JSJP
09.11.10,09:38
Ahojte,

jedna firma nám vystavila pokladničný doklad za predaj náhradných dielov do auta. Doklad má názov pokladničný doklad, sú na nom uvedené údaje odberateľa aj dodávateľa. Môžeme si z takéhoto dokladu odpočítať DPH alebo musíme žiadať faktúru? Na doklade nie je uvedené číslo danového kodu pokladne.

Dakujem
mysimis
09.11.10,09:56
Určite by som si pýtala faktúru k takémuto dokladu.
ewita888
09.11.10,10:02
Ak má doklad všetky náležitosti daňového dokladu, DPH si odpočítať môžte..
mysimis
09.11.10,10:06
Ak má doklad všetky náležitosti daňového dokladu, DPH si odpočítať môžte..

Nemá všetky náležitosti, píše to vo svojom príspevku.
JSJP
09.11.10,10:14
V zákone sa hovorí, že odpočítať DPH si môžeme na základe vystavenej faktúry alebo dokladu z registračnej pokladne. Ak nie je na pokladničnom doklade č. DKP - môžem to považovať za doklad z registračnej pokladne, ked v názve dokladu je len pokladničný doklad?
ewita888
09.11.10,10:31
ak to nie je doklad z ERP, treba faktúru...
JankaO
09.11.10,10:40
Ahojte,

jedna firma nám vystavila pokladničný doklad za predaj náhradných dielov do auta. Doklad má názov pokladničný doklad, sú na nom uvedené údaje odberateľa aj dodávateľa. Môžeme si z takéhoto dokladu odpočítať DPH alebo musíme žiadať faktúru? Na doklade nie je uvedené číslo danového kodu pokladne.

Dakujem
Pozrite si pokladničný doklad a porovnajte s § 71 odst. 2. Ak obsahuje všetky náležitosti požadované týmto ustanovením, možno to pokladať za faktúru (nie za doklad z ERP)
JSJP
09.11.10,11:08
Ten doklad má všetky náležitosti, len ja mám obavu z toho že to nie je nazvané faktúrou tak ako sa to píše v zákone, ale len pokladničným dokladom. Mám skúsenosti s tým, že ked niekto považuje pokladničný doklad za faktúru, tak to napíše do poznámky že tento doklad je považovaný za faktúru.
Mária.K.
09.11.10,14:05
Ten doklad má všetky náležitosti, len ja mám obavu z toho že to nie je nazvané faktúrou tak ako sa to píše v zákone, ale len pokladničným dokladom. Mám skúsenosti s tým, že ked niekto považuje pokladničný doklad za faktúru, tak to napíše do poznámky že tento doklad je považovaný za faktúru.
Vôbec nie je podstatné ako sa doklad volá. Podstatné sú len jeho náležitosti.