petelu
08.11.10,11:29
Dobry den,

mozete mi prosim poradit ci postupujem v tomto pripade spravne :confused:

Dal som si zhotovit dizajn u zivnostnika z CR, ktory je neplatca DPH.

Po dodani dizajnu mi vystavil fakturu vratane DPH. Odpovedal som mu, ze od neho chcem fakturu bez DPH s potrebnymi udajmi /moje DIC,ICO, jeho ICO ../, ktoru mu chcem uhradit + stvrtrocnym DPH priznanim samozdanit.

Dakujem
Peter Lukac
IvoM
08.11.10,12:49
Áno, faktúra má byť bez DPH.
KEJKA
08.11.10,12:55
ak je neplatiteľ, tak na faktúre uvádza len jednu cenu a tá samozrejme obsahuje aj DPH /skryto - bez možnosti odpočtu/
On si predsa DPH na vstupe neuplatňuje, o to vyššie má náklady, tak predsa nebude strácať?
Samozrejme on by mal byť tiež registrovaný podobne ako u nás §7a - jeho obdoba.
petelu
08.11.10,13:34
Dakujem velmi pekne za odpovede ;)