rommy
09.11.10,14:57
Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o radu. Ešte nikdy som sa nestretla s koeficientom DPH, výpočet by som aj chápala, ale chcem sa uistiť pri jeho používaní. Používa sa na pri dodaniach kde je aj nie je nárok, ale nie je mi jasný koniec roka. Tam potom prepočítam koeficientom koncoročným všetky dodania alebo len tie pri ktorých je nárok aj nie je? :) mám v tom zmätok ...
Katarína Cigánová
09.11.10,14:39
Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o radu. Ešte nikdy som sa nestretla s koeficientom DPH, výpočet by som aj chápala, ale chcem sa uistiť pri jeho používaní. Používa sa na pri dodaniach kde je aj nie je nárok, ale nie je mi jasný koniec roka. Tam potom prepočítam koeficientom koncoročným všetky dodania alebo len tie pri ktorých je nárok aj nie je? :) mám v tom zmätok ...
V prvom rade : na konci roka siprepočítaš koeficient .
v druhom rade : prejdeš si ešte raz nárok na odpočet / mohla si niekde aj zabudnút , že nemáš 100 % nárok na odpočet a odpočítala si 100 % , / . a tam , kde máš nárok na čiastočný odpočet znovu prepočítaš týmto novovypočítaným koeficientom . Tam kde máš nárok na 100% odpočet , nemáš čo prepočítavat.
rommy
09.11.10,15:28
Ďakujem moc, to mi nebolo jasné .... ešte raz ďakujem :)