tomyke
09.11.10,01:21
dobrý deň.prevádzkujem discobar a chcel by som vedieť, čím sa môžem brániť v prípade policajnej razie na mladistvých.čím sa môžem ohradiť keď mladistvým nenalievam ale pri razii veľa z nich nafúka pretože si tradične pred príchodom na diskotéku niekde vonku vypijú?ďakujem
mixal1
09.11.10,00:47
jedina moznost je kontrolovat obcianske ludom pred vstupom.
tomyke
09.11.10,01:28
to musím zamedziť vstup všetkým mladým pretože pred tým možno niečo vypili?
katarina.j
09.11.10,06:33
no mladistvý nemá čo robiť v bare, ak nemá 18r. ak si chces zachovať slušný podnik pre dospelých, tak nemáš inú možnosť, len kontrolovať OP a mladistných nepustiť...či si chceš zriadiť detský bar? kde budeš ponukat nealkohol.nápoje?v tom pripade by si bol krytý, že sa u teba mladí nemohli "natrieť"-ak nafúkajú...Inak pri policajnej razii neuspeješ s tvrdením, že v tvojom bare ani jeden mladistvý nepil....
profesional
09.11.10,06:53
Samotny fakt ze niekto nafukal nerobi z teba z hladiska spravneho poriadku osobu zodpovednu za ich stav. Je nutne tam preukazat pricinnu suvislost. Tj. ak pred mladistvym najdu na stole pivo, mas problem. Lebo si mu ho zjavne predal. Ale ak nafuka ale pred nim je na stole len nealko, tak ti nikto nic nedokaze a mladistvi obvykle priznaju z coho nafukali. Takze ziadne obavy.
tomyke
09.11.10,08:12
katka, nevidel som ešte podnik kde by nebol nikto pod 18 ;) .aj keď boli opatrenia akékoľvek
jurga
09.11.10,20:34
no mladistvý nemá čo robiť v bare, ak nemá 18r. ak si chces zachovať slušný podnik pre dospelých, tak nemáš inú možnosť, len kontrolovať OP a mladistných nepustiť...či si chceš zriadiť detský bar? kde budeš ponukat nealkohol.nápoje?v tom pripade by si bol krytý, že sa u teba mladí nemohli "natrieť"-ak nafúkajú...Inak pri policajnej razii neuspeješ s tvrdením, že v tvojom bare ani jeden mladistvý nepil....

To sem píšete to,čo si myslíte,alebo to,čo je pravda?Ktorý zákon zakazuje 16-17-ročnému občanovi tohto štátu vstup do baru?
Zákon iba zakazuje podávať alkohol mladistvým.Pri kontrole nemôžu mať takéto nápoje pred sebou a pri nafúkaní musia priznať,že pili od niekoho iného.
elkibo
09.11.10,20:46
katka, nevidel som ešte podnik kde by nebol nikto pod 18 ;) .aj keď boli opatrenia akékoľvek
mimotemy kamoš robil vyhadzovaca a videl som ako mu 15rocne deti ukazovali obciansky. Ked videli 2 metroveho nabuchaneho chlapika ako si pyta obciansky tak ho ukazali, ale ruka sa im triasla ako nikdy v zivote - zvlast ked isli prvykrat na disco:D
padro
09.11.10,20:52
tak tu su zvlastne nazory :) ... preco by pod 18 nemohol byt v bare, a preco by mal byt automaticky zodpovedny ak tam niekto nafuka a v tom bare nic nepil.
willma
09.11.10,21:31
ČI. I

Zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 219/1996 Z. z. o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov a o zriaďovaní a prevádzke protialkoholických záchytných izieb sa mení a dopĺňa takto:

1. V § 2 sa za odsek 1 vkladajú nové odseky 2 a 3, ktoré znejú:
"(2) Osoby maloleté do 15 rokov a mladistvé do 18 rokov nesmú požívať alkoholické nápoje alebo iné návykové látky a sú povinné podrobiť sa orientačnej dychovej skúške alebo orientačnému vyšetreniu testovacím prístrojom na zistenie omamných alebo psychotropných látok.
(3) Osoby maloleté do 15 rokov sa nesmú zdržiavať bez dozoru svojich zákonných zástupcov po 21.00 hodine na verejne prístupných miestach, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje.".

Doterajší odsek 2 sa označuje ako odsek 4.

