stle123
07.11.10,22:01
On hradi prerabky a zariadenie.Chcela by som vediet ci existuje nejaka zmluva ktora by bola v jeho zaujme ak by sa nieco stalo,kym sme este neni manzelia.:)
verkaz
07.11.10,21:17
Samozrejme, že existuje. Len musíš ísť za notárom a on ti ju spracuje a aj uschová.
Mária27
07.11.10,21:52
Mala by si presnejšie povedať, čo myslíš:
- môžeš mu dať potvrdenie, že si mu dlžná peniaze
- môžete uzatvoriť zmluvu o budúcej zmluve, že sa stane spoluvlastníkom bytu (napr. po uzatvorení manželstva) a že ti dal zálohu
- môžeš ho urobiť spoluvlastníkom pri kúpe alebo previesť na neho časť bytu hneď po kúpe
- môžeš napísať v prospech neho závet, pre prípad, že by ťa zrazilo auto ...
Matias.S
08.11.10,05:14
Záleží na faktoroch tvojho úmyslu. Ak sa chcete brať je potrebné u notára spísať veci, ktoré napísala Mária27, ja by som to ešte doplnil, že v prípade že budeš chcieť aby sa stal spoluvlastníkom tak určite stačí notár. Ak sa nedajbože rozítede je vhodné mať podchytené čiastky, ktoré do bytu investoval on, aby ste predišli pri vyrovnaní zbytočným právnym naťahovačkám a dokazovaniu. Toto by som si vyjasnil v prípade, že byt ideš kupovať na hypo. Banka totiž určite nebude brať ohľad na to že kto dal vačšiu časť do bytu ale bude chciet svoje. Veľa šťastia.