henika30
08.11.10,09:04
Hladam niekoho kto mi pomoze najlepsie kto ma pozicovnu siat ako zacat
andreaS
08.11.10,08:37
http://www.porada.sk/t151079-ako-si-otvorit-pozicovnu-spolocenskych-siat.html duplicitna tema...

zadanim novej temy neurychlis odpoved...

ak mas aspon 50tis Euro, tak sa do toho pusti.. ak nie, tak nato zabudni...

a ps: pise sa "s otvorenim pozicovne"
henika30
08.11.10,08:46
No ja som si myslela ze tu dostanem nejake info..ved je to Porada....ale zatial len kritika ako sa co pise.....velmi pekne ti dakujem za pomoc
janaGT
08.11.10,08:48
No ja som si myslela ze tu dostanem nejake info..ved je to Porada....ale zatial len kritika ako sa co pise.....velmi pekne ti dakujem za pomoc

Prečo sa urážaš? Veď AndreaS má pravdu, je tu podobná téma, prečo si najskôr nepohľadáš v starších témach, nájdeš tam kopu užitočných rád a potom keď niečomu z danej témy nerozumiem, tak sa opýtam. Ale nie hneď zadať novú tému.
A čo sa týka AndreyS, je to super kočka, ktorá vždy rada poradí.
A s tým pravopisom mala úplnú pravdu :)
andreaS
08.11.10,09:01
janka dakujem ;)

heni: ak chces v niecom podnikat a samozrejme aj zarabat, tak nemozes ocakavat, ze zadanim jednej otazky sa ti pohrnie milion odpovedi a staci ti len sediet a cakat ze dostanes rovno navod od A-Z... ano si na porade, ale je tu uz xy tem vypracovanych a treba trosku chciet a skusit pohladat informacie... vdaka novacikom, ktorym sa nechce hladat klesa uroven celej porady a priznam sa, ze neraz aj ked odpoved viem, tak ani nechcem odpovedat... naco? sak pride niekto dalsi a ten sa nebude unuvat hladat odpoved, ale zalozi si dalsiu zbytocnu novu temu... :(

uprimne povedane pochybujem, ze ti svoje know-how vyzradi ktokolvek kto uz salon ma... on sa s tym nadrel a tebe to povie len tak zadarmo?
henika30
08.11.10,09:07
Ja som tu nova neviem presne ako to tu chodi ,ze je problem zacat novu temu..a tym pravopisom myslim ,ze nemas pravdu to tu vobec nepatri ,ze ako pisem kolko chyb mam je potrebne ,aby ma niekto opravoval ako som to napisala? Ja pochadzam z Ciech takze sloven.pravopis dobre nepoznam ...a myslim ze andrea s.mi dobre neporadila,ze ked nemam 50eur mam na to zabudnut.Myslim ,ze to prehnala....
veronikasad
08.11.10,09:14
Ak máš len 50€, na požičovňu naozaj zabudni
andreaS
08.11.10,09:16
heni prepac, ale sama som isty cas chcela otvorit svadobny salon... a viem, ze na poriadnu prevadzku by mi trebalo 3mil SK (vtedy sme mali este koruny)!!!!

tych 50tis eur som zohladnila na spolocenske saty... jedny poriadne saty stoja od 300e... musis ich mat aspon 20 modelov z viacerych velkosti... tak si to spocitaj... nech mas v prevadzke 100 siat a uz len za ne je suma 30tis Euro!!! a to sa stale nebavime o spickovych znackach... polske saty si kupis kdekolvek, s nimi v pozicovni nemozes pocitat... musis mat na najom priestorov aspon rok dopredu, nesmies ratat s tym, ze sa rovno rozbehnes a saty pojdu na dracku a kazdy vikend vsetko vypozicane... priestory ti treba aj pekne zariadit... musis mat krajcirku... internetovu prezentaciu... reklama v novinach, bilboardy ... treba ti aj doplnky (topanky, kabelky, kravaty ladiace so satami, bizuteriu, bolerka, kabaty...) ... tych 50tis euro je este malo...

