gralu
08.11.10,01:14
Dobrý deň , chcel som sa spýtať ,
či môžem podať žalobu na človeka ktorý na
internete s vymysleného nicku sa mi vyhráža
že ublíži mojej priatelke a že ju zrazí autom,
.. plus v správe čo mi napísal bolo priznanie že
jej do pitia dal omamnú látku bez jej vedomia a z
utajeného čísla jej stále vyvoláva aj o 2 ráno . Ja
viem o koho ide,...dá sa to vypátrať pomocou ip adresy ?
...a aký trest by za to mohol dostať ?
kaco11
08.11.10,05:12
§ 360
Nebezpečné vyhrážanie


(1) Kto sa inému vyhráža smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou že a to takým spôsobom, môže vzbudiť dôvodnú obavu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) závažnejším spôsobom konania,
b) na chránenej osobe,
c) preto, aby inému zmaril alebo sťažil uplatnenie jeho základných práv a slobôd,
d) z osobitného motívu, alebo
e) verejne.

Môžeš podať trestné oznámenie na polícii, nie žalobu. Musíš vedieť vydokladovať všetky svoje tvrdenia. Osoba sa nedá nájsť podľa IP adresy, ale počítač. Relatívne dobrý právnik dokáže spojiť osobu s PC, ale máme tu dôkaz aj ako sa to nedá alebo sa z toho dá vyvliecť. Kauza heslo NBU123:).

Za pokus to však stojí ak to už zašlo až do extrému osobného kontaktu ako píšeš omamná látka. Trestné oznámenie však musí podať tvoja priateľka. Nečakala by som však na kroky polície a súdov. Zmeniť nicky na nete, zmeniť t.č., ktoré aj utajiť. A hlavne ju nepúšťať samú. S kamarátkami alebo s tebou. Spýtam sa ešte aký má motív dotyčná osoba?
buchač
08.11.10,07:28
Dobrý deň , chcel som sa spýtať ,
či môžem podať žalobu na človeka ktorý na
internete s vymysleného nicku sa mi vyhráža
že ublíži mojej priatelke a že ju zrazí autom,
.. plus v správe čo mi napísal bolo priznanie že
jej do pitia dal omamnú látku bez jej vedomia a z
utajeného čísla jej stále vyvoláva aj o 2 ráno . Ja
viem o koho ide,...dá sa to vypátrať pomocou ip adresy ?
...a aký trest by za to mohol dostať ?

Ak vieš , na 100 % .............že problém ....????? ;):rolleyes::confused:
Chobot
08.11.10,07:47
Dobrý deň , chcel som sa spýtať ,
či môžem podať žalobu na človeka ktorý na
internete s vymysleného nicku sa mi vyhráža
že ublíži mojej priatelke a že ju zrazí autom,
.. plus v správe čo mi napísal bolo priznanie že
jej do pitia dal omamnú látku bez jej vedomia a z
utajeného čísla jej stále vyvoláva aj o 2 ráno . Ja
viem o koho ide,...dá sa to vypátrať pomocou ip adresy ?
...a aký trest by za to mohol dostať ?

Konkrétneho človeka podľa IP adresy vypátraš len veľmi ťažko, prinajlepšom zistíš lokalitu a providera. Vo väčšine prípadov to ani nie je možné, lebo IP adresy prideľuje provider náhodne, jedine, že by niekto mal pevnú IP adresu.

Ale trestné oznámenie môžeš podať, vytlač všetky dôkazy a choď na políciu.
gralu
08.11.10,09:59
Ja som to chcel riešiť tak že mu dám na hubu , lebo už dlhšie má neaký problém ..a vyhrážať sa začal až teraz lebo sa bojí,...ale neviem čoho je schopní...ked mi aj písal že ju sleduje a napísal mi práve ako išla do obchodu že ju vidí a môže sa jej niečo stať,..alebo že nepríde už zo školy ....to bol náš známi , tak on vie kde bývam aj ja aj ona a kam chodí do školy, všetko vie....tak preto by som to najradšej vyriešil tým trestním oznámením. Dakujem za radu
evuš
08.11.10,10:17
Ja som to chcel riešiť tak že mu dám na hubu , lebo už dlhšie má neaký problém ..a vyhrážať sa začal až teraz lebo sa bojí,...ale neviem čoho je schopní...ked mi aj písal že ju sleduje a napísal mi práve ako išla do obchodu že ju vidí a môže sa jej niečo stať,..alebo že nepríde už zo školy ....to bol náš známi , tak on vie kde bývam aj ja aj ona a kam chodí do školy, všetko vie....tak preto by som to najradšej vyriešil tým trestním oznámením. Dakujem za radu