2. Nadpis pod § 12 znie: "Pokuty a iné sankcie".

3. V § 12 sa za odsek 1 vkladajú nové odseky 2 a 3, ktoré znejú:
"(2) Za porušenie zákazu v § 2 ods. 2 a 3 maloletou osobou môže obec uložiť zákonnému zástupcovi maloletého pokutu do výšky 33 eur.
(3) Za porušenie zákazu v § 2 ods. 2 mladistvou osobou do 18 rokov uloží jej obec pokarhanie. V odôvodnených prípadoch uloží aj zákaz navštevovať verejne prístupné miesta a miestnosti, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje.".

Ale máte pravdu zákaz vstupu do baru je len pod 15 rokov a dokazovanie predaja či nepredaja alkoholu vekovej kategórii od 15 do 18 je veľmi obtiažne, najmä keď na kúpu použijú jediného plnoletého v partii - naša mládež je vynaliezavá.
jozko22
15.11.10,09:28
komu musia dat mladistvi fukat?
Policajtom? mestkym policajtom? Kuklacom? prevadzkovatelovi baru?
Ak sa odmietnu podrobit dychovej skuske alebo ist na krv nikto im nedokaze ze porusili zakaz v § 2 ods. 2.
Aka je sankcia ked odmietnu fukat?
Flinstone
15.11.10,10:34
komu musia dat mladistvi fukat?
Policajtom? mestkym policajtom? Kuklacom? prevadzkovatelovi baru?
Ak sa odmietnu podrobit dychovej skuske alebo ist na krv nikto im nedokaze ze porusili zakaz v § 2 ods. 2.
Aka je sankcia ked odmietnu fukat?

- túto otázku si myslel s plnou vážnosťou???


ČI. I

Zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 219/1996 Z. z. o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov a o zriaďovaní a prevádzke protialkoholických záchytných izieb sa mení a dopĺňa takto:

1. V § 2 sa za odsek 1 vkladajú nové odseky 2 a 3, ktoré znejú:
"(2) Osoby maloleté do 15 rokov a mladistvé do 18 rokov nesmú požívať alkoholické nápoje alebo iné návykové látky a sú povinné podrobiť sa orientačnej dychovej skúške alebo orientačnému vyšetreniu testovacím prístrojom na zistenie omamných alebo psychotropných látok.
(3) Osoby maloleté do 15 rokov sa nesmú zdržiavať bez dozoru svojich zákonných zástupcov po 21.00 hodine na verejne prístupných miestach, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje.".

Doterajší odsek 2 sa označuje ako odsek 4.

2. Nadpis pod § 12 znie: "Pokuty a iné sankcie".

3. V § 12 sa za odsek 1 vkladajú nové odseky 2 a 3, ktoré znejú:
"(2) Za porušenie zákazu v § 2 ods. 2 a 3 maloletou osobou môže obec uložiť zákonnému zástupcovi maloletého pokutu do výšky 33 eur.
(3) Za porušenie zákazu v § 2 ods. 2 mladistvou osobou do 18 rokov uloží jej obec pokarhanie. V odôvodnených prípadoch uloží aj zákaz navštevovať verejne prístupné miesta a miestnosti, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje.".

v príspevku pred tvojim bola odpoveď na to čo sa pýtaš...

Zákon zakazuje osobám mladším ako 18 rokov požívať alkoholické nápoje, tak čo takto rešpektovať zákon miesto silných rečí...
jozko22
15.11.10,10:46
MYSLEL SOM TO VAZNE.
Aj sofer je povinny podrobit sa dychovej skuske, ale moze odmietnut, za co mu hrozi presne definovana financna pokuta a zadrzanie vodicaku.

Ja sa presne pytam na to, co sa stane ked mladistvy odmietne v bare fukat. Donutit ho fuknut ziadnym hmatom nedonutia, asi by ho mali informovat co ho caka.

V prispevku predtym bolo len uvedene aka je sankcia za pozite alkoholu mladistvym, ale nie za odmietnutie fukania. A pytal som sa na mladistveho nie maloleteho.
Flinstone
15.11.10,11:07
MYSLEL SOM TO VAZNE.
Aj sofer je povinny podrobit sa dychovej skuske, ale moze odmietnut, za co mu hrozi presne definovana financna pokuta a zadrzanie vodicaku.

Ja sa presne pytam na to, co sa stane ked mladistvy odmietne v bare fukat. Donutit ho fuknut ziadnym hmatom nedonutia, asi by ho mali informovat co ho caka.