mna keby niekto upozornil na chybu, tak mu podakujem a opravim si to... a nebudem to viac rozoberat... len vies, ja som si to predstavila, ze si budes robit sama reklamu k salonu a ver, ze gramaticke chyby by mna ako zakaznicku odradili nech by si mala vyber hociaky...

opat sa utvrdujem v tom, ze si nie 2x ale aj 5x rozmyslim, ci nieco napisem...
henika30
08.11.10,09:16
myslela som 50-tisic eur
Rasťo74
08.11.10,09:24
Ahoj Heni. S tým podnikaním na Slovensku je to dnes / v týchto časoch/ veľmi tažké. Predošlé príspevky o sume ktorú budeš na otvorenie salonu sú celkom reálne nakoľko ti poviem pár príkladov z mojej praxe. Jám mám niekoľko obchodov ktoré sme budovali 17 rokov.
-Otázky pre teba ideš do podnájmu alebo do svojeho?
-čo si predstavuješ pod pojmom otvorenie požičovne šiat?
-koľko do toho chceš investovať?
-budeš to robiť sama / t. znamená budeš v predajni alebo salone od rána
10.00 do 18.00 prípadne ešte neskôr./ alebo si zamestnáš niekoho?
-máš pojem kde zoženieš tovar ktorý chceš požičiavať?
Všetky tieto otázky sú dôležité a to som ti dal len pár otázok fakt len pár.

Skús porozmýšlať ja ti pár rád dám- síce nemám požičovňu ale spoločenské šaty a rôzne iné predávam.
No skús.
Na ten pravopis sa vykašli ja píšem rýchlo tak aj ja tam mám určite veľa chýb.
henika30
08.11.10,09:45
Ahoj Rasto...ja viem ze s tym podnikanim na Slovensku je velmi tazke ..ja s tym nemam ziadne skusenosti len som tak rozmyslala ,ze by som si otvorila pozicovnu siat.Tu u nas v meste su 4 pozicovne tak by som to chcela skusit.A z toho dve su male maju slaby vyber.odpoviem ti na otazky..najom nemam svoj prenajala by som si ho mesacne by ma stal okolo 150eur zistovala som si zatial by som tam robila sama .Tovar neviem kde treba zhanat preto som tu pisala do porady.Ja mam 30tis eur myslis ,ze by sa dalo zacat s tou sumou?Alebo este poziciat?Som vedena na urade prace mozem poziadat aj o nenevratny prispevok z ktoreho by som zaplatila najom a zdravot.poistovnu.Tie salony co su u nas maju min.50siat+dpolnky a vsetko okolo toho myslim ,ze na zaciatok by to asi stacilo...Budem rada ,ked mi poradis...
Rasťo74
08.11.10,10:14
Ahoj Heni. Podľa toho nájmu typujem, že to nebude veľké mesto len som v rozpakoch z tých 4 požičovní /myslela si to Vážne/.
Už to je taký jeden mínusoví bod 4 požičovne v jednom meste ak je to BA alebo NR alebo Košice tak v pohode ale ak je to mesto okolo 20000 ľudí tak to ani neskúšaj- škoda vyhodených penazí.
Dúfam, že nehodnotíš situáciu tých 4 požičovní tak, že sa im darí lebo ja ti garantujem, že oni len prežívajú. Na Slovensku sú preč tie časy ked návratnosť investicie bola do 2-4 rokov.
Nechcem ťa odhovárať od tvojho úmyslu. Takže aspoň trošku v číslach aby si mala prehlad cien a zvážila si či do toho pôjdeš alebo nie.
-priestor min.40 m2 predajnej polochy. t.j. minimum.
- Dúfam že počítaš s tým že to treba dať nejakej firme zariadiť
- jednoduché zariadenie 7.000 €- lepšie vyššie ceny aj 15.000€ s DPH
- šaty spoločenské dlhé ceny od 80,-€ do 195,-€ bez DPH
- šaty krátke od 33,- do 95,-€ bez DPH
- kabelky od 10,-€ do 35,-€ bez DPH

