emily 2
09.11.10,09:44
Dobrý deň,

potrebujem trošku narýchloporadiť. Mám faktúru za dodané služby za mesiac október od neplatcu DPH. Je tam zle vypísaný dátum dodania služby - 30.09.2010 . Musím to vrátiť na opravu aj keď sa jedná o neplatcu DPH ?

ďakujem
Tweety
09.11.10,08:46
Dobrý deň,

potrebujem trošku narýchloporadiť. Mám faktúru za dodané služby za mesiac október od neplatcu DPH. Je tam zle vypísaný dátum dodania služby - 30.09.2010 . Musím to vrátiť na opravu aj keď sa jedná o neplatcu DPH ?

ďakujem
Nie, za vystavenie je zodpovedný dodávateľ.
emily 2
09.11.10,08:53
ale jedná sa o firemnú faktúru, ja ju len kontrolujem a zasielam účt. firme -aby nedošlo k omylu :) ,
myslím že je to však to isté

dakujem
Tweety
09.11.10,08:58
ale jedná sa o firemnú faktúru, ja ju len kontrolujem a zasielam účt. firme -aby nedošlo k omylu :) ,
myslím že je to však to isté

dakujem
Je vystavená s nesprávnym dátumom dodania, môžeš teda požiadať dodáv. o jej prepracovanie.
evina
09.11.10,09:03
Dobrý deň,

potrebujem trošku narýchloporadiť. Mám faktúru za dodané služby za mesiac október od neplatcu DPH. Je tam zle vypísaný dátum dodania služby - 30.09.2010 . Musím to vrátiť na opravu aj keď sa jedná o neplatcu DPH ?

ďakujem

Píšeš, že ide o neplatiteľa. Ten nie je povinný dátum dodania služby ani vypisovať, zrejme tam dal dátum totožný s dátumom vystavenia. Nemáš mu čo tam dať opraviť.
neplatiteľ uvádza dátumy podľa §10 zákona o účtovníctve...
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,