smoulinka436
09.11.10,13:14
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu ohľadom zmluvy o výkone správy. Nemôžete mi poskytnúť nejaký vzor, ktorý je v prospech obyvateľov bytovky nie len v prospech spoločnosti, ktorá ju uzatvára.Ďakujem
Mária27
09.11.10,12:33
Ukáž čo máš, môžeme ti to spripomienkovať. Zmluva má byť obojstranne výhodná, ale musí rešpektovať zákon.
Lianka
09.11.10,12:52
Vela vzorov zmluv o sprave najdes aj internete. Da sa predpokladat, ze budu skor standardne. Ak mate medzi sebou pravnika, je vhodne navrh zmluvy s nim prekonzultovat - my to tak robime.
Chobot
10.11.10,08:57
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu ohľadom zmluvy o výkone správy. Nemôžete mi poskytnúť nejaký vzor, ktorý je v prospech obyvateľov bytovky nie len v prospech spoločnosti, ktorá ju uzatvára.Ďakujem

Správcovská spoločnosť ti len ťažko akceptuje návrh zmluvy na výkon správy, ktorý jej predložíte ako vlastníci. Skôr akceptuje pripomienky alebo požiadavky na úpravu vzťahov, ktoré dáte k nimi navrhnutej zmluve.
Matias.S
10.11.10,09:35
Správcovská spoločnosť ti len ťažko akceptuje návrh zmluvy na výkon správy, ktorý jej predložíte ako vlastníci. Skôr akceptuje pripomienky alebo požiadavky na úpravu vzťahov, ktoré dáte k nimi navrhnutej zmluve.

Štandardne by mali akceptovať odôvodnené pripomienky alebo požiadavky ... avšak pochybujem o niektorých družstvách, že si budú kaziť biznis .... naša ymluva napr. obsahuje ... "povinosť správcu je poskytnúť služby televízneho a rozhlasového signálu." Táto povinnosť by nebola ničím zvláštna, ak však túto službu odmietneš tak ti ju budú aj tak účtovať (cca 3 € mesačne) a pritom mám káblovku a nemám vôbez záujem o pár ponúkaných programov (nakoľko ťa nútia základnú ponuku STV .... si platiť a rozšíriť na 30 staníc a to plaťíš cca 10 €) ...
smoulinka436
18.11.10,17:19
Zdravím zmluvu mám zoskenovanú aj som ju poslala na poradu ale neviem kam a či k vám došla lebo neviem ako to mám poslať Vám. Ďakujem
Chobot
18.11.10,21:51
Zdravím zmluvu mám zoskenovanú aj som ju poslala na poradu ale neviem kam a či k vám došla lebo neviem ako to mám poslať Vám. Ďakujem

A kamže si "nám" ju na poradu poslala?:rolleyes::D:D
smoulinka436
26.11.10,11:28
Vďaka za odpoveď veľmi plodná. Poradca hm to sa pozná.
Chobot
26.11.10,13:40
Vďaka za odpoveď veľmi plodná. Poradca hm to sa pozná.

Smoulinka, ako ti mám napísať pripomienky k zmluve, keď si ju sem nepripojila? Kde si ju mám pozrieť? Takže sa nemáš na čo uraziť...

Ale asi ju ani nebudeš môcť pripojiť, lebo máš ešte málo príspevkov (na možnosť pridávania príloh musíš mať tuším 15 príspevkov). Ak chce, pošli mi tú zmluvu na chrobak7(zavináč)post.sk a ja ju sem priložím. Ale daj mi vedieť, keď ju pošleš. Na post chodím málo.
Jozef I
26.11.10,13:45
Zdravím zmluvu mám zoskenovanú aj som ju poslala na poradu ale neviem kam a či k vám došla lebo neviem ako to mám poslať Vám. Ďakujem
Ked píšeš odpoved na príspevok, tak sa pozri trochu nižšie pod to okno do ktorého píšeš a nájdeš tam "Dodatočné možnosti" kde uvidíš ikonku/tlačítko "prílohy (pridať/odobrať)". Tam klikni a pripneš sem svoju zmluvu ak ju máš ako obrázok alebo text.
smoulinka436
26.11.10,15:37
Ok ďakujem, áno toľko príspevkov ešte nemám takže asi v tom bol problém pošlem to na post. Ďakujem pekne
smoulinka436
26.11.10,16:00
Asi mate plnú schránku na poste pretože mi to tam nechce doručiť.
Mária27
26.11.10,16:41
Ked píšeš odpoved na príspevok, tak sa pozri trochu nižšie pod to okno do ktorého píšeš a nájdeš tam "Dodatočné možnosti" kde uvidíš ikonku/tlačítko "prílohy (pridať/odobrať)". Tam klikni a pripneš sem svoju zmluvu ak ju máš ako obrázok alebo text.
Nie je to pod rýchlou odpovedou. Najprv musí stlačiť Odpovedať vľavo pod textom.
smoulinka436
30.11.10,19:39
Zdravím poslala som Vám to na toho posta nejako sa mi to podarilo tak ak sa vám podarí tak sa na to pozrite. Ďakujem
Chobot
30.11.10,23:31
Zdravím poslala som Vám to na toho posta nejako sa mi to podarilo tak ak sa vám podarí tak sa na to pozrite. Ďakujem


