proggy
09.11.10,19:08
Poskodeny si ziada u mna nahradu skody:1.,Sumu ktoru zaplatil firme,ktora previedla setrenie nehody.2.,Sumu ktoru zaplatil autoservisu za zapozicianie nahradneho vozidla,pocas opravy svojho vozidla.Obe sumy uvadza ako skodu mnou sposobenu.Ziadal to v poistovni ,ta mu vsak zaplatila len jeho spoluucast z prevedenej opravy vozidla z jeho havarijnej poistky.Uvadza,ze ked mu sumu nezaplatim,uplatni si svoj narok na prislusnom sude.Prosim ,ako mam postupovat.
buchač
09.11.10,18:13
Poskodeny si ziada u mna nahradu skody:1.,Sumu ktoru zaplatil firme,ktora previedla setrenie nehody.2.,Sumu ktoru zaplatil autoservisu za zapozicianie nahradneho vozidla,pocas opravy svojho vozidla.Obe sumy uvadza ako skodu mnou sposobenu.Ziadal to v poistovni ,ta mu vsak zaplatila len jeho spoluucast z prevedenej opravy vozidla z jeho havarijnej poistky.Uvadza,ze ked mu sumu nezaplatim,uplatni si svoj narok na prislusnom sude.Prosim ,ako mam postupovat.

Možno to vyznie vtipne , ale ja by som sa na Tvojom mieste aj modliť začal...

Ak to dá na súd / a v dnešnej dobe sa dá všetko / , na občiansko - právne konanie ...no neviem , neviem .

Predsa len mu škoda bola spôsobená , aj keď výšku si neuviedol ...
day
09.11.10,18:23
ake setrenie firmou? to robi policia, na ostatne mas ZP
napis viac
bubkoch
09.11.10,18:31
buchacovi never, pise nezmysly ...
ked si mal PZP, nemal si dlzne poistne a skodu si nahlasil v zakonnom limite 15 dni, mozes kludne spat, nikdy nic nezaplatis z vlastneho vrecka ...

akykolvek narok poskodeneho zaplati poistovna, aj v pripade, ze poskodeny da na sud teba, sud v tvojom pripade urci vysku skody, za ktoru si ty zodpovedny a ktoru poistovna bude musiet zaplatit
buchač
09.11.10,18:35
buchacovi never, pise nezmysly ...

mimotemy
Nikdy nepodceňuj pravdepodobnosť nemožného ...
proggy
09.11.10,18:41
Nebola to vlastne dopravna nehoda,ale skodova udalost,kedze skoda bola do 3990 Euro.Vtedy netreba volat policiu./nebolo zranenie/.V tom pripade ucastnikov zastupuje znalecka organizacia,s.r.o.,ktora prebera ukony spojene s poistovnami.
ubka
09.11.10,18:52
Tvoje info je dosť nejasné, čo si spôsobil a čo od Teba kto žiada.
Ak si spôsobil dopravnú nehodu a si poistený zákonným poistením, ako uvádzaš, udalosť si nahlásil poisťovni, potom to nerieš, všetko za Teba preberie poisťovňa, vrátane obhajoby, ak bude nutná.
Ak sa jedná o "škodovú udalosť" ako píšeš, je nutná dohoda medzi poškodeným a tebou. Prečo došlo k "vyhrážkam" že od Teba bude žiadať....hm? myslíš že niečo si podcenil?
day
09.11.10,18:55
napis viac
buchač
09.11.10,18:56
mimotemy
Nikdy nepodceňuj pravdepodobnosť nemožného ...

neužitočné (1)

proggy ....chlapče

TY si ani nepochopil význam tej vety , nieto ešte hodnotiť ju máš ...!!!!!!!
proggy
09.11.10,19:40
Ubka,bola to banalna dopravna nehoda.Neviem aku dohodu mas na mysli,bol spisany zaznam o nehode.Jednoducho pouzival nahradne vozidlo pocas opravy svojho a po mne ziada uhradit sumu,ktoru zaplatil za jeho pouzivanie.Nevyhraza sa,poslal pisomnu vyzvu.Ja chcem iba poradit,ci jeho narok ma nejaku oporu v zakone,pripadne tuto sumu ci má, moze, alebo musi uhradit poistovna.A preco ju vlastne neuhradila. Buchacovi:Tvoju vetu som pochopil,ale teba nie.Tvoje filozoficke dumky uplatni na inom fore.No a hodnotit ta uz nebudem,aby si sa z toho nezrutil.
buchač
09.11.10,20:00
Ubka,bola to banalna dopravna nehoda.Neviem aku dohodu mas na mysli,bol spisany zaznam o nehode.Jednoducho pouzival nahradne vozidlo pocas opravy svojho a po mne ziada uhradit sumu,ktoru zaplatil za jeho pouzivanie.Nevyhraza sa,poslal pisomnu vyzvu.Ja chcem iba poradit,ci jeho narok ma nejaku oporu v zakone,pripadne tuto sumu ci má, moze, alebo musi uhradit poistovna.A preco ju vlastne neuhradila. Buchacovi:Tvoju vetu som pochopil,ale teba nie.Tvoje filozoficke dumky uplatni na inom fore.No a hodnotit ta uz nebudem,aby si sa z toho nezrutil.

Mňa málo ľudí chápe , chvíľu im to trvá ...aj Ty si zvykaj ;)

Si predstav , že aj zákony som pohľadal ...

http://www.poistenie.sk/osmy-oddiel-poistenie-zodpovednosti-za-skody.phtml?id3=38555&module_action__95792__id_art=13059#m_95792

...ale ďalej už klikaj sám ...hľadaj :rolleyes:
preboha
15.11.10,19:35
Poskodeny si ziada u mna nahradu skody:1.,Sumu ktoru zaplatil firme,ktora previedla setrenie nehody.2.,Sumu ktoru zaplatil autoservisu za zapozicianie nahradneho vozidla,pocas opravy svojho vozidla.Obe sumy uvadza ako skodu mnou sposobenu.Ziadal to v poistovni ,ta mu vsak zaplatila len jeho spoluucast z prevedenej opravy vozidla z jeho havarijnej poistky.Uvadza,ze ked mu sumu nezaplatim,uplatni si svoj narok na prislusnom sude.Prosim ,ako mam postupovat.
odkážte pána (písomne!) na svoju poisťovňu, tam mu jeho požiadavky rýchlo vysvetlia,