milosk
07.11.10,20:52
Ahojte poradaci, nepoznate neaky SW, ktorym si viem spravovat svoje pripojenia?
Nakolko mam aj ethernet (interna siet + zaloha web) ale primarne pouzivam WEB cez WiFi no a WinXP primarne pouziva ethernet, takze vzdy musim vypnut v sietovych pripojieniach ethernet, aby som siel na WEB cez WiFi no a potom nemam sietovu tlaciaren zasek k dispozicii...

Takze by som potreboval spravcu pripojeni aby som si len vzdy preklikol co chcem vyuzivat a poopripade ak by som vedel konfigurovat pravidla v nom, bolo by to fajn...

vdaka za radu
Arnold123
08.11.10,12:23
Ahojte poradaci, nepoznate neaky SW, ktorym si viem spravovat svoje pripojenia?
Nakolko mam aj ethernet (interna siet + zaloha web) ale primarne pouzivam WEB cez WiFi no a WinXP primarne pouziva ethernet, takze vzdy musim vypnut v sietovych pripojieniach ethernet, aby som siel na WEB cez WiFi no a potom nemam sietovu tlaciaren zasek k dispozicii...

Takze by som potreboval spravcu pripojeni aby som si len vzdy preklikol co chcem vyuzivat a poopripade ak by som vedel konfigurovat pravidla v nom, bolo by to fajn...

vdaka za radu

Keď som dobre pochopil, tak internet máš iba cez WiFi a cez drôtové pripojenie sa pripájaš iba do domácej siete, ktorá je bez internetu? A system sa stále snaží pripájať na drôtovú sieť?
Fero11
08.11.10,12:53
Nikdy som nepouzival sucasne LAN a wifi (to asi preto, ze nemam notebook :D:D ) ale ved podla mna obe sietovky by mali fungovat sucasne
Arnold123
08.11.10,13:06
Nikdy som nepouzival sucasne LAN a wifi (to asi preto, ze nemam notebook :D:D ) ale ved podla mna obe sietovky by mali fungovat sucasne

Pri Windows XP som toto neskúšal a asi už ani nevyskúšam. Pri tomto systéme s tým nebolo ešte pravdepodobne počítané, že sa budú používať obe sieťovky súčasne.
Pri Windows 7 to už funguje dobre. Vždy je uprednostnené to pripojenie, ktoré je stabilnejšie a rýchlejšie, príp. kde je internet. Na to je tam centrum sietí. To Win XP nemá.
V Linuxe s tým tiež nemám vôbec problém. Som pripojený cez LAN a 2 WiFi :D .
salvosko
08.11.10,13:11
Treba vhodne nastavit routovaciu tabulku, vsetko co ide mimo lokalnej sieti nech je routovane cez wifi interface.
Sluzi na to prikaz route v prikazovom riadku, treba ich ale nastavit persistent lebo inak sa to po boote zabudne.
milosk
08.11.10,13:23
no chlapi, neni som o nic mudrejsi...
takze mam Internet aj cez WiFi aj cez ethernet... primarne potrebujem vyuzivat ale WiFi a ethernet potrebujem koli sietovej tlaciarni, takze ho nemozem vypnut...

Da sa totok neako spravovat???? dve sietovky + internet na obydvoch + lokalna siet...
milosk
08.11.10,13:24
problem je ale v tom, ze XP automaticky pripaja internet cez Ethernet....
salvosko
09.11.10,08:10
Co ti vypise

route print
prikaz?