matelkoxxl
08.11.10,15:44
zdravim. neviem kde som to mal presne zaradit tak som to dal tuto.
prosim vas o radu ohladom zrazok z hrubej mzdy.
priatelka ma v zmluve dohodnutu hrubu mzdu 350 eur. ma k tomu kazdy mesiac stravne listky za odpracovane dni, tj 14 dni mesacne v hodnote 2.70 eura.
pracovnu dobu ma od 10.00 do 21.00.
teraz jej dosla prva vyplata a to iba 220 eur co sa nam zda nejako malo.
a mne sa zda aj hodnota listka 2,7 nejako malo na 11 hodinovy pracovny cas.
na istej stranke sme nasli kalkulacku na vypocet cistej mzdy a tam vyslo po zadani hrubej mzdy 350 eur cista mzda 303 eur.
dakujem za rady a pomoc.
ivana184
08.11.10,14:47
Takto vyzerá, že priateľka nepodpísala u zamestnávateľa vyhlásenie k dani a zamestnávateľ jej pri výpočte mzdy nezohľadnil nezdaniteľnú časť na daňovníka.
matelkoxxl
08.11.10,15:00
nechapem,ake vyhlasenie? mozes mi to trochu priblizit? to musi podpisat,alebo moze? tym ze jej to nedal zamestnavatel podpisat, tak ju odrbal? sorry,ale nevyznam sa v tom...
expeeert
08.11.10,15:03
Nemá nejako málo odpracované?? 14 dní x 10,5 hod je 147 hod. mesačne, prac. dní za sept. bolo 20, za okt. 21 - t.j. 160 a 168 hod.
matelkoxxl
08.11.10,15:26
ona robi na dlhy a kratky tyzden.sa striedaju este s jednou. cize vychadza to na 14-15 dni mesacne.
ivana184
09.11.10,15:54
nechapem,ake vyhlasenie? mozes mi to trochu priblizit? to musi podpisat,alebo moze? tym ze jej to nedal zamestnavatel podpisat, tak ju odrbal? sorry,ale nevyznam sa v tom...
Vyhlásenie je tlačivo, ktoré podpisuje zamestnanec a prehlasuje, že u ďalšieho zamestnávateľa si neuplatňuje tzv. úľavu na dani. Na základe tohto podpísaného vyhlásenia, zamestnávateľ uplatní úľavu na dani a bude zrážať daň iba zo základu dane (t.j. hrubá mzda - odvody) vyššieho ako 335,47 EUR.

Ak náhodou toto nepodpísala a zamestnávateľ tým pádom nezohľadnil úľavu na dani na daňovníka, tak zamestnancovi sa táto daň vysporiada v ročnom zúčtovaní dane.
ivana184
09.11.10,15:56
[QUOTE=ivana184;1558082]Vyhlásenie je tlačivo, ktoré podpisuje zamestnanec a prehlasuje, že u ďalšieho zamestnávateľa si neuplatňuje tzv. úľavu na dani. Na základe tohto podpísaného vyhlásenia, zamestnávateľ uplatní úľavu na dani a bude zrážať daň iba zo základu dane (t.j. hrubá mzda - odvody) vyššieho ako 335,47 EUR.

Ak náhodou toto nepodpísala a zamestnávateľ tým pádom nezohľadnil úľavu na dani na daňovníka, tak zamestnancovi sa táto daň vysporiada v ročnom zúčtovaní dane, kde jej môže vyjsť daňový preplatok, ale to všetko závisí od celkových príjmov za celý rok.
matelkoxxl
09.11.10,16:28
dakujem za odpoved.
este by som sa chcel opytat, ci ma narok na priplatok za pracu cez sviatky, napr. ked bude robit na vianoce aj silvestra?
Tweety
09.11.10,16:30
dakujem za odpoved.
este by som sa chcel opytat, ci ma narok na priplatok za pracu cez sviatky, napr. ked bude robit na vianoce aj silvestra?
Áno, má.
magno
17.12.10,08:50
Neviem ci som sa dobre zaradila,ale potrebujem poradit ohladne mzdy,tak snad ano :o.Ide o to,ze minuly mesiac sa konatel neskoro spamatal a odmenu sa rozhodol dat az potom co uz bola urobena mzda a tak ju proste poslal navyse k vyplate s tym,ze v dalsej vyplate sa da normalne na vyplatnu pasku na zdanenie.Tento mesiac preto na vyplatnej paske bola priratana k hrubej mzde ako mimoriadne odmeny,ale pri vypocte cistej mzdy ju mzdarka odratala od cistej mzdy ako zalohu.Chcem sa teda opytat ci je to OK,lebo ked som jej kvoli tomu volala tak sa trochu vysantila,ze co na tom nechapem.Mam totiz pocit,ze tie odmeny sa mali len zdanit a nie aj odratat ako zaloha-ved to malo byt navyse k vyplate,nebola to zaloha na mzdu.Dakujem
Mirica-LV
17.12.10,08:59
Neviem ci som sa dobre zaradila,ale potrebujem poradit ohladne mzdy,tak snad ano :o.Ide o to,ze minuly mesiac sa konatel neskoro spamatal a odmenu sa rozhodol dat az potom co uz bola urobena mzda a tak ju proste poslal navyse k vyplate s tym,ze v dalsej vyplate sa da normalne na vyplatnu pasku na zdanenie.Tento mesiac preto na vyplatnej paske bola priratana k hrubej mzde ako mimoriadne odmeny,ale pri vypocte cistej mzdy ju mzdarka odratala od cistej mzdy ako zalohu.Chcem sa teda opytat ci je to OK,lebo ked som jej kvoli tomu volala tak sa trochu vysantila,ze co na tom nechapem.Mam totiz pocit,ze tie odmeny sa mali len zdanit a nie aj odratat ako zaloha-ved to malo byt navyse k vyplate,nebola to zaloha na mzdu.Dakujem

keďže vyplatená bola v novembri a teraz ju pripočítal k hrubej mzde, logicky sa to muselo zraziť ako záloha, pretože ináč by si to mala dvakrát vyplatené
je to v poriadku
Tweety
17.12.10,09:00
Neviem ci som sa dobre zaradila,ale potrebujem poradit ohladne mzdy,tak snad ano :o.Ide o to,ze minuly mesiac sa konatel neskoro spamatal a odmenu sa rozhodol dat az potom co uz bola urobena mzda a tak ju proste poslal navyse k vyplate s tym,ze v dalsej vyplate sa da normalne na vyplatnu pasku na zdanenie.Tento mesiac preto na vyplatnej paske bola priratana k hrubej mzde ako mimoriadne odmeny,ale pri vypocte cistej mzdy ju mzdarka odratala od cistej mzdy ako zalohu.Chcem sa teda opytat ci je to OK,lebo ked som jej kvoli tomu volala tak sa trochu vysantila,ze co na tom nechapem.Mam totiz pocit,ze tie odmeny sa mali len zdanit a nie aj odratat ako zaloha-ved to malo byt navyse k vyplate,nebola to zaloha na mzdu.Dakujem
Mzdárka postupovala správne, ak by ich nebola odrátala, mala by si ich dvakrát, raz zdanené, a raz nezdanené.( to by si bola teda vyšantená Ty)
magno
17.12.10,09:11
:o Dakujem-clovek sa uci cely zivot ;)