zuzička123
09.11.10,15:17
Dobrý deň,
môj zamestnávateľ mi nedáva stravné lístky a na základe ústnej dohody mi stravné poskytuje v rámci hrubej mzdy. Stretla som sa s tým prvý krát. Nie je to uvedené nikde v pracovnej zmluve a ani na výplatnej páske som nič ohľadom stravného nenašla. Môže zamestnávateľ riešiť stravné takýmto spôsobom?
Tweety
09.11.10,14:19
Dobrý deň,
môj zamestnávateľ mi nedáva stravné lístky a na základe ústnej dohody mi stravné poskytuje v rámci hrubej mzdy. Stretla som sa s tým prvý krát. Nie je to uvedené nikde v pracovnej zmluve a ani na výplatnej páske som nič ohľadom stravného nenašla. Môže zamestnávateľ riešiť stravné takýmto spôsobom?
Zrejme ide o poskytovanie finančného príspevku, ktorý je na základe §152 ZP možný v prípade, že zamestnáv. nemá možnosť zabezpečiť stravovanie. Tento FP podlieha zdaneniu u zamestnanca.
(5) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi finančný príspevok v sume uvedenej v odseku 3, len ak povinnosť zamestnávateľa zabezpečiť zamestnancom stravovanie vylučujú podmienky výkonu práce na pracovisku alebo ak zamestnávateľ nemôže zabezpečiť stravovanie podľa odseku 2, alebo ak zamestnanec na základe lekárskeho potvrdenia od špecializovaného lekára zo zdravotných dôvodov nemôže využiť žiadny zo spôsobov stravovania zamestnancov zabezpečených zamestnávateľom.
zuzička123
09.11.10,15:24
ďakujem za odpoveď, malo by to byť teda označené aj na výplatnej páske? v prípade, že áno pod akou položkou ..ďakujem