Clone1
07.11.10,21:05
dobrý den, potreboval by som poradiť kde zoženiem ochrannú sieťku do práčky aby sa mi neodrala obuv ak idem prať a aké máte skúsenosti so stielkami - vložkami do topánok, potreboval by som také,ktoré dobre odvetrávajú a pôsobia hygienicky, kupil som za cca 2,5 € a v tých sa noha parí, sú k ničomu, samozrejme aby boli prateľné a vzdušné

ďakujem
arizona
07.11.10,20:16
Stefan2005
07.11.10,20:43
uvedenú sieťku sme pred nedávnom kúpili v JYSKu; neviem síce o akú obuv ide, ale nie som si istý, či tá sieťka (určená na prádlo) zabráni prípadnému odretiu topánok :rolleyes:
Llívia
08.11.10,05:42
Tiež som kúpila sieťky na pranie v JYSKu a v Lidli (v Lidli, keď bola "akcia", inak ich v ňom bežne nemajú). Na pranie oblečenia sa v núdzi dá použiť aj obliečka z malého vankúša, ale tiež neviem, či to zabráni odretiu topánok.
AlaNR
08.11.10,06:27
Sieťku na pranie budu mať v Jysku práve teraz v akcii. Včera som si ju všimla v letáku...
Clone1
08.11.10,16:16
ďakujem za rady, máte skúsenosti s konkrétnymi stielkami?prípadne aké spreje používate na sviežosť topánok? - napr používanie sódy bikarbóny. ďakujem
ela77
10.11.10,11:42
Musím sa priznať, že to počujem prvýkrát, pranie topánok v práčke. To akú obuv perieš???
truch
10.11.10,11:52
V práčke periem všetky kecky, dám program na 30 stupňov bez žmýkania. Sú ako nové aj bez použitia sieťky.
Clone1
11.11.10,06:28
no pral som zatial 1x, mal som tam klasické bežecké pumy, adidas koženkové biele a na tých pumách je špička na viacerých miestach trochu odraná, ako sa to pralo vnutri a počul som že nniekto to dáva do sieťky aby sa nepoškodili, ako inak udržujete obuv ak nie praním a používaním stielok?
Ako som už písal, na noc niekto dáva sódu bikaronu a ráno ju vysype z topánky, len robiť to každý den , hmm , to skorej dobrý sprey.
za každú ranu budem rád
Llívia
11.11.10,06:41
Musím sa priznať, že to počujem prvýkrát, pranie topánok v práčke. To akú obuv perieš???
Niektoré práčky majú aj špeciálny program na pranie obuvi.
Zewa
18.11.10,23:49
dobra skusenost z mojej strany je so stielkami z machu/lisajnika je to zeleny textil v ktorom je zasita machova/lisajnikova vrstva...vhodne su na celodenne nosenie....jedina nevyhoda ze niekedy farbia originalnu vlozku ak sa tato neda vybrat z topanky...moja dalsia skusenost: kedze prvykrat som si nevsimol ze su jednorazove, ani v predajni ma na to neupozornili, tak som ich opral v pracke...samozrejme sa rozpadli a lisajnik bol v celom bubne... hehe.. takze pozor, su urcene ako jednorazove a ked sa o ne dobre staras tak vydrzia dost dlho - kupoval som ich u Batu, ale maju ich aj inde.