Yxina
09.11.10,11:46
Dobry den,

som zamestnanec UK a pracujem este na dohodu o vykonani prace v jednej firme. Pre jedno obcianske zdruzenie som okrem toho pomahala organizovat konferenciu a za tuto pracu mi bolo na zaklade zmluvy o dielo vyplatenych 800 EUR brutto. Tuto pracu som vykonavala po prvykrat, nema pravidelny charakter, preto si myslim, ze by tento prijem mohol byt definovany ako prijem z prilezitostnej cinnosti (prilezitostny prijem) a teda by podla mojich informacii mohol byt oslobodeny od dane pretoze nepresahuje patnasobok sumy zivotného minima platného k 1. januaru prislusneho zdanovacieho obdobia t.j. sumu 925,95 € pre rok 2010. Mam pravdu? Alebo si musim podat danove priznanie a odviest dan?

Dakujem velmi pekne za odpoved.
Anik
27.02.11,12:57
mám prosbu
- práca na základe zmluvy o dielo -podľa obč, zák. § 631 nemá znaky záv. činnosti --opatrovanie v Nemecku - január 10
od 10.2.10 živnosť na opatrovanie
tú zmluvu o dielo za január 2010 môžem dať ako príležitostný príjem do 8? ak je nato potom ďalej živnosť ?
za radu vopred ďakujem