Tinaho
10.11.10,09:32
Poraďáci ahojte,

potrebujem radu skúsenejších. Kolegyňa priznávala 25 dní dovolenky aj bez zdokladovania odpracovaných rokov. Začala som obvolávať kolegov, ktorí nemali doložené zápočtové listy, nakoľko ich nemôžu už nájsť, chcem sa opýtať, či môžem akceptovať aj doklad zo sociálnej poisťovne o dobách zamestnania.

Ďakujem.
mzdarka renca
10.11.10,08:34
Poraďáci ahojte,

potrebujem radu skúsenejších. Kolegyňa priznávala 25 dní dovolenky aj bez zdokladovania odpracovných rokov. Začala som obvolávať kolegov, ktorí nemali doložené zápočtové listy, nakoľko ich nemôžu už nájsť, chcem sa opýtať, či môžem akceptovať aj doklad zo sociálnej poisťovne o dobách zamestnania.

Ďakujem.

samozrejme, že môžeš, dokonca pre mňa je to dôveryhodnejšie, ako Zápočtový list od iného zamestnávateľa, ktorý sa mohol napr. pomýliť;).
veronikasad
10.11.10,08:35
Poraďáci ahojte,

potrebujem radu skúsenejších. Kolegyňa priznávala 25 dní dovolenky aj bez zdokladovania odpracovných rokov. Začala som obvolávať kolegov, ktorí nemali doložené zápočtové listy, nakoľko ich nemôžu už nájsť, chcem sa opýtať, či môžem akceptovať aj doklad zo sociálnej poisťovne o dobách zamestnania.

Ďakujem.
Máš namysli výpis z ústredia pre účely dochodkového poistenia ?

Alebo výpis poistenia z uvedením konkrétnych zamestnávatelov (aj taký sa dá na pobočke - osobne - vybaviť).
Tinaho
10.11.10,08:52
Neviem čo by bolo vhodnejšie, ale volala som do sociálnej poisťovne a pýtala som si potvrdenie o dobách zamestnania, takže neviem, ktorý z dokladov to bude.
veronikasad
10.11.10,08:53
Neviem čo by bolo vhodnejšie, ale vola som do sociálnej poisťovne a pýtala som si potvrdenie o dobách zamestnania, takže neviem, ktorý z dokladov to bude.
Pokial si volala na pobočku - tak ten druhý. Ten by som bez problémov uznala.
Tinaho
10.11.10,09:48
Ďakujem Vám za rady. Môžem s kludom poslať kolegovcov na sociálnu poisťovňu.
ALEXOLIVER
17.12.10,07:58
ahojte, chcela by som sa spýtať či sa dáva zápočtový list aj na dohodu o vykonaní práce - kolega bude dva mesiace pracovať na dohodu a nikde inde nemá uzatvorený pracovný pomer. Môžem mu po skončení na tie dva mesiace urobiť zápočtový list alebo sa dohoda nezapočítava?
veronikasad
17.12.10,07:58
ahojte, chcela by som sa spýtať či sa dáva zápočtový list aj na dohodu o vykonaní práce - kolega bude dva mesiace pracovať na dohodu a nikde inde nemá uzatvorený pracovný pomer. Môžem mu po skončení na tie dva mesiace urobiť zápočtový list alebo sa dohoda nezapočítava?
nie, nedáva
Tweety
17.12.10,07:59
ahojte, chcela by som sa spýtať či sa dáva zápočtový list aj na dohodu o vykonaní práce - kolega bude dva mesiace pracovať na dohodu a nikde inde nemá uzatvorený pracovný pomer. Môžem mu po skončení na tie dva mesiace urobiť zápočtový list alebo sa dohoda nezapočítava?
Dohoda nie je práca na PZ, takže nedávaš žiaden ZL.
Mirica-LV
17.12.10,08:00
ahojte, chcela by som sa spýtať či sa dáva zápočtový list aj na dohodu o vykonaní práce - kolega bude dva mesiace pracovať na dohodu a nikde inde nemá uzatvorený pracovný pomer. Môžem mu po skončení na tie dva mesiace urobiť zápočtový list alebo sa dohoda nezapočítava?

nedáva,
kolega je evidovaný na ÚP, al. dobrovoľne nezamestnaný, či...?
ALEXOLIVER
17.12.10,09:14
v podstate dobrovoľne nezamestnaný, lebo bude robiť len na dohodu.
ALEXOLIVER
17.12.10,09:14
ďakujem Vám za odpovede