Matka87
09.11.10,20:45
Dobrý večer.

Prosím poraďte mi!!!

Chcem sa dať rozviesť, loebo môj manžel zanedbáva nie len mňa, ale i našu 2 ročnú dcérku, venuje sa viac svojim rodičom, kamarátom a práci okolo rodičovského domu. Bývame u svokrovcov a celú pozornosť venuje im, nám vôbec nie. Z roboty chodí neskoro kvôli pochybným obchodom a svojej milenke. Chcem sa rozviesť, no nechcem, aby sa po rozvode o dcérku starala moja svokra, ktorá sa už niekoľký krát lieči v psychiatrickej liečebni. Čo mám robiť? Nechcem, aby moje dieťa, skončilo ako psychicky chorý človek alebo ako pochybný človek s ilegálnymi vecami. Ako mám postupovať pri vybavovaní rozvodu? Som na materskej a právnika si nemôžem dovoliť, lebo môj manžel mi vôbec nedáva peniaze. Prosím pomôžte mi.:confused::mee:
jeso
09.11.10,19:58
Návrh na rozvod manželstva a úpravu práv a povinností
rodičov k maloletému dieťaťu si môžeš napísať aj sama, bez pomoci právnika ...
v prílohe ti prikladám jeden , musíš si ho prispôsobiť pre seba...
držím palce...
jeso
09.11.10,20:01
Návrh na rozvod manželstva a úpravu práv a povinností

rodičov k maloletému dieťaťu

(§ 24, § 26 ZR)



Okresnému súdu

xxxx

Navrhovateľka: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
zamestnaná v xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

bytom xxxxxxxxxxxxxxxxxx




Odporca: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

, práca: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

bytom xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


o rozvod manželstva a úpravu práv a povinností rodičov k maloletému dieťaťu



I.

S odporcom som uzavrela manželstvo xxxxxxx pred Mestským národným výborom v xxxxxxxxxxx U obidvoch účastníkov ide o prvé manželstvo. Z manželstva sa nám xxxxxx narodila dcéra xxxxxxxxxxxxxx . Obidvaja účastníci sme slovenskí štátni občania a naše spoločné posledné bydlisko bolo na adrese xxxxxxxxxxxxxxxx.



Dôkaz: Sobášny list

Rodný list maloletej

Doklad o poslednom spoločnom bydlisku účastníkov



II.
dôvody prečo sa chceš rozviesť si musíš posúdiť sama .....

Manželstvo s odporcom som uzavrela na základe vzájomnej citovej náklonnosti, majúc za to, že sú v našom prípade vytvorené priaznivé podmienky a predpoklady pre dobré manželstvo. Manželstvo som uzatvárala z lásky. Okrem menších nedorozumení bolo naše manželstvo spočiatku pomerne harmonické . Postupom času nastali v manželskom spolužití nezhody vyplývajúce z rozdielnosti našich povahových vlastností a začali sme sa s manželom odcudzovať. Postupne v dôsledku pretrvávajúcich nezhôd naše manželstvo prestalo plniť svoju funkciu . K odporcovi som stratila citový vzťah a nemám záujem na ďalšom zotrvávaní v manželstve, ktoré je hlboko rozvrátené.







III.

So zreteľom na naše maloleté dieťa som mala záujem udržať naše manželstvo , avšak moje city k nemu ochladli a stratila som voči nemu akúkoľvek dôveru. Preto
rozsudkom Okresného súdu v xxxxx žiadam, aby maloleté dieťa xxxxxxxxxxxxxxxxi bolo zverené do mojej výchovy a odporca bol
zaviazaný platiť na jeho výživu mesačne po xxxxx EUR.




IV.

Vzťahy s odporcom , z vyššie uvedených dôvodov , sú tak vážne rozvrátené, že naše manželstvo už t. č. neplní svoju spoločenskú funkciu a preto sú v zmysle §-u 24 Zákona o rodine dané zákonné podmienky a predpoklady pre rozvod manželstva . Preto sa
chcem s odporcom rozviesť.






V.

Navrhujem preto, aby súd po vykonanom dokazovaní vydal tento



r o z s u d o k:

Manželstvo xxxxxxxxxxxxx , rod. xxxxxxxxxxx a xxxxxxxxxxx , uzavreté xxxxxxx pred Mestským národným výborom v xxxxxx. , sa rozvádza.


Maloletá xxxxxxxxxxxxxxx sa na čas po rozvode zveruje do výchovy matky.

Odporca je povinný počnúc dňom právoplatnosti výroku o rozvode manželstva prispievať na výživu maloletej sumou xxxx EUR vždy do ôsmeho dňa v tom-ktorom mesiaci vopred k rukám matky.

Odporca je povinný nahradiť navrhovateľke trovy konania do 3 dní od právoplatnosti rozsudku.



V ................, dňa.....................
veronikasad
09.11.10,22:51
Dobrý večer.

Prosím poraďte mi!!!

Chcem sa dať rozviesť, loebo môj manžel zanedbáva nie len mňa, ale i našu 2 ročnú dcérku, venuje sa viac svojim rodičom, kamarátom a práci okolo rodičovského domu. Bývame u svokrovcov a celú pozornosť venuje im, nám vôbec nie. Z roboty chodí neskoro kvôli pochybným obchodom a svojej milenke. Chcem sa rozviesť, no nechcem, aby sa po rozvode o dcérku starala moja svokra, ktorá sa už niekoľký krát lieči v psychiatrickej liečebni. Čo mám robiť? Nechcem, aby moje dieťa, skončilo ako psychicky chorý človek alebo ako pochybný človek s ilegálnymi vecami. Ako mám postupovať pri vybavovaní rozvodu? Som na materskej a právnika si nemôžem dovoliť, lebo môj manžel mi vôbec nedáva peniaze. Prosím pomôžte mi.:confused::mee:
Zvýraznenému nerozumiem. Pokial po rozvode od svokrovcov odídeš a manžel tam zostane bývať, zrejme styku dieťaťa so starým rodičom nedokážeš zabrániť .