helpneeder
09.11.10,17:15
Potreboval by som poradiť ohľadom opravy auta v záruke. Rozbil som predok auta, ktoré bolo havarijne poistené. Prišla odťahová služba vzali auto do súkromného autorizovaného servisu. Prišiel pracovník z poisťovne a nafotil si auto. V priebehu pár týždňov boli peniaze na účte majiteľa autoservisu. Avšak auto opravuje už rok. Keď som mu volal stále sa vyhovára, že mu neprišli súčiastky alebo niečo podobné. Ako mám postupovať? Ja by som išiel aj na súd, ale neviem čo porušil keď sme neurčili žiadny dátum opravy auta a neviem či zákon ukladá povinnosť opraviť auto do nejakej doby...
helpneeder
10.11.10,13:58
Nikomu sa nestalo niečo podobné????...prosím ak máte nejaký tip alebo radu, hocičo, napíšte možno mi to pomôže...
lubos1306
10.11.10,14:04
skus sa obratiť na Slovensku obchodnu inšepkciu tam by ti mohli pomôcť a preveriť ich. oni pokial dostali peniaze nemajú dôvod auto neopraviť a pochybujem že im za rok neprišli súčiastky. o ake auto sa jedná ak možem vedieť
helpneeder
11.11.10,14:29
no jednalo sa o nové auto kia proceed...a aj to bola výhovorka, kedže to je nový model tak sa ťažko zháňajú súčiastky na ňu, vraj...no ja som si tiež myslel, že to nebude problém keďže peniaze mu prišli, ale predsa v tom je problém....možno to skúsim s tou inšpekciou aj keď stratený čas a peniaze mi to nevráti...
day
11.11.10,15:11
Tvoj problem: v servise zhanaju lacne suciastky, je to nove auto t.z. este nie su vsetky repliky, chcu co najviac zarobit

je to servis KIA? ked ano obrat sa na SK distributora a reklamuj, ked to nie je KIA servis, chod do servisu, dohodni ukoncenie prac, vratenie € za nevykonany servis.

Opravu dokoncia v autorizovanom servise.

problem - ako dostat peniaze z povodneho servisu?!
problem2 - preco si cakal rok na opravu?!
profesional
12.11.10,08:34
Stanov servisu pisomne nahradnu lehotu na plnenie, tj. na opravu. Ak auto do vtedy neopravia, pisomne odstup od zmluvy ktora medzi Vami konkludentne vznikla. Auto daj opravit do ineho servisu. Fakturu posli poistovni. Ona to zaplati druhemu servisu.
Ak vozidlo nie je opravene, je zvlastne aku sumu a na zaklade coho poslala poistovna servisu kde mas auto teraz. Lebo poistovna preplaca skutocne naklady opravy. A teda ak oprava nebola vykonana a servis nevystavil fakturu, tak na zaklade coho poistovna plnila? Si si isty ze servisu zaplatila? Lebo ak nedoslo k oprave ale servis vystavil fakturu, tak ide jednoznacne o podvod a to je trestne.