influenza
09.11.10,14:33
Dobrý deň, volám sa Radka a tento portál som objavila pri hľadaní informácií. V júni som skončila školu s maturitou, po škole som sa rozhodla dať si voľno aspoň do novembra, jednoducho si oddýchnuť. Začala som možno netradične, namiesto budovania kariéry som sa v októbri vydala za moju lásku, neplánovane som v októbri aj otehotnela, keďže som prihlásená na úrade práce, nepracujem, nemám žiaden príjem, čo môžem v tejto situácii urobiť? Je vhodné zamestnať sa? Samozrejme po dohode so zamestnávateľom, ktorý ma príjme do PP aj tehotnú. Aké mám možnosti aby som aspoň nejakú normálnu materskú poberala? Veľmi pekne Vás tu prosím o radu a zároveň želám pohodový deň:). Ďakujem
Tweety
09.11.10,13:49
Dobrý deň, volám sa Radka a tento portál som objavila pri hľadaní informácií. V júni som skončila školu s maturitou, po škole som sa rozhodla dať si voľno aspoň do novembra, jednoducho si oddýchnuť. Začala som možno netradične, namiesto budovania kariéry som sa v októbri vydala za moju lásku, neplánovane som v októbri aj otehotnela, keďže som prihlásená na úrade práce, nepracujem, nemám žiaden príjem, čo môžem v tejto situácii urobiť? Je vhodné zamestnať sa? Samozrejme po dohode so zamestnávateľom, ktorý ma príjme do PP aj tehotnú. Aké mám možnosti aby som aspoň nejakú normálnu materskú poberala? Veľmi pekne Vás tu prosím o radu a zároveň želám pohodový deň:). Ďakujem
Ak sa máš možnosť zamestnať, tak sa zamestnaj.
influenza
09.11.10,13:50
Ďakujem Tweety, aké výhody mi plynú ak budem zamestnaná?
ivka70
09.11.10,13:50
Dobrý deň, volám sa Radka a tento portál som objavila pri hľadaní informácií. V júni som skončila školu s maturitou, po škole som sa rozhodla dať si voľno aspoň do novembra, jednoducho si oddýchnuť. Začala som možno netradične, namiesto budovania kariéry som sa v októbri vydala za moju lásku, neplánovane som v októbri aj otehotnela, keďže som prihlásená na úrade práce, nepracujem, nemám žiaden príjem, čo môžem v tejto situácii urobiť? Je vhodné zamestnať sa? Samozrejme po dohode so zamestnávateľom, ktorý ma príjme do PP aj tehotnú. Aké mám možnosti aby som aspoň nejakú normálnu materskú poberala? Veľmi pekne Vás tu prosím o radu a zároveň želám pohodový deň:). Ďakujem

Zamestnat sa mozes,
Narok na matersku ti vsak nevznikne, nebudes totiz splnat podmienku nemocenskeho poistenia 270 dni z posl. 2 rokov.
Vznikne ti az narok na rodicovsky prispevok odo dna narodenia dietata.
ivka70
09.11.10,13:51
Ďakujem Tweety, aké výhody mi plynú ak budem zamestnaná?

Budes dostavat mzdu za odvedenu pracu?
influenza
09.11.10,13:52
Ivka spýtam sa inak, aký rozdiel bude medzi zamestnanou a nezamestnanou?
Tweety
09.11.10,13:54
Ivka spýtam sa inak, aký rozdiel bude medzi zamestnanou a nezamestnanou?
Ak budeš zamestnaná, budeš mať príjem, ako nezamestnaná píšeš, že nemáš žiaden,(nemáš nárok na podporu) ja tu rozdiel vidím.
influenza
09.11.10,13:57
Tweety samozrejme máš veľkú pravdu, ale ja som skôr myslela na materský, či rodičovský príspevok.
influenza
09.11.10,13:58
Budes dostavat mzdu za odvedenu pracu?

