janneeca
09.11.10,16:31
Viete mi niekto poradiť, alebo máte skúsenosť?
Bola som na prehliadke u zubárky, povedala mi, že mám pokazenú 8 a bude ju treba vybrať, ale že nie je dostatočne vyrastená, takže ona to nebude môcť vybrať. Poslala ma k dvom konkrétnym stomatochirurgomi. Jeden sa mi na to ani nepozrel, len podľa RTG povedal, že to bude trošku zložitejšie. Jeho sestrička ma objednala na najbližší voľný termín = o mesiac a budem vraj platiť 70-150 eur. Ten druhý lekár je v inom meste.
Jeden známy mi poradil iného stomatochirurga, ktorý ma zobral hneď na druhý deň a povedal, že to bude za 20eur. Začal to vyberať, ale nešlo mu to a tak urobil nové RTG. Potom mi povedal, že je to na oveľa zložitejší zákrok a že zrejme ani nebude nutný, ak sa opraví zub, ktorý je pred tým akože pokazeným.
Takže ma poslal naspäť k mojej lekárke, aby mi opravila ten druhý zub.

Myslíte, že bude problém, keď lekárke poviem, že som bola u iného doktora, ako mi ona odporučila?

Ď.
willma
09.11.10,15:39
na výber lekára máš právo.
BXLmiami
09.11.10,15:42
Aj na zlý výber lekára máš právo.Fakt Ti nebolo divné,že tento lekár má prázdnu ambulanciu aj ked pýta tak málo?Vy ste vážne divní,ľudia.
danushka
09.11.10,16:12
Aj na zlý výber lekára máš právo.Fakt Ti nebolo divné,že tento lekár má prázdnu ambulanciu aj ked pýta tak málo?Vy ste vážne divní,ľudia.
Tak tejto odpovedi nerozumiem, prepáč BXLmiami...

Ak raz niekto vyštuduje medicínu, má atestáciu, je registrovaný v komore zubných lekárov, tak nevidím dôvod, prečo by pacient mal mať akékoľvek pochybnosti!
Normálne ma dvihlo zo stoličky a odpoveď tohto druhu mi príde riadna pecka, čakala by som ju totiž od laika a nie od lekára.

A ďalšia vec, predsa v každom okresnom meste je v nemocnici aj zubný chirurg.
U nás v KE vo fakultnej nemocnici komplikované vytrhávanie zubov na stomatochirurgii nie sú spoplatňované takými pálkami. Pred rokom som bola a stálo ma to 7€.
Ak sa jedná o niečo vééééľmi komplikované a treba narkózu, tak pacient leží na oddelení stomatochirurgie.

To už niektorí zubári strácajú chrbtové kosti a sú nenaž.atí.
BXLmiami
09.11.10,17:58
Nemá ťa prečo dvíhať zo stoličky.Na zubarinu potrebuješ okrem vedomostí,ktoré môžu byť teoreticky na červený diplom aj dar od Boha a neskutočne šikovné ruky.Nie všetko sa dá naučiť.Takže existuje neskutočne šikovný automechanik,murár,krajčírka,kaderníčka a aj zubár,chirurg,plastický chirurg.....atd.Má byť stomatochirurg,ale už všade nie je.A o chrbtovú kosť nejde,pokiaľ nemá zmluvy tak nevidím žiadny dôvod aby robil charitu.Pokiaľ čítam tému cien u učtovníkov,tak vy tiež nepracujete pre zdravotníctvo a chudobných či chorých za dakujem pekne.
janneeca
09.11.10,18:12
BXL
Z čoho usudzuješ, že je to zlý lekár?
Nemal prázdnu ambulanciu, mal plnú čakáreň a mňa zobral pomedzi nich. Ten druhý lekár, ku ktorému som mala ísť pôvodne, nemá zmluvy s poisťovňami a robí všetko za cash. Išla som inému, lebo mal na mňa čas skôr a bol lacnejší, lebo asi nebudem mesiac v bolestiach a potom dám za ten zákrok ešte aj tretinu môjho platu.

Otázka bola, či môžem mať problém s tým, že som išla k inému, ako mi odporučila moja lekárka a teraz ešte aj pozmenil jej diagnózu?
BXLmiami
09.11.10,18:16
Odpoved na otázku znie..nie,nemáš mať prečo problém,máš právo na voľbu lekára.
danushka
09.11.10,18:19
My sa tu nebavíme o účtovníkoch :)
Apropo, z vlastnej skúsenosti viem, že som robila aj účtovníctvo za ďakujem pekne a peniaze som nikdy nevidela, čo sa o platbe u zubára povedať nedá, tam sa spraví zákrok a okamžite platí.
Zuby sú tovar a účtovníctvo sú služby, za tie sa ťahšie vymáhajú peniažky a účtovníctvo nikdy nebude docenené.

Pre porovnanie som si zmapovala, koľko stojí plomba u rôznych dentistov a rozdiely sú markantné.

Ak by sme tieto dva fachy porovnali, určite dentisti nemajú toľký dôvod zúfať, ako účtovníci.
Ale to je jedno. Úplne som odbočila od témy.

Dvihol ma zo stoličky Tvoj postoj.
Ale viem čo do budúcna treba spraviť. Ak budem potrebovať vážnejší stomatologický zákrok, podám si inzerát, kde budem žiadať referencie pacientov a tak sa rozhodnem. Spoliehať sa na fakt, že niekto skončil medicínu nemá význam a prázdna čakáreň vo mne vyvolá fóbiu, ale zato nebudem divná.

No čo už. A tvrdiť o nejakom lekárovi ktorého nepoznám, že je slabý, neprofesionál s domnením, že má prázdnu čakáreň je prinajmenšom nekolegiálne, myslela som si, že zdravotníci sú k sebe loajálnejší;).

Takže ľudia nebudte divní a odteraz choďte k tomu najdrahšiemu. Ak na to nemáte, zabehnite po pôžičku, lebo zub keď bolí, tak bolí.