V prispevku predtym bolo len uvedene aka je sankcia za pozite alkoholu mladistvym, ale nie za odmietnutie fukania. A pytal som sa na mladistveho nie maloleteho.
sankcia je taká istá ako keď nafúkaš... píšu to tam.
A neviem o čom polemizuješ. Ak si hrdina, že porušuješ zákon a piješ, hrdinsky znášaj aj následky.
jozko22
15.11.10,11:32
v § 12, odsek 3 sa hovori o poruseni zakazu co sa mi logicky vztahuje len na zakaz pitia. Nehovori sa tam nic o nedodrzani povinnosti podrobit sa orientacnej skuske. Stale sa pytam co v tomto pripade.
Alebo podla teba mi hrozi rovnake pokarhanie alebo zakaz navstevy...? Nemozu ma predsa karhat za pozitie alkoholu ktore mi nedokazali.

btw. mam 43, obcas pijem hrdinsky a rano aj znasam nasledky :)):))
Flinstone
15.11.10,12:59
v § 12, odsek 3 sa hovori o poruseni zakazu co sa mi logicky vztahuje len na zakaz pitia. Nehovori sa tam nic o nedodrzani povinnosti podrobit sa orientacnej skuske. Stale sa pytam co v tomto pripade.
Alebo podla teba mi hrozi rovnake pokarhanie alebo zakaz navstevy...? Nemozu ma predsa karhat za pozitie alkoholu ktore mi nedokazali.

btw. mam 43, obcas pijem hrdinsky a rano aj znasam nasledky :)):))
§ 12 hovorí o sankciách za porušenie ustanovení §-u 2, kde sa ukladá aj povinnosť podrobiť sa dychovej skúške, čiže odmietnutím dychovej skúšky je porušené to isté ustanovenie, ktoré zakazuje mladistvým alkohol.
erzet
15.11.10,13:17
komu musia dat mladistvi fukat?
Policajtom? mestkym policajtom? Kuklacom? prevadzkovatelovi baru?
Ak sa odmietnu podrobit dychovej skuske alebo ist na krv nikto im nedokaze ze porusili zakaz v § 2 ods. 2.
Aka je sankcia ked odmietnu fukat?
Tiež nerozumiem Tvojej prvej vete, otázke.
marleau
16.11.10,10:13
A može prevádzkovateľ alebo predavačka pýtať OP?
padro
16.11.10,10:21
neviem co ste taki "podrazdeni a navazate" su to do jozko22, podla mna sa normalne pyta co hrozi ak fukat odmietne, ja osobne ten zakon nepoznam, ale prekvapuju ma vase reakcie .... takze ak tam je uvedene ze odmietnutie fukat sa povazuje ako by nafukal tak je to jasne, ak to tam uvedenie nie je, tak to asi jasne nie je :)
jozko22
16.11.10,15:42
1 pytam sa komu su mladistvi povinni fukat ked ich o to poziada
nikde som to nenasiel, budem rad ak mi das citaciu zakona kde sa to uvadza. podobne ako v cestnom zakone v §69 (1)/d je to opravneny urobit policajt.
v zakone 219/1996 to nie je. je tam nieco v §5, ale na mladistvych v bare sa to nevztahuje.
2. dakujem Flinskonovi za vysvetlenie § 12, aj ked mi to stale nie je jasne. ak odmietnem fukat, mala by tam byt ina sankcia. A §2 hovori o dvoch veciach: a. zakaz pitia maloletych a mladistvych b. povinnosti podrobit sa skuske.
§ 12 hovori len o poruseni zakazu , nie o poruseni povinnosti.
logicky mi to tam chyba.

ale ked je to tak ako vravi Flinstone, ok, aj ked mi to nevysvetluje rozdiel medzi alkoholom a nefukanim

ked odmietnem fukat policajtovi pri soferovani, je tam jasne povedane co so mnou bude, tu to nie je.

nie som pravnik, len som chcel vediet co sa stane. kvoli deckam keby sa im nieco take prihodilo o par rokov.
radsej odmietnut fukat s pokutou ako byt hlaseny na socialku a do skoly.
Flinstone
16.11.10,16:24
1 pytam sa komu su mladistvi povinni fukat ked ich o to poziada
nikde som to nenasiel, budem rad ak mi das citaciu zakona kde sa to uvadza. podobne ako v cestnom zakone v §69 (1)/d je to opravneny urobit policajt.
v zakone 219/1996 to nie je. je tam nieco v §5, ale na mladistvych v bare sa to nevztahuje.
2. dakujem Flinskonovi za vysvetlenie § 12, aj ked mi to stale nie je jasne. ak odmietnem fukat, mala by tam byt ina sankcia. A §2 hovori o dvoch veciach: a. zakaz pitia maloletych a mladistvych b. povinnosti podrobit sa skuske.
§ 12 hovori len o poruseni zakazu , nie o poruseni povinnosti.
logicky mi to tam chyba.