Ivka chcem si nájsť prácu, kde budem dostávať aj mzdu - ale to je len moja predstava. Prečo si mi položila túto otázku?
influenza
09.11.10,14:21
Ivka a Tweety ďakujem za odpoveď
influenza
09.11.10,14:41
... akurát mám pocit, že som tu nesprávne .... alebo som zadala nevhodnú otázku?! .... viem sama, že na vás pôsobím (asi na všetkých podľa počtu reakcií), že som nezodpovedná a teraz viem, že aj som .... ale dieťatko je na ceste a ja nechcem už nič pokaziť ... ja len ten život začnem len z opačnej strany ... sľúbim, že ak budem vedieť poradiť i keď len maličkosťou, tak určite poradím tu na porade. Dúfam, že ma teraz príjmete medzi seba i keď Vám zatiaľ veľa dať nemôžem, ale posnažím sa :)
Tweety
09.11.10,14:43
Prečo máš pocit, že si tu nesprávne? Prečo si myslíš, že na nás pôsobíš ako nezodpovedná?
influenza
09.11.10,14:51
... asi mi to naozaj nepáli, ale potrebujem vedieť prečo je lepšie zamestnať sa a aký to bude mať dopad na rodičovský príspevok, či neurobím hlúposť a niečo nepokazím, tým, že sa zamestnám, v tomto momente mi to pomôže, ale mám na mysli zmenu smerom k materskému a rodičovskému príspevku.
... a ani ma tu nikto neprivítal :mee: ... asi som aj poriadne drzá však? :)
Tweety
09.11.10,15:00
... asi mi to naozaj nepáli, ale potrebujem vedieť prečo je lepšie zamestnať sa a aký to bude mať dopad na rodičovský príspevok, či neurobím hlúposť a niečo nepokazím, tým, že sa zamestnám, v tomto momente mi to pomôže, ale mám na mysli zmenu smerom k materskému a rodičovskému príspevku.
... a ani ma tu nikto neprivítal :mee: ... asi som aj poriadne drzá však? :)
Zamestnaním nič nepokazíš, získaš aspoň pracovné skúseností. A to, že Ťa nikto neprivítal, ešte nič neznamená, či si s tým rátala ako s istotou? to azda nie, veď aj nám, ktorí tu nezištne radíme, sem tam nikto ani nepoďakuje. Takto už v živote chodí. Nie sme všetci rovnakí, niektorí slušní, niektorí slušnejší a niektorí onakí. :) To ešte neznamená, že Ťa neprivítanú neberieme medzi seba.
BXLmiami
09.11.10,15:00
:) Vitaj.Jediné čo ma napadlo,že si typ,ktorý si koleduje o pár prepleskov od života.A že ich asi aj dostaneš.Ale to jemimotemy
willma
09.11.10,15:02
influenza ty si ale koza trhnutá:), ale vypadá, že správnym smerom. Tak vitaj na tomto fóre a pýtaj sa. Kto bude vedieť tak zodpovie, aj keď možno nie vždy podľa tvojich predstáv a pozor porada je silno závislá, tak aby si potom mala čas na mimino a manžela:)
P.S. No vidíš jedna malá poznámočka a uvítací výbor hneď začal plniť svoje povinnosti;)
influenza
09.11.10,15:11
:) Vitaj.Jediné čo ma napadlo,že si typ,ktorý si koleduje o pár prepleskov od života.A že ich asi aj dostaneš.Ale to jemimotemy

Ďakujem, teraz som ich už dostala dosť, chcela som najprv oddychovať, potom zarábať a potom študovať, no a teraz sa budem starať o malé bábätko. Dúfam, že budem aspoň tou dobrou, obyčajnou mamou.
influenza
09.11.10,15:20
influenza ty si ale koza trhnutá:), ale vypadá, že správnym smerom. Tak vitaj na tomto fóre a pýtaj sa. Kto bude vedieť tak zodpovie, aj keď možno nie vždy podľa tvojich predstáv a pozor porada je silno závislá, tak aby si potom mala čas na mimino a manžela:)
P.S. No vidíš jedna malá poznámočka a uvítací výbor hneď začal plniť svoje povinnosti;)

