STRELEC
23.11.05,11:06
Cudzinec zamestnaný našou PO v cudzine. Konkrétne: slovenská sro-čka pôsobiaca vo Francúzsku ide zamestnať na práce vo Francúzsku Francúza.
Môj názor je taký, že by ho mala zaevidovať u nás ako cudzinca pracujúceho u nás a "vyslať" do Francúzska. Toto ešte ako-tak viem zúradovať. Pravda je taká, že onen Francúz Slovensko neuvidí. Čo by ste poradili? Nemáte náhodou niekto s takým niečim aj skúsenosť? Vďaka. Vidí sa mi to moc zamotané.
soraya
23.11.05,12:17
A mate tam organizačnú zložku?

Ten Francuz v tomto smere jednoznacne spada pod francuzsku legislativu a mal by platit dane a odvody podla miesta prislusnosti

Ale nie som expert :(
STRELEC
23.11.05,12:23
Organizačná zložka vo Francúzsku vytvorená nie je. Spoločnosť je zaregistrovaná na tom ich OR.
Zamestnanci zo Slovenska sú poriešení. Ináč - to by ste sa čudovali, čo je vo Fr. za administratíva a prieťahy. To si ešte môžeme niekedy aj gratulovať.
ebeš
24.11.05,04:20
Vyjadrím sa k sociálnemu zabezpečeniu. Základné pravidlo je, že na zamestnanca sa má vzťahovať legislatíva toho štátu, kde je zamestnaný, t.j. v tomto prípade Francúzsko.
Samozrejme, existuje množstvo výnimiek z tohto pravidla, ale na to už treba mať potvrdenie. Najčastejšou výnimkou je vyslanie, ale podľa môjho názoru a podľa dostupných informácii sa v tomto prípade nedá aplikovať.
Doporučujem obrátiť sa na SP, ona je zo zákona povinná rozhodnúť.