michaela2201
09.11.10,05:51
Bola som na tovar v Poľsku. /ide o odevy/, ktoré idem ďalej predávať...
Pri platbe tam som však zostala troška zháčená... K pôvodným cenám na sklade si obchodníci zarátali 22% dph. To bolo Ok a vzhľadom na to, že nie som platca Dph na Slovensku povedali mi, že musím zaplatiť faktúru ešte navýšenú o 22% dph. Čiže som vlastne zaplatila 22% dph 2x. Raz mi ho účtovali ku každej veci osobitne /napr. tričko 20 eur + 22% dph/ a nakoniec mi k celkovej platbe na faktúre ešte zaúčtovali 22% dph. Je to v poriadku? Ako je to vlastne s platbou dph pri dvovoze vecí zo zahraničia. /vecí určených k ďalšiemu predaju?/?
IvoM
09.11.10,07:04
Poľský dodávateľ, plátca DPH je povinný vystaviť faktúru s DPH ak je odberateľom odberateľ z EU neplátca DPH, Tovar sa DPH samozrejme zaťažuje len 1x, pri dovoze tovaru z EU si daj pozor na §7.

§ 7

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.