Koza trhnutá asi som, mala som to tak dobre premyslené, mám za sebou rok štúdia v zahraničí, na vysvedčení samé jednotky, len tie plány nabrali iný smer, ale pár faciek od života ešte nikomu neublížilo ... len tí moji rodičia sú o kúštik viac skúšaní, ako ostatní, vďaka, vďaka:)
lienocka001
09.11.10,15:27
nuz neviem ci to bude to co chces pocut..
ale...

to ci sa teraz zamestnas alebo nie.. nema vplyv u teba na poberanie materskeho a rodicovskeho...

na materske ti narok nevznikne... /ani keby si sa zamestnala ani ked ostanes nezamestnana/ vznikne ti narok na RP podla sucasneho zakona na ten v nizsej vyske 165 Eur mesacne od porodu dietata... samozrejme ti vznikne narok na porodne.

momentalne predpokladam ze si hlasena na UP ako nezamestnana a stat za teba plati zdravotne alebo si dobrovolne nezamestnana a platis si to sama.

osobne velmi pochybujem ze dnes zamestnavatel zamestna tehotnu zenu teda pokial to nebude tvoj tatko...
takze skor skusit nejaku brigadu ale pre poberanie RP a materskeho je to v tvojom pripade bezpredmetne..
Tweety
09.11.10,15:28
Koza trhnutá asi som, mala som to tak dobre premyslené, mám za sebou rok štúdia v zahraničí, na vysvedčení samé jednotky, len tie plány nabrali iný smer, ale pár faciek od života ešte nikomu neublížilo ... len tí moji rodičia sú o kúštik viac skúšaní, ako ostatní, vďaka, vďaka:)
Vieš ako sa hovorí, človek mieni, Pán Boh mení, takže hlavu hore, veď darovať život malému človiečikovi je to najkrajšie, čo môžeme v živote urobiť, uvidíš, aj to ostatné Ťa postretne,hoci to poradie je trošku iné, ako sme v živote zvyknutí.
influenza
09.11.10,15:38
nuz neviem ci to bude to co chces pocut..
ale...

to ci sa teraz zamestnas alebo nie.. nema vplyv u teba na poberanie materskeho a rodicovskeho...

na materske ti narok nevznikne... /ani keby si sa zamestnala ani ked ostanes nezamestnana/ vznikne ti narok na RP podla sucasneho zakona na ten v nizsej vyske 165 Eur mesacne od porodu dietata... samozrejme ti vznikne narok na porodne.

momentalne predpokladam ze si hlasena na UP ako nezamestnana a stat za teba plati zdravotne alebo si dobrovolne nezamestnana a platis si to sama.

osobne velmi pochybujem ze dnes zamestnavatel zamestna tehotnu zenu teda pokial to nebude tvoj tatko...
takze skor skusit nejaku brigadu ale pre poberanie RP a materskeho je to v tvojom pripade bezpredmetne..

Som nezamestnaná, prihlásená na ÚP a platí za mňa štát a tatko ma nezamestná (nehovorí so mnou, dúfam, že ho tá tvrdohlavosť prejde, pretože mi na ňom záleží a mám ho rada) ... popri škole som dosť prekladala, vybavovala zahraničné telefonické rozhovory (samozrejme za menej eur bez štátnice v rámci brigád) pre firmu, ktorá bola s mojou flexibilnosťou a rýchlosťou spokojná, vždy som chcela byť nezávislá (i keď teraz bude opak pravdou), verím, že ma zamestnajú ;).
lienocka001
09.11.10,16:08
tak potom nechapem co riesis.. tak sa zamestnaj... aj ked uprimne zamestnavatel ktory dnes zamestna na TPP zenu ktora mu o par mesiacov / mozno aj skor nie vsetky tehotenstva su bez problemov/ tak taky zamestnavatel je skor vynimka...

potom ale nechapem preco uz nepracujes...
influenza
09.11.10,16:11
tak potom nechapem co riesis.. tak sa zamestnaj... aj ked uprimne zamestnavatel ktory dnes zamestna na TPP zenu ktora mu o par mesiacov / mozno aj skor nie vsetky tehotenstva su bez problemov/ tak taky zamestnavatel je skor vynimka...

potom ale nechapem preco uz nepracujes...

