bendulka
09.11.10,18:44
Dobrý deň, chela by som sa spýtať aký účovný program pre podvojné účtovníctvo je lepší. Mám v ponuke MRP a Pohoda software. Nemá niekto skúsenosti s týmito programami, ktorý by bol lepší?
Ďakujem
KEJKA
09.11.10,21:59
tém je veľa, daj si vyhľadať.
Všetko závisí od toho, ako si zvykneš. Robila som v oboch a ani jeden mi nesadol tak ako teraz ten, ktorý mám.
POHODA má priamo mzdy v programe, MRP to má riešené ako osobitný modul, ktorý nemusíš kupovať.
Určite sa ti ozvú zástancovia, jedného aj druhého, odporúčam vyskúšať demoverziu, alebo absolvovať školenie u oboch.
Stefan2005
10.11.10,06:37
Každý účtovný program, ktorý má veľa užívateľov je dobrý. Otázkou je, čo potrebuje ten ktorý užívateľ.

Čím väčší počet užívateľov je, tým dokáže byť cena účtovného softvéru a jej aktualizácií prijateľnejšia. Takéto softvéry mávajú veľmi dobrú legislatívnu podporu, ich výhodou je, že majú perspektívu udržať sa na trhu. Ich nevýhodu vidím v menšej pružnosti na reakcie zákazníkov, ako i v ich značnom rozsahu - veľa funkcíí (aby každému v niečom vyhoveli) - z ktorých nie všetko a vždy využívame.

Naproti tomu malé "lokálne" účtovné softvéry sú podľa mňa viacej užívateľsky "prívetivejšie", profesionálnejšie (bezprostrednejší kontakt medzi programátorom a užívateľom); vyžadujú síce viacej znalostí (t.j. nie som viazaný všelijakými väzbami v programe), ale umožňujú variabilnejšiu, rýchlejšiu prácu, ľahšie vykonávanie opráv, prečíslovanie dokladov, a pod. Na druhej strane vývoj a udržiavanie programu musí zaplatiť menší počet užívateľov, preto bývajú často drahšie...

Koniec koncom nepoznám vo svojom okruhu účtovníka, ktorý počas svojej kariéry zotrval u toho programu, s ktorým začínal. Rokmi človek zistí, čo je pre neho v danom programe podstatné a na základe toho často migruje na iný program. Alebo využívanie nového programu si jednoducho vyžiadajú špecifiká účtovania nového klienta...
Liw73
04.08.11,08:51
tém je veľa, daj si vyhľadať.
Všetko závisí od toho, ako si zvykneš. Robila som v oboch a ani jeden mi nesadol tak ako teraz ten, ktorý mám.
POHODA má priamo mzdy v programe, MRP to má riešené ako osobitný modul, ktorý nemusíš kupovať.
Určite sa ti ozvú zástancovia, jedného aj druhého, odporúčam vyskúšať demoverziu, alebo absolvovať školenie u oboch.
ahoj Kejka
a ktorý program využívaš t.č. s ktorým si spokojná, tiež sa chystáme zakúpiť nový uč.prog.
dakujem