valeriam
08.11.10,09:41
Dobrý deň, poprosím o radu:
Česká firma, platiteľ DPH, má na Slovensku otvorenú organizačnú zložku so slovenským IČO aj IČDPH.
Slovenská o.z. fakturovala slovenskému odberateľovi práce na dome-opravu, ktorú zabezpečovala aj preplácala česká materská firma.
Teraz došlo tzv vnútrofaktúrou k prefakturovaniu všetkých nákladov vzniknutých pri oprave domu.
Je tu povinnosť samozdanenia?
valeriam
08.11.10,10:16
Môžete mi prosím poradiť? Ďakujem.
KEJKA
08.11.10,11:06
nepíšeš, kde je budova, ani nerozumiem o aký obchodný prípad ide.
SR oz. poskytuje služby opravy domu nejakému odberateľovi v SR? Preto fakturuje svoje výkony?
Ako s tým súvisí skutočnosť, že náklady má hradiť ČR?, to potom vyzerá, akoby sa to isté fakturovalo na dve strany.
Alebo si si pomýlila pojmy dodávateľ, odberateľ?
==============
z hľadiska DPH riešiš otázku samozdanenia rovnako, ako keby to boli dva nezávislé subjekty.
valeriam
08.11.10,11:29
Kejka, ďakujem, že si sa ozvala. Asi sim to napísala chaoticky, skúsim uviesť na správnu mieru:
Budova-dom je na Slovensku, pred dvomi rokmi zabezpečovala jej stavbu pre súkromné osoby práve organizačná zložka na Slovensku.
Teraz po požiari ju opravovali-majiteľom domu je FO, nedaňovník, a všetko- práce aj materiál sprostredkovala materská firma v ČR. Dodávateľom diela bola slovenská o.z., tá opravu aj fakturovala s DPH.
Materská firma teraz náklady spojené s opravou presunula na o.z. Ja som dostala zatiaľ len mailom sumu, ktorú presúvajú so zoznamom použitého materiálu a služieb.
Mne sa vidí, že to musím samozdaniť, ale pletie ma tam ten pojem- presun nákladov... už blbnem...
KEJKA
08.11.10,12:45
takže ČR fakturuje materiál a prípadne iné náklady po skončení diela na oz.
Dalo by sa aj povedať, že ide o premiestnenie tovaru-materiálu.
Bude to vpf, ale ako som už napísala, pôjde o dodanie tak, akoby to boli nezávislé subjekty. Teda česká vpf.bez DPH, SRo.z. samozdaní.
otázku dátumu dodania radšej nechávam otvorenú.