Michaela K.
08.11.10,14:41
Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť v záležitosti kúpy bytu. Mám záujem o kúpu bytu, ktorý je nadstavbou staršej bytovky, momentálne sa stavia a bude skolaudovaný v máji 2011. Dopočula som sa o odstrašujúcich prípadoch, kedy ľudia kúpili podobný byt a investor stavbu nedostaval, súdia sa o peniaze, ktoré asi nikdy neuvidia. Byt je však veľmi pekný, aj prostredie a v tejto lokalite sú všetky novostvaby predané, preto mám oň taký záujem.
Je možné nejako sa "poistiť", aby sa niečo podobné nestalo aj mne? Uchráni ma pred tým rezervačná zmluva? prípadne zmluva o zmluve?
Ďakujem pekne za rady.
Mária27
08.11.10,14:15
Predovšetkým zisti, ako je uzatvorená zmluva o nadstavbe s vlastníkmi v dome, či je vyhovujúca podľa § 21-22 zákona o vlastníctve bytov. Tiež zisti, či je v katastri zapísaná rozostaná stavba. Potom môžeš aj uzatvoriť zmluvu o budúcej zmluve a po kolaudácii dať zavkladovať vlastníctvo.
profesional
08.11.10,14:15
Odporucam zmluvu o buducej kupnej zmluve s tym ze peniaze budu vinkulovane v banke alebo v notarskej uschove a budu odovzdane stavitrelovi az po tom ako kataster zavkladuje prevod vlastnickeho prava. A aby bola druha strana kludna, je mozne dohodnut sankcie pre pripad ze bz nedoslo ku kupe z dopvodov na srane buduceho kupujuceho.
Michaela K.
09.11.10,06:29
Rozmýšľala som, či by sa to takto dalo a vidím, že áno. Ďakujem ešte raz :)