ale ked je to tak ako vravi Flinstone, ok, aj ked mi to nevysvetluje rozdiel medzi alkoholom a nefukanim

ked odmietnem fukat policajtovi pri soferovani, je tam jasne povedane co so mnou bude, tu to nie je.

nie som pravnik, len som chcel vediet co sa stane. kvoli deckam keby sa im nieco take prihodilo o par rokov.
radsej odmietnut fukat s pokutou ako byt hlaseny na socialku a do skoly.
ak je v sankciách písané, že sú za porušenie ustanovení §-u 2, tak to platí na všetko čo sa tam uvádza. Na zákaz požívania alkoholu ako aj na povinnosť fúkať.

kontrolovať to môžu štátni, ako aj mestskí policajti a za ich asistencie aj odbor sociálnych vecí a rodiny. Policajti môžu kontrolovať dodržiavanie zákonov, na to predsa tie zložky vytvorené sú... o tom asi netreba polemizovať. A vzhľadom na to, že sa kontrolujú deti, tak aj pracovníci UPSVaR. Tí však za asistencie polície, lebo neexistuje povinnosť preukazovať totožnosť týmto pracovníkom.
Flinstone
16.11.10,16:28
A može prevádzkovateľ alebo predavačka pýtať OP?
môže...
Neexistuje povinnosť danej osoby preukázať svoju totožnosť, ale zas na druhej strane, ak nepreukáže OP, nepresvedčí prevádzkovateľa, resp. predavačku o svojej plnoletosti a tí ho nemusia do baru pustiť, resp. obslúžiť, predavačka mu nemusí predať alkohol.
Llívia
16.11.10,23:16
A može prevádzkovateľ alebo predavačka pýtať OP?


môže...
Neexistuje povinnosť danej osoby preukázať svoju totožnosť, ale zas na druhej strane, ak nepreukáže OP, nepresvedčí prevádzkovateľa, resp. predavačku o svojej plnoletosti a tí ho nemusia do baru pustiť, resp. obslúžiť, predavačka mu nemusí predať alkohol.
V zákone č. 219/1996 som k tomu našla toto:
"§ 3 Osobitné povinnosti právnických osôb a fyzických osôb oprávnených na podnikanie
(3) Každý, kto predáva alebo podáva alkoholické nápoje, na ktoré sa vzťahujú zákazy uvedené v § 2 ods. 1 písm. a) bodoch 1 a 5, je povinný odoprieť ich predaj alebo podanie osobe, o ktorej má pochybnosť, či spĺňa podmienku veku, kým ju nepreukáže."
Z tohto nevyplýva, že predavačka/prevádzkovateľ môže pýtať OP. Jasné, že bez OP nezistí vek človeka kupujúceho alkohol, ale zase sme na Slovensku, nemôže byť predavačka/prevádzkovateľ nejakým spôsobom "napadnutý", že požadoval niečo, čo mu zákon neumožňuje? :rolleyes:
Flinstone
16.11.10,23:50
V zákone č. 219/1996 som k tomu našla toto:
"§ 3 Osobitné povinnosti právnických osôb a fyzických osôb oprávnených na podnikanie
(3) Každý, kto predáva alebo podáva alkoholické nápoje, na ktoré sa vzťahujú zákazy uvedené v § 2 ods. 1 písm. a) bodoch 1 a 5, je povinný odoprieť ich predaj alebo podanie osobe, o ktorej má pochybnosť, či spĺňa podmienku veku, kým ju nepreukáže."
Z tohto nevyplýva, že predavačka/prevádzkovateľ môže pýtať OP. Jasné, že bez OP nezistí vek človeka kupujúceho alkohol, ale zase sme na Slovensku, nemôže byť predavačka/prevádzkovateľ nejakým spôsobom "napadnutý", že požadoval niečo, čo mu zákon neumožňuje? :rolleyes:
nevyplýva z toho, že môže požadovať OP, ale pre predavačku je to jediná možnosť ako zistiť vek osoby.
Ak tak neurobí riskuje pokutu, že predala alkohol osobe, ktorá nemá 18 rokov. Ak nepredá, pretože mala pochynosti o veku osoby a tá odmietla preukázať hodnoverne svoj vek, tak nieje postihnuteľná. Veď čo porušila?
Llívia
17.11.10,01:16
Flinstone, ja s tebou súhlasím, že inak ako cez OP si vek neoveria. Mne išlo o to, či samotným vyžiadaním si OP nemôže byť porušený nejaký zákon, alebo či kvôli tomuto požiadaniu o ukázanie OP nemôže byť na predavačku podaný nejaký podnet/sťažnosť na nejaký úrad, že žiada niečo, na čo nemá zo zákona nárok.
Flinstone
17.11.10,03:24
Nie. Nemôže mať z toho problém. Žiada hodnoverne preukázať vek.
Sťažnosť môže byť podaná. Každý má právo sa sťažovať. Druhá vec je, či mu nejaký orgán dá za pravdu.
blavaciko
17.11.10,10:48
pracovnicka ma pravo, ba priam povinnost vypytat si obciansky preukaz/vodicsky, cokolvek, ak ma pochybnost o plnoletosti
kazdy kto by namietal, ze je to neopravnene nakladanie s osobnymi udajmi, pracovnicka s nimi nenaklada, len ich overuje, nikam ich nezapisuje ani s nimi nerobi nic ine...
plati to takisto pri alkohole ako napr. pri cigaretach
marleau
17.11.10,16:32
Má právo dožadovať sa dokázania plnoletosti,je na kupujúcom,ako to urobí.Ak to neurobí a predavačku nepresvedčí výzor,tak zákon je na jej strane.Že sa preukáže OP,je jeho vec.Aspoň takto to chápem ja.
jozko22
18.11.10,07:29
ak je v sankciách písané, že sú za porušenie ustanovení §-u 2, tak to platí na všetko čo sa tam uvádza. Na zákaz požívania alkoholu ako aj na povinnosť fúkať.



