drobcek26
09.11.10,07:40
Ahojte, leasingová spoločnosť nám poskytla pre neplatenie leasingových splátok možnosť ich splatiť formou splátkové kalendára na pol roka, s tým že aktuálne splátky nám pozastavila a posunula o pol roka, tie si však následne navýšila. Chcem sa spýtať ako treba postupovať, skorej ako to zaučtovať, aby mi to pri úhrade sedelo. Ďakujem
IvoM
09.11.10,07:12
To sú dve veci, prvá je úhrada už predpokladám zaúčtovaných leasingových splátok, tieto na základe splátkového kalendára budeš účtovať len ako úhradu už zaúčtovaných a nezplatených leasingových splátok, druhá je nový kalendár leasingových splátok, tento nahrádza pôvodny, takže odo dňa účinnosti dodatku o novom leasingovom splátkovom kalendári ďalej účtuješ už podľa neho, účtuješ tak ako predtým len s novými sumami, predpokladám že sa dĺžka leasingu nezmenila len sa ináč rozložili splátky.
drobcek26
09.11.10,08:44
Praveže splátky boli navýšene o poplatok za poskytnutý spl. kalendár a odklad na pol roka - takže sa mi zvýšili splatky a nie len inak rozložili (slp. kalendár prišiel nový ale s tým že čiastky po prerušenie su rovnake a po prerušení sú už len navýššené čiastky.)
IvoM
09.11.10,09:09
Nerozumiem Tvojej otázke, veď som Ti napísal že účtuješ predsa rovnako len s novými sumami, je jasné že sa zvýšia úroky ale istina predsa nie, prípadne ešte treba zaúčtovať poplatok za uvedenú zmenu.
drobcek26
09.11.10,09:24
to som chcela vediet co s tym poplatkom - kam ho zaučtovať ?
IvoM
09.11.10,09:42
to som chcela vediet co s tym poplatkom - kam ho zaučtovať ?

Do nákladov na 518.