Marcello83
09.11.10,20:30
Dobrý deň, nedávno mi prišiel výsledok rozboru vody z môjho vrtu. Mám zvýšený amoniak na 0,75 mg/l (norma max. 0,5) ,dusičnany sú 0,65 mg/l (norma 10-50) a fosfáty sú 0,55 mg/l (norma 0,5). Môžem takúto vodu používať na sprchovanie a pranie? Ďakujem
ubka
09.11.10,19:43
Ako užitkovú vodu môžeš spokojne používať, teda na pranie a sprchovanie,ale dnes u nás veľa ľudí vodu s takýmto výsledkom rozboru bežne používa aj na varenie.
ivantt
09.11.10,20:51
niekedy dokonca aj na pitie.. žial
Marcello83
10.11.10,05:18
práveže ja ju nemám na pitie ani na varenie...len potrebujem vedieť do akej miery to môže mať vplyv na nás pri praní a kúpaní... mám vrt asi 11m hlboko a v jeho okolí na povrchu je drevené wecko :) a kompostisko. je možné že to ovplyvňuje kvalitu vody?
ivantt
10.11.10,06:16
práveže ja ju nemám na pitie ani na varenie...len potrebujem vedieť do akej miery to môže mať vplyv na nás pri praní a kúpaní... mám vrt asi 11m hlboko a v jeho okolí na povrchu je drevené wecko :) a kompostisko. je možné že to ovplyvňuje kvalitu vody?

Tak samozrejme ze to ovplyvnuje... dokonca aj umele hnojiva riadne ovplyvnuju vodu. Mys davame do studne dezinfekciu ( savo ) niekedy na jar ale studnu vten den nepouzivame. Ono to vyzabija vela bakterii.
S tým veckom to zálezi od toho, ako mate spravenu jamu, ci je odizolovaná alebo nie a ako kvalitne odizolovana. A ked ma sused garáž kde opravuje auta a vyteka olej na zem, aj to ovplyvni kvaliltu vodu, budes mat na nej mastne flaky. Takze vsedtko co je v okolo ovplyvnuje kvalitu vody. No a tiez ako hlboko je voda a tym padom ako rychlo tam skodliviny presiaknu. 11m je uz dost hlboko, tam by nemalo toho vela presiaknut....
katarina.j
10.11.10,06:17
práveže ja ju nemám na pitie ani na varenie...len potrebujem vedieť do akej miery to môže mať vplyv na nás pri praní a kúpaní... mám vrt asi 11m hlboko a v jeho okolí na povrchu je drevené wecko :) a kompostisko. je možné že to ovplyvňuje kvalitu vody?
no podla mna to ma samozrejme vplyv na kvalitu vody, lebo vplyvom počasia (dažďov..)sa vrchná voda(povrchová) dostáva do podzemnej vody a tým pádom sa to zmieša jedna radosť....