mixal1
08.11.10,21:49
Nad zalozenim stavebnej firmy uz uvazujem celkom dlhu dobu. Nemam sice vystudovanu stavbarinu...

ale naspat k teme. Ked si clovek uvedomi, ake drahe je dnesne byvanie, kolko mladych byva s rodicmi v 20-30 rocnych panelakoch, ktorych zivotnost sa konci v blizkej buducnosti, a riesenie bytovej otazky sa rovna dozivotnemu uveru, neda mi inak ako v tomto vidiet velky obchodny potencial.

Mojim "snom" je staviat domy, vo velkosti 3-4 izboveho bytu s garazou, za cenu, ktora bude rovna vyske premerneho mesacneho zarobku v danom kraji za meter stvorcovy.

Ked napriklad v Presove zarobia mesacne cojaviem 600euro v hrubom, tak 4izbovy domcek so 100m2 by stal 60 000 euro maximalne.

Alebo napriklad mini domcek s 2ma izbami a 40m2 za 24 000euro maximalne.


Podmienkou bude co najzsia mozna cena, to znamena, ake postupy a ake materialy zvolit pri vystavbe takychto domcekov? Ma niekto skusenosti s montovanymi rodinnymi domcekami?

Cely domcek by sa stavial ako "lego" tym myslim, ze svetky dielce by uz boli vopred hotove, a na "placu" by sa domcek iba skompletizoval. Bolo by mozne dovazat takto vopred zhotovene dielce z ukrajiny napriklad?

Vobec, co si myslite o tomto mojom napade?
vdaka za vas cas.
profesional
09.11.10,06:57
Obavam sa ze pri tom ako su nastavene legislativne podmienky pre vzstavbu v SR moze byt tento plan nerealny.
Peschl
09.11.10,13:21
Problém nie je ani tak postaviť dom v podobnej cene.
Nie celkom za 600, ale my staviame napr. za 750,-€/m2 ÚP po celej SR. Jedná sa o nízkoenergetické domy. Ceny sú s DPH a v štandarde a použité materiály sú nadštandardné, takže sa nejedná o nižšiu cenu na úkor kvality. V štandarde je celý interiér okrem kuchynskej linky, strecha je Bramac, okná sú 6-komorové s trojsklami od Fenestry,... takže materiály, ktoré zaručujú aspoň nejakú kvalitu, lebo sa tu už objavili aj domy, ktoré za nižšiu cenu bolo ale potrebné po 5 rokoch pomaly búrať, takže sa na stavbu nedá pozerať len cez cenu...
Problém je ale poväčšine s pozemkami, preto sa tento Váš nápad nedá celkom realizovať. Minimálne v ktoromkoľvek krajskom meste je pozemok podstatná časť ceny...
Navyše konkurenciu v tomto smere by ste mali neskutočne veľkú, hlavne keď vidím, že ešte nemáte ani presnú predstavu, ani nič rozrokované...
Práve preto to nevidím celkom reálne...