neprekrucaj, nepise sa tam o poruseni ustanoveni ale len o poruseni zakazu. Nic o odmietnuti fukania tam nie je. Zakaz a povinnost su 2 rozne veci.
v cestnom zakone su rozobrate obidve moznosti, tu nie
Flinstone
18.11.10,19:24
neprekrucaj, nepise sa tam o poruseni ustanoveni ale len o poruseni zakazu. Nic o odmietnuti fukania tam nie je. Zakaz a povinnost su 2 rozne veci.
v cestnom zakone su rozobrate obidve moznosti, tu nie
neviem či to nechceš, alebo nevieš pochopiť... v ustanovení §-u 2 sa ukladá zákaz, a hovorí sa o povinnosti (podrobiť sa dychovej skúške). A ak ďalší paragraf určuje sankcie za porušenie ustanovení, tak je jedno či porušíš zákaz alebo povinnosť... porušil si ustanovenie daného paragrafu.
Už lopatistickejšie ti to vysvetliť neviem.
blavaciko
18.11.10,20:22
2 Flinstone:
ja chapem o co jozkovi22 ide, v zakone je napisane ze

3. V § 12 sa za odsek 1 vkladajú nové odseky 2 a 3, ktoré znejú:
"(2) Za porušenie zákazu v § 2 ods. 2 a 3 maloletou osobou môže obec uložiť zákonnému zástupcovi maloletého pokutu do výšky 33 eur.
(3) Za porušenie zákazu v § 2 ods. 2 mladistvou osobou do 18 rokov uloží jej obec pokarhanie. V odôvodnených prípadoch uloží aj zákaz navštevovať verejne prístupné miesta a miestnosti, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje.".

a v uvedenych paragrafoch je zakaz len jeden a to podavat alkohol vymedzenym osobam
de facto tak nie je urcene co sa stane porusenim povinnosti, i ked je to chytanie sa za slovicka

len tak pre obranu, je mi jasne, ze deti pit nemaju a ked fukat, tak fukat...
jozko22
19.11.10,07:12
2 Flinstone:

a v uvedenych paragrafoch je zakaz len jeden a to podavat alkohol vymedzenym osobam
de facto tak nie je urcene co sa stane porusenim povinnosti, i ked je to chytanie sa za slovicka

len tak pre obranu, je mi jasne, ze deti pit nemaju a ked fukat, tak fukat...