Váš známy ???? Čo sa stalo, keď začal útočiť ???:eek: Podajte trestné oznámenie !!!
gralu
08.11.10,10:43
No zapáčila sa mu moja priatelka ... a snazil sa spraviť všetko pre to aby sme sa rozišli , a tam ako som spomínal že dal jej do pitia ked išli piť neaký ritalín a subutex , to mi napísali. a potom s ňou nafotil fotky ako sa bozkávajú a dali jej to do počítača a ja som ich tam našiel , ona si nič nepamätala že by sa niečo stalo .... a chcel som toho chalana zbiť za to ale to som ešte nevedel že jej do pitia niečo dali pokial mi neprišla aj takáto správa - vcera bola ozaj krasna ako cakala v ciernom kozusteku na parkovisku a chystala sa na stuzkovu.ale nebavila sa tam chybal jej ritalin a subutex.ale aspon si nieco pameta holka
buchač
08.11.10,10:53
No zapáčila sa mu moja priatelka ... a snazil sa spraviť všetko pre to aby sme sa rozišli , a tam ako som spomínal že dal jej do pitia ked išli piť neaký ritalín a subutex , to mi napísali. a potom s ňou nafotil fotky ako sa bozkávajú a dali jej to do počítača a ja som ich tam našiel , ona si nič nepamätala že by sa niečo stalo .... a chcel som toho chalana zbiť za to ale to som ešte nevedel že jej do pitia niečo dali pokial mi neprišla aj takáto správa - vcera bola ozaj krasna ako cakala v ciernom kozusteku na parkovisku a chystala sa na stuzkovu.ale nebavila sa tam chybal jej ritalin a subutex.ale aspon si nieco pameta holka

Hm ...ale ako sa teraz na to tak pozerám , čítam ...dedukujem...

Pekné to somariny drístaš ...ani sa neunúvam ich zvýrazňovať , respektíve poukazovať na nezrovnalosti v príspevku ...

Mýlim sa len občas a keď už tak poriadne , ale v tomto prípade asi nie ...;)
gralu
08.11.10,10:56
no nič nedrístam je to tak, neviem o čom trepeš, to je vážna vec toto ...a je to tak že mi taká správa prišla ,.... to sa sem ani nedá celé napísať ako to všetko bolo lebo toho je strašne vela toto je tak v skratke
Chobot
08.11.10,11:42
No zapáčila sa mu moja priatelka ... a snazil sa spraviť všetko pre to aby sme sa rozišli , a tam ako som spomínal že dal jej do pitia ked išli piť neaký ritalín a subutex , to mi napísali. a potom s ňou nafotil fotky ako sa bozkávajú a dali jej to do počítača a ja som ich tam našiel , ona si nič nepamätala že by sa niečo stalo .... a chcel som toho chalana zbiť za to ale to som ešte nevedel že jej do pitia niečo dali pokial mi neprišla aj takáto správa - vcera bola ozaj krasna ako cakala v ciernom kozusteku na parkovisku a chystala sa na stuzkovu.ale nebavila sa tam chybal jej ritalin a subutex.ale aspon si nieco pameta holka

Nehnevaj sa, ale myslím, že si vymýšľaš. Myslel som si, že také somariny si môže len autor Paneláku vymyslieť, že na žúre dajú do nápoja niečo, po čom si nič nepamätá (tam sa ale protagonistka vyspala s najmenej 6 chlapmi a nevedela o tom, LOL... :D:D:D).

A prečo vlastne išla s ním piť...?

