nonpayer
08.11.10,12:07
Dobry den,
dovazam z Azie grilovacie brikety a zaroven ich planujem distribuovat v SR. Vyrobca vo Vietname mi poskytol samozrejme Certifikat o povode a takzvany "Test Report" vydany laboratoriom vo Vietname (nieco ako u nas normalizacny urad), na ktorom je uvedeny podrobny popis testovania vyrobku, podla akej metody bol testovany a vysledky testov. Na Slovensku obchodnu inspekciu som zaslal email, kde som ich ziadal, aby mi poskytli detailnejsie informacie. Zial, odkazali ma len na zakony... V zakone som nasiel, ze kazdy vyrobok, ktory je dovezeny a uvadza sa na trh, musi mat spravene Vyhlasenie o zhode, respektive certifikaty. Kde sa dozviem, ake su technicke specifikacie napriklad na brikety? Kto mi poradi, ci si musim dat vyrobok posudit na normalizacnom urade alebo nie, ked mi to nie je schopna povedat ani SOI? Pri preclievani tovaru prebehlo vsetko v poriadku, stacili im dokumenty, ktore som mal. Preto sa chcem spytat tych, ktori dovazaju tovar z Azie a uvadzaju ho na nas trh, ako postupuju? Zdoraznujem, ze su to brikety a nie ziadna elektronika. Vrecka vyrobku maju podrobny popis v slovenskom jazyku, zlozenie... Kvalita je velmi dobra, vyrobok je vyrobeny bez chemickych prisad. Pripada mi to vsetko ako pekna byrokracia, nakolko certifikat mam, ale pravdepodobne budem musiet vyhodit dalsie peniaze na posudenie vyrobku u nas. Prosim o rady tych, ktori maju realne skusenosti. Dakujem pekne za pomoc