adriana126
08.11.10,15:51
potrebujem pomoc, slovenský platiteľ DPH poskytuje prepravné služby odberateľovi na Slovensku, ktorý je tiež platiteľom DPH, tovar je prepravený do Viedne autom a potom letecky do Japonska. Faktúru mám vystaviť s DPH alebo je to oslobodené od DPH? ďakujem
danushka
08.11.10,15:54
Za predpokladu, že sa jedná o vývoz do tretej krajiny a zo sprievodných dokladov je to jasné, bude takáto preprava oslobodená od DPH, §47.
Bude sa tento tovar uvoľňovať z režimu EÚ u nás na Slovensku?

Pri vystavovaní fa za takúto prepravu potrebujete u seba nechať kópiu dokladu z colnice, aby ste vedeli dokázať, že je to vývoz.
adriana126
08.11.10,15:58
ďakujem a musíme podať aj súhrnný výkaz alebo sa nás to netýka?
danushka
08.11.10,16:05
ďakujem a musíme podať aj súhrnný výkaz alebo sa nás to netýka?


Prikladám link http://www.porada.sk/t71574-spedicia-v-kocke.html,
v príspevkoch 35, 36, 38 sa skús zaradiť, do ktorej kategórie patríš :).
adriana126
08.11.10,16:30
ďakujem našla som to tam je to oslobodené podľa § 47 ods. 6, ale nenašla som či treba podávať súhrnný výkaz, neviete mi poradiť?
danushka
08.11.10,16:45
Preprava tovaru z tuzemska do tretieho štátu pre tuzemskú zdaniteľnú osobu / tuzemský platiteľ vykona prepravu z SK do 3.krajiny pre iného tuzemského platiteľa, miesto dodania sa určí podľa sídla príjemcu služby, je to tuzemsko / §15 ods.1 / a platiť daň by mal poskytovateľ podľa § 69 ods.1 DPH, - daň sa však neplatí, pretože služby je oslobodená od dane podľa § 47 ods.6 DPH – prepravné služby priamo spojené s vývozom tovaru /

Preprava tovaru z tuzemska do tretieho štátu pre tuzemskú zdaniteľnú osobu - služba sa uvádza v daňovom priznaní dph, na riadku 13 a 15.

V súhrnnom výkaze neuvádzať. /tabuľka od Jajiny, príspevok 38 v http://www.porada.sk/t71574-spedicia-v-kocke.html/ :)
adriana126
08.11.10,16:46
ďakujem veľmi pekne za pomoc