dajpokoj
08.11.10,14:43
prosim Vas,

kupili sme nadobu na vodu 1000l, aby sme zachytavali dazdovu vodu, ktoru nasledne sme chceli pouzit na zavlozovanie zahrady. avsak na nadobe bolo oznacenie n,n-dimethylcyclohexylamine. pan co mi predaval nadobu tvrdil, ze v nadobe bola nemrznuca zmes a ze nadoba bola dôkladne vycistena avsak ziadny certifikat mi ku tomu nedal. moze mi niekto poradit ci je to ozaj nezavadna latka a ci sa to da len tak lahko vycistit?

nerad by sme dopadli, ze po prvom poliati zahrady nam skape vsetka trava a aj pes.
Jakubec
08.11.10,15:48
N,N-dimethylcyklohexylamin nie je nezavadna latka, ale ak nou polejete travnik, tak sa nic nestane; len tu latku priamo nepite. Dalej, vsetky aminy maju charaktreristicky a velmi vyrazny zapach, pokial necitite smrad z nadoby, tak tam uz nie je. Pokial chcete mat uplnu istotu, tak premyte nadobu zriedenou kyselinou (je jedno akou, najlachsie je to s octom alebo zriedenouZRIEDENOU kyselinou chlorovodikovou alebo sirovou) v ktorej je ten amin rozpustny a potom vymyt nadobu vodou, aby tam nezostali zvysky kyseliny.
dajpokoj
08.11.10,17:52
dakujem za odpoved, trosku som pokojnejsi