Ale ako píše buchač - škoda úvah.
gralu
08.11.10,12:06
kto ma takyto nazor nech mi na tuto tému ani nepise , to o tom ze jej niečo dali mi písali oni a nie ona a ona si ráno nič nepamätala si myslela ze sa tak moc opila ...a ako som pisal bol to nas znami ( kamarát ) a bolo tam viac ludí nie len oni dvaja,...ja viem že to je ako so seriálu ale písali mi to že jej tam niečo dali , či jej to tam fakt dali alebo nie to neriešim ja riešim teraz iné veci okolo toho
buchač
08.11.10,13:05
kto ma takyto nazor nech mi na tuto tému ani nepise , to o tom ze jej niečo dali mi písali oni a nie ona a ona si ráno nič nepamätala si myslela ze sa tak moc opila ...a ako som pisal bol to nas znami ( kamarát ) a bolo tam viac ludí nie len oni dvaja,...ja viem že to je ako so seriálu ale písali mi to že jej tam niečo dali , či jej to tam fakt dali alebo nie to neriešim ja riešim teraz iné veci okolo toho

...poriešiš asi na POKECi ....;)
danushka
08.11.10,14:10
No zapáčila sa mu moja priatelka ... a snazil sa spraviť všetko pre to aby sme sa rozišli , a tam ako som spomínal že dal jej do pitia ked išli piť neaký ritalín a subutex , to mi napísali. a potom s ňou nafotil fotky ako sa bozkávajú a dali jej to do počítača a ja som ich tam našiel , ona si nič nepamätala že by sa niečo stalo .... a chcel som toho chalana zbiť za to ale to som ešte nevedel že jej do pitia niečo dali pokial mi neprišla aj takáto správa - vcera bola ozaj krasna ako cakala v ciernom kozusteku na parkovisku a chystala sa na stuzkovu.ale nebavila sa tam chybal jej ritalin a subutex.ale aspon si nieco pameta holka

Včera bola nedeľa, to už by asi hajala po stužkovej;).
Ja netvrdím, že dristáš, možno si aj presvedčený,že to tak je, len musíš uznať, že aj koník, čo žere seno by Ti toto nezožral...

Dokonca som tak negramotná v návykových látkach, že neviem, čo je ritalin a subutex. / a nechce sa mi zisťovať, čo to je za s.instvo, ani ako sa dá k tomu dostať/.
Ale zas na druhej strane, myslíš, že keby Ti niekto niečo jednorazovo dal, tak Ti to v krátkom čase začne hneď chýbať:confused:.

Nuž ale ak je tak ako vravíš, choď za rodičmi slečny a dohovor im, nech dcéru držia nakrátko, lebo sa pohybuje v pochybnej spoločnosti.
A nech to riešia oni, nie Ty.
buchač
08.11.10,15:22
...
Dokonca som tak negramotná v návykových látkach, že neviem, čo je ritalin a subutex. / a nechce sa mi zisťovať, čo to je za s.instvo, ani ako sa dá k tomu dostať/.
...


Už len keď si prečítam vlastnosti , tak mám dosť ...pozrel som si totiž ...;)

Mladý ani nevie , o čom točí ...

P.S.:
Jeden klik dávam ...tam , na to oné ...že
vyriešené
misoft
08.11.10,15:29
danushka:
ritalin: http://sk.wikipedia.org/wiki/Metylfenid%C3%A1t#.C4.8Co_je_Rital.C3.ADn

subutex: http://zivot.lesk.cas.sk/clanok/2785/zneuzity-liek.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Buprenorfin

Prvé je droga, druhe liek na liečbu závislosti, ale zneužíva sa ako droga.
danushka
08.11.10,15:36
Už len keď si prečítam vlastnosti , tak mám dosť ...pozrel som si totiž ...;)

Mladý ani nevie , o čom točí ...

P.S.:
Jeden klik dávam ...tam , na to oné ...že


danushka:
ritalin: http://sk.wikipedia.org/wiki/Metylfenid%C3%A1t#.C4.8Co_je_Rital.C3.ADn

subutex: http://zivot.lesk.cas.sk/clanok/2785/zneuzity-liek.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Buprenorfin

Prvé je droga, druhe liek na liečbu závislosti, ale zneužíva sa ako droga.

Tak to vidíte chlapci, som naivná 17tka;)...
Neviem, čo dnes fičí na diskotékach a žúrkach.

Ale môj syn bude mať o mesiac stužkovú, tak si dám bacha, nieže nájdem na fackovi po týždni fotky, kde by ho tam nejaké babeny využili, použili, odhodili a ešte potom, aby som ho cestou zo školy čakala.