Nepracujem preto, lebo som sa rozhodla do novembra oddychovať a vybavovala som si papiere pre prácu vo Viedni, od decembra som mohla pracovať tam, lenže to svištiatko to zmenilo.
influenza
09.11.10,16:12
.. a práve tu som teraz hľadala radu, zamestnať sa, alebo radšej nie = pre a proti
veronikasad
09.11.10,16:17
... asi mi to naozaj nepáli, ale potrebujem vedieť prečo je lepšie zamestnať sa a aký to bude mať dopad na rodičovský príspevok, či neurobím hlúposť a niečo nepokazím, tým, že sa zamestnám, v tomto momente mi to pomôže, ale mám na mysli zmenu smerom k materskému a rodičovskému príspevku.
... a ani ma tu nikto neprivítal :mee: ... asi som aj poriadne drzá však? :)
ešte jednu výhodu budeš mať ak sa zamestnáš. POdmienku 270 dní poistenia pre nárok na materské už síce nezískaš, ale ak by si mala náhodou rizikové tehotenstvo, máš nárok na nemocenské až do dňa pôrodu.

A trošku opravím Ivku - nárok na rodičovský príspevok nevznikne ododňa pôrodu, ale za celý mesiac, v ktorom sa dieťaťko narodí.

Ak si popri zamestnaní ešte uzatvoríš aj dobrovolné nem. poistenie v soc. poisťovni, môžeš z neho čerpať ošetrovné v prípade nemoci dieťaťa alebo nemocenské počas vlastnej PN-ky (po 270 dňoch poistenia) - aj v súbehu s rodičovským príspevkom.
Vlastná PN-ka nemôže trvať celý mesiac - ošetrovné je platené za 10 kal. dní.
influenza
09.11.10,16:30
ešte jednu výhodu budeš mať ak sa zamestnáš. POdmienku 270 dní poistenia pre nárok na materské už síce nezískaš, ale ak by si mala náhodou rizikové tehotenstvo, máš nárok na nemocenské až do dňa pôrodu.

A trošku opravím Ivku - nárok na rodičovský príspevok nevznikne ododňa pôrodu, ale za celý mesiac, v ktorom sa dieťaťko narodí.

Ak si popri zamestnaní ešte uzatvoríš aj dobrovolné nem. poistenie v soc. poisťovni, môžeš z neho čerpať ošetrovné v prípade nemoci dieťaťa alebo nemocenské počas vlastnej PN-ky (po 270 dňoch poistenia) - aj v súbehu s rodičovským príspevkom.
Vlastná PN-ka nemôže trvať celý mesiac - ošetrovné je platené za 10 kal. dní.