Pokiaľ by si chcela požičiavať aj pánske obleky najnižšia cena od 110,-do 200,-€ bez DPH, košela pánska spoločenská od 15,-do 35,-€ bez DPH
Tá suma čo máš je na hrane keď počítam že budeš platiť nájom.
Ale čo potom keď ti to nevíde máš rezervu na daľšiu existenciu. Poznám veľa ludí čo videlo ako ty a dnes majú exekúcie na krku.
Dám ti môj záver ale napíš ak to neni tajomstvo o aké mesto sa jedná???
Strašne rozmýšlam nad tým - malý nájom veľa požičovní.
henika30
08.11.10,10:52
Mam to zistene najom stoji okolo150eur..mesto tu nebudem pisat ale vazne su tu 4 pozicovne.pocet obyvat.je asi 36000
Rasťo74
08.11.10,11:22
Tie 4 požičovňe na tak malé mesto je dosť.
Ešte taká drobná rada požičiavanie šiat neni každodenné, dosť to ovplyvňujú plesy, stužkové, promocie, sem tam svadby.
Neviem či máš už obzreté ceny u konkurencií- zrátaj si koľko krát musíš požičať šaty aby sa ti vrátili náklady a aby si niečo aj zarobila.
Také šaty donekonečna požičiavať nemôžeš.
Pokiaľ do toho chceš ísť choď na kontrakty kde získaš kontakty aspoň základné budú v NITRE 11.11.2010 Agrokomplex /pavilon M/ a v Košiciach 10.11.2010 šport.hala.Cassosport.
Držím ti palce.
P.S:
Je to na tebe zvážiť aké riziko si ochotná podstúpiť.
henika30
08.11.10,11:46
Aj tak dakujem za rady dost mi to pomohlo teraz musim vsetko zvazit.mam este jednu otazku mozem kupovat tovar /saty/aj zo zahranicia?
Rasťo74
08.11.10,12:07
Jasne, že môžeš len pri tom treba rozlišovať či si platca DPH alebo nie.
Dalej záleží len na tebe či tie veci čo kúpiš v zahraničí chceš dať do nákladov alebo nie. Pokiaľ nie tak kupuj bez dokladu.
V eurozone je to ináč a mimo zase ináč. Pozor na to !!!!
Ked budeš mať všetko urovnané kludne napíš poradíme čo môžeme.
Lienkovo
12.11.10,17:41
V podstate s Rastom vo vsetkom suhlasim, ma dobry prehlad o tom ako sa to priblizne pohybuje. Vlastnim pozicovnu, takze Ti mozem povedat, ze to naozaj nie je lahke (vsak ako aj inde), postupne Ta prekvapia aj veci s ktorymi vobec neratas. Najom je len najom, ale k tomu plus energie, telefon, poistenie tovaru, prevadzky. Len poistenie sa moze stverat do stoviek eur.

A musis mat naozaj kvalitne saty, akykolvek umysel s cinskymi satami je blbost. To hned poznas na latke, saty maju mensiu zivotnost, hned po cisteni ich mozes vyhodit atd. Radsej mat menej siat ako vela nekvalitnych.
Nastastie aj ked prvotne investicie su velmi velke, oplati sa investovat do kvalitneho tovaru. Ale zazraky necakaj, casto je to len prezivanie, kazde obdobie je ine, napr. taky december je v poziciavani totalna mimosezona, koncia stuzkove, kazdy riesi Vianoce. Tiez som si to predstavovala jednoduchsie. Napriek tomu ma to stale bavi. V pripade otazok mi kludne napis.