Asi to budeš to musieť naskenovať znovu. Poslala si mi len 3 strany, aj to boli tak veľké, že sa to na poradu nedalo pripojiť (každá strana mala 2 MB). Navyše boli dole hlavou. Tie, čo boli v pdf som prekonvertoval do obrázku a zmenšil, aby to vôbec zobralo ako prílohu. Takže som priložil len tie strany, ktoré si mi poslala. Ostatné naskenuj to znovu, ale do menšieho súboru, ak to dokážeš.
smoulinka436
01.12.10,15:01
Zdravím posielala som to ešte raz preskenované no neviem či sa mi to podarilo zlepšiť tak a to skúste pozrieť. Ďakujem za trpezlivosť.
Chobot
02.12.10,09:41
Zdravím posielala som to ešte raz preskenované no neviem či sa mi to podarilo zlepšiť tak a to skúste pozrieť. Ďakujem za trpezlivosť.

Pridávam strany, ktoré si mi poslala. AJ tak sa mi ale zdá, že nejaké strany chýbajú (prvá, druhá a deviata). Koľko strán má tá zmluva?
smoulinka436
02.12.10,11:34
Zmluva má viac strán, ale na ďalších sú mená obyvateľov a osobné údaje tak to som nepovažovala za potrebné to skenovať.Ďakujem za pomoc
smoulinka436
06.12.10,07:05
Dobrý deň môžem poprosiť o spripomienkovanie Zmluvy o výkone správy? Ďakujem
Chobot
06.12.10,14:30
Dobrý deň môžem poprosiť o spripomienkovanie Zmluvy o výkone správy? Ďakujem


TAk som si ju prečítal a môžem ti povedať, že je to úplne štandardná zmluva, kde sú jednotlivé články prebraté z príslušných ustanovení zákona o vlastníctve bytov. Teda nie je tam nič nezvyčajného.

Akurát by som mal pár poznámok:

- v čl. VI ods. 9 by som navrhol správcovi, aby zmenil povinnosť zvoliť si zástupcu vlastníkov na možnosť (Vlastníci bytov ... sú povinní zvoliť si zástupcu...). Zo zákona nevyplýva povinnosť mať zástupcu vlastníkov, je to len možnosť. Vlastníci si ho nemusia zvoliť.

- cena za vystavenie potvrdenia o stave nedoplatkov - 20 EUR je strašne prehnaná a neúmerná nákladom na vyhotovenie. Ja by som požadoval znížiť tento poplatok.

- vysoký je aj poplatok za porušenie povinnosti nahlásiť údaje - 22 EUR, ale na druhej strane by som ho ponechal ako strašiak na lajdáckych vlastníkov.

- poplatok za výkon správy - 5 EUr je celkom dobrá cena. Síce neviem, v ktorom meste to máte, ale v BA sa cena za správu pohybuje v súčasnosti od 6 EUR vyššie (bez DPH).
Chobot
06.12.10,14:31
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu ohľadom zmluvy o výkone správy. Nemôžete mi poskytnúť nejaký vzor, ktorý je v prospech obyvateľov bytovky nie len v prospech spoločnosti, ktorá ju uzatvára.Ďakujem

Čo sa ti v zmluve zdá byť v neprospech vlastníkov?