msa
09.11.10,21:09
dobrý večer, chcem sa spýtať a nikde som nemohla nájsť akým spôsobom sa zaúčtuje v JU krádež tržby. SZČO vykradli obchod a ukradli pokladňu s tržbou a aj tovar. Po inventúre som výšku ukradnutého tovaru zaúčtovala ID mínusom výdaj tovaru. Len mi nie je jasné, čo s peňažnou hotovosťou. Polícia prípad zatiaľ vyšetruje. Môžem zaúčtovať túto ukradnutú tržbu VPD ako VNZD a po skončení vyšetrovania túto sumu dám ako VOZD? Ďakujem za všetky odpovede a rady.
ondrejvla
09.11.10,20:30
dobrý večer, chcem sa spýtať a nikde som nemohla nájsť akým spôsobom sa zaúčtuje v JU krádež tržby. SZČO vykradli obchod a ukradli pokladňu s tržbou a aj tovar. Po inventúre som výšku ukradnutého tovaru zaúčtovala ID mínusom výdaj tovaru. Len mi nie je jasné, čo s peňažnou hotovosťou. Polícia prípad zatiaľ vyšetruje. Môžem zaúčtovať túto ukradnutú tržbu VPD ako VNZD a po skončení vyšetrovania túto sumu dám ako VOZD? Ďakujem za všetky odpovede a rady.

Ak si zaúčtovala mínusom výdaj tovaru, tak sa tovar ešte zvýši na zásobách, ale ak si zaúčtovala mínusom nákup tovaru, tak je to správne, VPD zaúčtuješ krádež, priložíš zápisnicu od Polície, a zaúčtuješ to ako VNZD a tak to aj zostane, určite to nebude VOZD, pretože sa nejedná o výdaj na udržanie a zabezpečenie príjmov, a ešte, ak si platiteľ DPH, tak si povinná z odcudzeného tovaru odviesť DPH.
msa
10.11.10,08:14
zle som sa vyjadrila, myslela som výdavok za tovar, nie výdaj tovaru. K tej tržbe teda zaúčtujem iba samotný úbytok peňazí. Nie je platca DPH. A v prípade, že poisťovňa nejakú časť preplatí by to
bolo potom ako PNZD? ďakujem pekne za odpovede.
ondrejvla
10.11.10,17:29
zle som sa vyjadrila, myslela som výdavok za tovar, nie výdaj tovaru. K tej tržbe teda zaúčtujem iba samotný úbytok peňazí. Nie je platca DPH. A v prípade, že poisťovňa nejakú časť preplatí by to
bolo potom ako PNZD? ďakujem pekne za odpovede.

Ak to poisťovňa preplatí, je to POZD, veď aj nákup toho ukradnutého tovaru bol VOZD. Výdavok za tovar si mala pri jeho nákupe, zaúčtuješ len VNZD výdaj z pokladnice, aby ti súhlasila účtovná hotovosť na fyzickú.
msa
10.11.10,18:05
ďakujem veľmi pekne za jasnú odpoveď.