Veľmi pekne ďakujem za cenné rady, zoberiem si ich určite k srdcu. A držte mi palce, pred odchodom k môjmu potenciálnemu zamestnávateľovi chcem byť jednoducho otvorená v pracovnom vzťahu a chcem mu podať aj argumenty, prečo to takto chcem.
Vždy som všetko robila len kvôli rodičom, ktorí ma neustále porovnávali s mojimi staršími a veľmi úspešnými sestrami, s vysokoškolskými titulmi a lukratívnou prácou a domovom v zahraničí (majú obe manželov, svoju kariéru aj psa a veľký dom) dieťa brzdiace rozvoj ešte nie. Odteraz bude všetko len pre moje dieťa a rodinu, v očiach mojich rodičov som oproti sestrám úplne nikto. Verím, že aj žena s dieťaťom nie je odpísaná a ja aj verím, že to dokážem. Inak aj cez to všetko ľúbim svojich rodičov.
veronikasad
09.11.10,16:37
Veľmi pekne ďakujem za cenné rady, zoberiem si ich určite k srdcu. A držte mi palce, pred odchodom k môjmu potenciálnemu zamestnávateľovi chcem byť jednoducho otvorená v pracovnom vzťahu a chcem mu podať aj argumenty, prečo to takto chcem.
Vždy som všetko robila len kvôli rodičom, ktorí ma neustále porovnávali s mojimi staršími a veľmi úspešnými sestrami, s vysokoškolskými titulmi a lukratívnou prácou a domovom v zahraničí (majú obe manželov, svoju kariéru aj psa a veľký dom) dieťa brzdiace rozvoj ešte nie. Odteraz bude všetko len pre moje dieťa a rodinu, v očiach mojich rodičov som oproti sestrám úplne nikto. Verím, že aj žena s dieťaťom nie je odpísaná a ja aj verím, že to dokážem. Inak aj cez to všetko ľúbim svojich rodičov.
Tieto argumenty sa nie vždy vyplatia ... Ak nájdeš zamestnávatela (mimo okruh svojich známych), ktorý je ochotný zamestnať tehotnú pracovníčku bez praxe - bude to úspech
influenza
09.11.10,16:41
Tieto argumenty sa nie vždy vyplatia ... Ak nájdeš zamestnávatela (mimo okruh svojich známych), ktorý je ochotný zamestnať tehotnú pracovníčku bez praxe - bude to úspech

Chcem osloviť zamestnávateľa u ktorého som po celý čas štúdia brigádovala, pozná moje pracovné návyky, aj dobré stránky a i tie zlé, dôverujem jeho zdravému rozumu.:)
misoft
09.11.10,20:45
No - vírusik (influenza :---:---) - vitaj medzi bláznami, len - prosím ťa - nenakaz nás. Nie sme všetci očkovaní. http://mojazabava.wbl.sk/Smajlik_r__zne/_cid_FB778E36-8B06-11D7-94E6-444553540000.gif
ewita888
10.11.10,06:00
mne zostalo tak trochu /dosť/ smutno..z toho, že ťa rodičia nepodporujú.. čo si niekoho zabila?.. neboj, to maličké bude pre teba všetko na svete.. kašli teraz na kariéru, podľa toho, čo píšeš, si šikovná baba, všetko doženieš.. nie si prvá, ani posledná.. a ani šestnástka... držím ti silno palce..
patrixo
10.11.10,06:19
Robíš si z nás srandu? :)
ivka70
10.11.10,06:21
mne zostalo tak trochu /dosť/ smutno..z toho, že ťa rodičia nepodporujú.. čo si niekoho zabila?.. neboj, to maličké bude pre teba všetko na svete.. kašli teraz na kariéru, podľa toho, čo píšeš, si šikovná baba, všetko doženieš.. nie si prvá, ani posledná.. a ani šestnástka... držím ti silno palce..

Trosku mozno mimotemya mozno ani nie:
Rodicia tazko prezivaju, ked ich veleuspesne dcery si, podla nich, pokayia zivot tak skoro s dietatom.
Ono ich to prejde, ale potrebuju cas na rozdychanie celej situacie.
Poznam to z vlastnej skusenosti. :)

