maraquja
09.11.10,18:17
Dobrý deň, chcel aby som začať podnikať ako fyzická osoba- nakupovať víno priamo od výrobcu zo zahraničia-EU, kde by to aj fľaškovali.
Moja otázka je, kde všade sa musím pre takýto obchod registrovať?
V podstate, ak by bol niekto taký láskavý a popísal mi tie prvé kroky takéhoto druhu podnikania, bola by som veľmi rada.
Za ochotu pomôcť ďakujem.
Excise Duty
09.11.10,21:49
Prejdi do Porady "Ostatné dane a clá", tam je na túto tému hromada príspevkov, tu si to nik nevšimne.
dark32
10.11.10,10:47
registrovať sa musíš na colnom úrade ako oprávnený príjemca
Excise Duty
10.11.10,11:53
registrovať sa musíš na colnom úrade ako oprávnený príjemca
Predpokladám, že ide o nákup iba tichého vína a v takom členskom štáte, v ktorom sa na tiché víno rovnako ako na Slovensku uplatňuje nulová sadzba dane. V takom prípade nie je bezpodmienečne potrebná registrácia ako oprávnený príjemca a víno sa môže prepravovať v režime daňového voľného obehu s použitím zjednodušeného sprievodného dokumentu. V prípade, ak išlo aj o šumivé vína alebo medziprodukty, vtedy by potrebná, resp. vhodná registrácia ako oprávnený príjemca. V takomto prípade treba mať na pamäti, že od 1. januára 2011 musia byť všetky prepravy tovarov podliehajúcich spotrebnej dani v režime pozastavenia dane uskutočnené len s použitím elektronického sprievodného dokumentu. Pozri stránku http://www.colnasprava.sk/wps/portal/EMCS_link