H0TTNZ
09.11.10,08:05
Zdravím ! Chcem sa spýtať, na doterajšom pracovisku kde som odpracoval 15 rokov a niečo, som bol zaradený do 11. pl. triedy, mám skončené Magisterské štúdium + kvalifikačnú aprobačnú štúdium informatiky. Učím na plný úväzok 5h ETV + 4h Info ostatné predmety ak OBN, Zemepis, Vlastivedea , a zaradili ma do 10 pl. triedy... nechápem prečo. Kvalifikáciu mám na NV - EV a všeobecno vzdel. predmety - ObN do tej skupiny nepatrí ?
Tezaurus
09.11.10,16:03
aby ta brali ako kvalifkovanu tak musis ucit minimalne 12 hodin zo svojej aprobacie, konkretne u teba nabozenstvo-etika-informatika. Obcianska nauka naozaj nema nic spolocne s nabozenstvom ani etikou, cize nie si kvalifikovana na vyucovanie obcianskej vychovy. Mala by si byt zaradena v platovej triede 9 (nekvalifikovana). Neviem preco si v 10. Mozno to suvisi s tym ze mas prvu kvalifikacnu skusku a teda si klesla len o jednu triedu. To neviem, takze nebudem zavadzat. Viem akurat, ze nemas dostatocny uvazok na to aby ta mohli brat ako kvalifikovanu
zdenka131
09.11.10,19:21
Ahoj,

podľa tabuľky si zaradený do kariérového stupňa samostatný- 10. PT . Ty však kvalifikovane učíš 5 hodín ETV + 4 hodiny informatiky, ostatné predmety učíš podľa toho, čo si uviedol nekvalifikovane.

Aby si bol kvalifikovaný na vyučovanie Občianskej náuky, musel by si mať vyštudovanú filozofiu alebo príbuzné odbory a doplňujúce pedagogické štúdium alebo študijný odbor učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov s aprobačným predmetom občianska výchova.

Pokiaľ zamestnávateľ pri Tvojom zaraďovaní postupoval podľa Zákona č. 317 /2009 Z.z. § 7 ods. 4:

„ Zamestnávateľ môže učiteľovi znížiť kvalifikačnú požiadavku na rozsah jednej tretiny jeho týždennej priamej výchovno-vzdelávacej činnosti, ak by nebolo možné zabezpečiť vyučovací proces iným učiteľom, ktorý spĺňa kvalifikačné predpoklady na vyučovanie aprobačných predmetov.“, môžeš byť braný ako kvalifikovaný – tomu by zodpovedala 10. PT. Neviem však, či je toto Tvoj prípad. Na to by Ti dal odpoveď zamestnávateľ.

Ty však, ak som správne pochopila, máš okrem pôvodnej kvalifikácie Náboženská výchova a Etická výchova aj kvalifikačné štúdium Informatiky.

Ak by si bol zaradený ako kvalifikovaný , ale z uvedeného to nevyplýva, po splnení podmienok by si mal byť zaradený – s I. atestáciou - 11. PT . Kedy si robil kvalifikačné štúdium Informatiky? Neviem všetky informácie potrebné k Tvojmu zaradeniu do PT, preto Ti odpovedám vo všeobecnosti. Konkrétnu odpoveď na to, prečo si v 10. PT, Ti dá zamestnávateľ. On pozná všetky potrebné informácie ohľadom Tvojho vzdelania.

Ak by si bol zaradený ako nekvalifikovaný / kvalifikovane učíš len 9 hodín z úväzku, ako si uviedol vo svojom príspevku/ bol by si v 9. PT.
jankkam
10.11.10,13:01
Ahoj.
Prosím o radu. Pracujem ako učiteľka v MŠ. Ako postupovať, ak rodičia žiadali o predlženie prevádzky v materskej škole. Nakoniec sa zhodli, že nepotrebujú prevádzku dlhšie ako bola, okrem jednej matky, ktorá si žiada aby škôlka fungovala o 1,30 hod dlhšie. Je možne jej nevyhovieť, ak ostatný rodičia súhlasia s prevádzkou aká bola do teraz?
A ešte jednu ja ako učiteľka som uzatvorila pracovnú zmluvu s OÚ. Podrobnosti mojej zmluvy a myslím si že aj platový výmer ovláda už aj upratovačka obecného úradu, kam sa mám sťažovať a ako je to možné. Niesu tieto veci tajné?