zaja
09.11.10,13:59
Prosím o názor.
Tvorba SF len z miezd zamestnancov. Čerpanie len na stravné vo forme str.lístkov.
Príspevok zamestnávateľa 1,50 €
Príspevok zamestnanca 1,00 €
Príspevok zo SF 0,20 €
Hodnota SL 2,70 €
Keďže zostatok na účte SF ku koncu roka bude väčší, chcela by som internou smernicou dať schváliť zamestnancom že v mesiaci november bude príspevok na SL nie 0,20 ale 1,20€. To znamená, že v tom mesiaci by neprispievali oni zo svojho, ale len zamestnávateľ a zo SF. Môže sa to takto jednorázovo spraviť? V decembri by to bolo už ako vždy, len 0,20 €.
Ide o to vyčerpať SF tak, aby z toho zamestnanci mali čo najväčší úžitok.
mzdarka renca
09.11.10,22:39
Prosím o názor.
Tvorba SF len z miezd zamestnancov. Čerpanie len na stravné vo forme str.lístkov.
Príspevok zamestnávateľa 1,50 €
Príspevok zamestnanca 1,00 €
Príspevok zo SF 0,20 €
Hodnota SL 2,70 €
Keďže zostatok na účte SF ku koncu roka bude väčší, chcela by som internou smernicou dať schváliť zamestnancom že v mesiaci november bude príspevok na SL nie 0,20 ale 1,20€. To znamená, že v tom mesiaci by neprispievali oni zo svojho, ale len zamestnávateľ a zo SF. Môže sa to takto jednorázovo spraviť? V decembri by to bolo už ako vždy, len 0,20 €.
Ide o to vyčerpať SF tak, aby z toho zamestnanci mali čo najväčší úžitok.


môže to tak byť, ale SF by sa nemal "len" prejesť, ja by som si zostávajúce finančné prostriedky preniesla do budúceho roku a tieto eurá by som použila napr. na to, že ak sa zamestnanec dostane pre neho do nepriaznivej fin. situácie (napr. pokazí sa mu niečo cennejšie v domácnosti), tak by som mu poskytla bezúročnú pôžičku, podľa výšky sumy v SF a z takto poskytnutej pôžičky by zamestnanec zaplatil daň 19% za fiktívne úroky. Ja to robím tak, že v troch bankách si zistím úrok za poskytnutie účelovej pôžičky, tieto úroky spriemerujem.
zaja
10.11.10,05:40
Ďakujem za odsúhlasenie môjho zámeru. Tvorba prevyšuje čerpanie zhruba 300€ za celý rok. A keďže toto ich oslovilo najviac, tak nech si každý za zhruba 20 € čo im nestiahnem vo výplate kúpi čo chce. (keďže sú to chalani okolo 25 rokov asi pôjdu s frajerkami na pizzu. Ja pôjdem pekne s mojím mužom a detmi - ideálne dočerpanie SF) A na budúci rok zorganizujeme športovú akciu :-))
truch
10.11.10,07:05
V internej smernici mám ošetrené, že môžem použiť prostriedky SF na úhradu stravy v plnej výške. Vždy ku koncu roka zaplatím zo SF celý príspevok za zamestnanca, takže tie lístky majú pred vianocami zdarma. Robím to už roky a zamestnanci sú plne spokojní:)