h2q
08.11.10,19:58
Dobrý deň. Mám asi viac otázok. S manželom sme vypracovali projekt,ktorého cieľom je zrenovovať detské ihrisko v Materskej škole, kde chodí naša dcéra. Chceli by sme to realizovať formou finančných príspevkov rodičov, ktorých deti navštevujú škôlku, počas benefičného koncertu organizovaného škôlkou a potom prostredníctvom úrn umiestnených v škôlke ešte pár mesiacov po programe. Ďalej by sme chceli osloviť firmy, ktoré by mohli finančne prispieť na tento účel. Zriadený by bol účet na ktorý by sa peniaze prevádzali.

Moja otázka je ako a čo zriadiť. Je nutné zriaďovať občianske združenie, alebo stačí zriadiť novú živnosť a peniaze previesť cez ňu? Ako sa zdanuju dary v obcianskom zdruzeni? Vsetky vyzbierane financie budu pouzite na nakup zariadenia ihriska, cize nebudeme vytvarat ziaden zisk. Je možné na území škôlky vyberať hmotne peniaze? neurobíme niečo čo nie je v súlade so zákonom? Vedenie škôlky je naklonené tejto myšlienke. Prosím poraďte nám najjednoduchšie a najschodnejšie riešenie.

ďakujem
ego.mc
09.11.10,06:28
Podľa mňa je nutné zriadiť OZ. Dary by v tom prípade neboli predmetom dane (§12 ods.7 ZODP).
V prípade živnosti by takéto príjmy podliehali dani.
Ak vedenie škôlky súhlasí s umiestnením úrn, nemal by v tom byť problém.