A veronika k tomu naroku na rodicovsky, narok vznikne odo dna porodu, RP je ale vyplacany za cely mesiac, ak je splnena podmienka aspon jeden den v mesiaci. Tuto poznamku som tam nedavala, pripadala mi zbytocna v tom case a kontexte :)
Kvaka
11.11.10,10:15
Veľmi pekne ďakujem za cenné rady, zoberiem si ich určite k srdcu. A držte mi palce, pred odchodom k môjmu potenciálnemu zamestnávateľovi chcem byť jednoducho otvorená v pracovnom vzťahu a chcem mu podať aj argumenty, prečo to takto chcem.
Vždy som všetko robila len kvôli rodičom, ktorí ma neustále porovnávali s mojimi staršími a veľmi úspešnými sestrami, s vysokoškolskými titulmi a lukratívnou prácou a domovom v zahraničí (majú obe manželov, svoju kariéru aj psa a veľký dom) dieťa brzdiace rozvoj ešte nie. Odteraz bude všetko len pre moje dieťa a rodinu, v očiach mojich rodičov som oproti sestrám úplne nikto. Verím, že aj žena s dieťaťom nie je odpísaná a ja aj verím, že to dokážem. Inak aj cez to všetko ľúbim svojich rodičov.
Tak to si napísala veľmi úprimne. Neboj, keď sa narodí dieťatko, tak budeš mať oproti svojim sestrám "navrch". Tvoji rodičia určite zmenia názor.
influenza
15.11.10,07:23
Ahoj všetci na porade!!!!!
Moja téma dostala nový šat, tehotná a s prácou :D, vyšlo to - môj kolega nadriadený (chcela som napísať ujo, ale to ho vytáča i keď ujo je má už 36 rokov) ma prijal (nás prijal oboch aj s bábätkom do pracovného pomeru). Ďakujem Vám všetkým za rady a aj môjmu šéfovi, ďakujem vopred aj za vaše gratulácie.:)
influenza
15.11.10,07:32
No - vírusik (influenza :---:---) - vitaj medzi bláznami, len - prosím ťa - nenakaz nás. Nie sme všetci očkovaní. http://mojazabava.wbl.sk/Smajlik_r__zne/_cid_FB778E36-8B06-11D7-94E6-444553540000.gif

... vďaka "ujo" misoft nakazím .... pozitívnymi vlnami ;)
influenza
15.11.10,07:36
mne zostalo tak trochu /dosť/ smutno..z toho, že ťa rodičia nepodporujú.. čo si niekoho zabila?.. neboj, to maličké bude pre teba všetko na svete.. kašli teraz na kariéru, podľa toho, čo píšeš, si šikovná baba, všetko doženieš.. nie si prvá, ani posledná.. a ani šestnástka... držím ti silno palce..

Ďakujem ... potešilo ... rodičov som zrejme sklamala, vymykám sa zo všetkých smerov v našej rodine ... najprv museli "prekúsnuť" svadbu ...
influenza
15.11.10,07:37
Robíš si z nás srandu? :)

petrixo = hovorca na porade? ... robím si srandu ... ale tu na porade v tejto téme nie ...
influenza
15.11.10,07:40
Trosku mozno mimotemya mozno ani nie:
Rodicia tazko prezivaju, ked ich veleuspesne dcery si, podla nich, pokayia zivot tak skoro s dietatom.
Ono ich to prejde, ale potrebuju cas na rozdychanie celej situacie.
Poznam to z vlastnej skusenosti. :)

... veleúspešná som ešte nebola ... ešte som vlastne v živote bez pomoci mojich rodičov nič nedokázala ... nepočítam teraz štúdijné výsledky, moje vlastné zárobky a teraz moju novú prácu ... myslím to všeobecne ... ele veď vy mi rozumiete :)
influenza
15.11.10,07:41
Tak to si napísala veľmi úprimne. Neboj, keď sa narodí dieťatko, tak budeš mať oproti svojim sestrám "navrch". Tvoji rodičia určite zmenia názor.

... oproti sestrám nebudem mať nikdy navrch ... musela by som žiť 100 rokov :D:D:D
influenza
15.11.10,07:45
... dosť bolo monológu :) ... vy ste tu taká konzervatívna komunita :) tak ešte raz ďakujem za vaše gratulácie :rolleyes::D pekný jesenný deň všetkým na porade!!!!!!!!