cele pravo je o slovickach, ale som rad ze konecne niekto pochopil o co mi ide,
a ten Flinstone zase mota o poruseni ustanoveni. je tam len porusenie zakazu. Mozno ma pravdu, ze to pravnici tak vykladaju, ale logicky mi to tam stale nesedi a v porovnani s cestnym zakonom , kde je osetrena aj moznost odmietnutia mi to tam stale chyba.
blavaciko
19.11.10,14:50
koniec koncov, ak by sa to dostalo nahodou az pred sud :) aj tak je len na sudcovi ako si to vylozi... alebo mozme poziadat ministerstvo o vyklad zakona :D
jozko22
19.11.10,15:11
nepredpokladam, ze by to niekto hnal na sud, v podstate sa ten nasledok nahlasenia da prejst bez ujmy, horsie by to mali doma keby som zistil ze sa mladi scapali.
a takisto nepredpokladam, ze by sa vystresovani mladistvi zacali hadat s policajtom a odmietli fukat, ked su okolo kuklaci a chaos pri razii. to by museli mat ine sebavedomie a byt nabrifovani od pravnika. A to nie su , lebo ani my v tom nemame celkom jasno.
ale keby som ja bol teraz mladistvy, tak by som to skusil a dokola by som tvrdil , ze som nic nepil a fukat nemozem lebo mam slabe pluca, injekcie sa bojim a do svojho tela si zasahovat nenecham.
Flinstone
19.11.10,15:14
ale keby som ja bol teraz mladistvy, tak by som to skusil a dokola by som tvrdil , ze som nic nepil a fukat nemozem lebo mam slabe pluca, injekcie sa bojim a do svojho tela si zasahovat nenecham.
to mi pripomína ten starý ftip...
policajt vodičovi: Fúkajte
vodič: Nemôžem, mám astmu.
- Pôjdete na odber krvi.
- Nemôžem, praskajú mi žily.
- postavte sa a urobte 10 krokov.
- Nemôžem, som opitý...
Llívia
21.11.10,00:15
mimotemy
...fukat nemozem lebo mam slabe pluca...
1. Myslíš si, že by policajti na takýto argument brali ohľad, že by to bola "poľahčujúca okolnosť" a nedali by ti pokutu? :rolleyes:
2. Pri tomto mi napadla ešte jedna otázka: ak by mi policajti dali fúkať a nenafúkala by som vôbec nič (nemyslím tým, že žiaden alkohol, ale to, že by vôbec ten prístroj nič nezaregistroval - slabé pľúca :D), tak čo by potom robili?
buchač
21.11.10,04:56
dobrý deň.prevádzkujem discobar a chcel by som vedieť, čím sa môžem brániť v prípade policajnej razie na mladistvých.čím sa môžem ohradiť keď mladistvým nenalievam ale pri razii veľa z nich nafúka pretože si tradične pred príchodom na diskotéku niekde vonku vypijú?ďakujem

...nezvyknem si brávať práve americké móresy za vzor

ALE

v tomto prípade to majú prekoumané ...

Nejde o to , čo a ako okolo alkoholu ...nemáš vekovú hranicu ????

VYPADNI z lokálu ...

A miešate tu cestné zákony , právnikov , políciu ....fúkanie ....:confused:
Keď sa tak na to pozrieme z bližšia , tak v podstate tomu mladému tak môžu všetci v pohode fúkať do toho jedného miesta ...;)
janolor
24.11.10,14:44
To sem píšete to,čo si myslíte,alebo to,čo je pravda?Ktorý zákon zakazuje 16-17-ročnému občanovi tohto štátu vstup do baru?
Zákon iba zakazuje podávať alkohol mladistvým.Pri kontrole nemôžu mať takéto nápoje pred sebou a pri nafúkaní musia priznať,že pili od niekoho iného.
Osobne nesúhlasím.Zákon nezakazuje iba podávať, ale aj inak umožňovať požívanie alkoholických nápojov osobám mladším ako 18 rokov,to znamená,keď 18 ročný kúpi alkohol mladšiemu a má ho na stole a požíva ho,tak mu tým umožňujete požívanie alkoholu,čo si myslím,že to zákon zakazuje.Podotýkam,že je to môj osobný názor

s odvolaním sa na zákon Národnej rady Slovenskej republiky č.219/1996 o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov a o zriaďovaní a prevádzke protialkoholických záchytných izieb.