ordaja
07.11.10,20:54
Na uvod, dakujem vsetkym, za rady, ktore tu dostanem..
A teraz k dalsej otazke: aku registracnu pokladnu kupit? Fiskalizovanu alebo nie? Ide mi o to, ze zakon ma- mal? byt platny od januara tohto roku, alebo ho idu posunut? Ja netusim kolko moje podnikanie vydrzi, ak sa bude darit, super, ale ak nie? a po roku skoncim? na co mi je drahsia pokladna...neviem, ci pisem zrozumitelne...proste spolahnut sa, ze zakon posunu a kupit pokladnu trebars z druhej ruky, alebo investovat do drahej, alebo ako? A aky je presny postup v pripade kupi fiskalnej pokladne? Na ktory urad ist co zahlasit, na co nezabudnut...Dakujem vopred za kazdu cennu radu.:)
Rasťo74
08.11.10,12:01
Ahoj.
Ohladom pokladne len tolko,že zakon ktorý mal nadobudnúť účinnosť od 01.01.2011 sa preložil o rok takže nadobudne účinnosť od 01.01.2012.
V tom zákone je spomenuté, že pokladňa musí mať fiškálny modul.
Ja som si to dal urobiť je na tebe či to budeš mať ale z môjho pohladu kúp pokladňu len s tým máš pokoj ja som už dvakrát prerábal pokladne najprv na euro potom na fiškál suma dokopy 280,-€.
Nová kasa s fiškálnym stojí okolo 330,- myslím.
takže určite kúp s tým.
MarcelkaT
08.11.10,12:48
Rasťo74, odkiaľ vieš, že zákon nadobudne platnosť od 1.1.2012? Veď ešte neprešiel parlamentom. Akurát prešiel do druhého čítania. Kľudne sa môže stáť, že bude platiť od 1.1.2011.
Rasťo74
08.11.10,13:44
Sory ale záujmové skupiny to nepustia.
Ale aj tak nejde o to či platí od 2011 alebo až 2012 ale o to, že ja radím nech kúpi pokladňu ktorá má už fiškálny modul lebo keď to neprejde teraz, tak neskôr určite a bude to len drakšie keď kúpi pokladňu ktorá to nemá a potom mu to budú dorábať.
Môj názor.
MarcelkaT
08.11.10,14:17
Rasťo, to že radiš kúpiť fiskálnu pokladňu plne súhlasím, aspoň nemusí mať potom zbytočné výdavky.
Ale či bude zákon platiť vtedy alebo vtedy to sú zbytočné reči - draždiť ľudí. Národ je už aj tak zdivetí.......Ráno sa povie to a to a poobede už neplatí.
Pekný deń.
brato
09.11.10,04:50
Ja som dal tiež prerobit pokladnu už teraz stálo ma to 160€ podla mna či sa bude bližiť datum fiškalu tak to bude drakšie a drakšie, a aj tak to budeme musieť všetci prerobit.
erico01234
10.11.10,18:59
Toto sa asi netyka pokladne ktora je spravena cez PC alebo tyka? - PC + MRP K/S + Fiskalny modul Sofis... len pre istotu sem pisem ...