koszi
23.11.05,10:01
Ahojte, robím JU pre OZ, nie som vyučená účtovníčka, takže mám v tom zmätok, darmo čítam zákony a poradu :( Sme kult. spolok, PO, bez živnostenského listu. Ako PO možeme vystaviť FA za poskytnuté služby (vystúpenie na kult. podujatiach), alebo na vystavenie FA nás oprávňuje len ŽL? Účtovníctvo za rok 2004 ešte stále nemám v poriadku, DP sme nepodali, hoci členovia platia príspevok ročne. Ako mám zaúčtovať členské, aby sme nemuseli podať DP? :confused: Príjmy máme z dotácií, sponzorských darov a 2% (do 100tis.). Výdavky tvoria väčšinou cestovné, strava, ubytovanie. Zdá sa mi, že nič nemáme v poriadku... a neviem čím začat aby sa situácia zlepšila.

Ďakujem za pomoc!
zuzla3
08.12.05,08:10
Ahoj, tak ja som na tom podobne....tiež som sa pustila do niečoho v čom mám teraz trošku chaos......k tomu členskému....prečítaj si pozorne zákon o dani z príjmu a tam sa hovorí v jednom paragrafe myslím že 12 alebo 13 že členský poplatok je daňovým príjmom, ale v ďalšom odstavci toho istého paragrafu sa hovorí o tom že členský príspevok, či poplatok sa nepovažuje za daňový príjem, tak ako to je vlastne? ja som to doteraz nepochopila a ešte som nenašla ani odpoveď.....

:O)

moc som ti neporadila, ale sa teším že nemám v tom sama chaos (v dobrom)
miri
01.01.06,12:29
ja by som chcela len upresniť § 12 hovorí že predmetom dane neziskovky sú aj príjmy z členských príspevkov, § 13 to upresňuje že sú oslobodené od danez príjmov pokiaľ sú v zmysle stanov neziskovky. Rozdiel oproti príjmom ktoré nie sú predmetom dane je ten že o príjmoch oslobodených musíte uvažovať pri daňovom priznaní