.
DPFO podáš, nulové asi nebude. Možno daňová strata, možno nie.
Dotáciu predsa musíš minúť do určitého terminu.
saabinna
07.11.10,19:56
aj dotácia je tvoj príjem - závisí od spôsobu vedenia účtovníctva.
DPFO podáš, nulové asi nebude. Možno daňová strata, možno nie.
Dotáciu predsa musíš minúť do určitého terminu.
to ano, dakujem, len ma zaujima ci niesom povinna zrusit si zivnost ked dlhsiu dobu z nej nebudem mat prijem?
invest
08.11.10,10:06
keby si zrušila živnosť musela by si vrátiť dotáciu. V zmluve o poskytnutí dotácie neuvádzajú ,že musíš mať zákonite príjmy. Len sa nemôžeš nahlásiť znovu na UP do dvoch rokov. No ale však v priebehu dvoch rokov snáď nejaké príjmy budú.
vedec
09.11.10,13:05
Takže v blízkej buducnosti by som chcel začať podnikať na internete. Všetko čo by som chcel vedieť je to že ak založim stranku ale stane sa taka situacia že počas prvých 3 mesiacoch nebudem mať žiadny prijem budem musiet priznať danovu povinosť? čiže príjem 0€ Kedže na začiatku dam do podnikania peniaze cca okolo 100e to je na založenie a prevadzka webu a potom žiadne ine naklady spojene s webom a potom 0€ prijem čo mam urobiť? davať alebo nedavať daňove priznanie? a ked ano tak ake?
Braňo
09.11.10,13:24
Prečo tvrdíš, že nemáš žiadne príjmy, keď si dostala dotáciu z úradu práce?
Pokiaľ si si ju dala aj na odvody, tak máš príjem minimálne vo výške zaplatených odvodov.
Prečo sa tak obávaš daňového priznania?